Ajax wordt kampioen en PSV niet Nog één jaar... En dan? Wat zegje? MWI Ajacieden in de media Juanfran vs Juanfran Max gaat wel wniek 19 AUGUSTUS 2005 NUMMER 2 AjAX LIFE 'Zijn voetbalkennis staat nooit ter discussie. Hij struikelt de laatste jaren vooral over de gedateerde arrogante en dominante wijze waarop bij met medewerkers omgaat. Het met stemverheffing spreken heeft hij tot kunst verhe ven. Van Gaals wil is wet,hij bepaalt alles binnen een club. Hij speelt de ultieme dictator in trainingspak.' VI's hoofdredacteur Johan Derksen is blij met de rentree van Louis van Gaal in het trainersgilde. 'Het voelt weer net als vroeger en dat geeft me een lekker gevoel. Blind wil nog steeds hetzelfde zien als in de Ai en omdat ik zo goed weet hoe hij denkt, mag ik van mezelf verwachten dat ik een belangrijke rol ga spelen. Ik eis dat van mezelf.' Aldus Wesley Sneijder in VI, nog voor de wedstrijd tegen Brpndby (waarin Blind hem op de bank hield). 'Het duel wordt dit weekeinde gespeeld op neutraal terrein. Uit stel is geen optie.' Reactie van de KNVB vóór het kort geding in De Telegraaf. 'Je moet zelf aan de rem trekken, een ander doet het niet voor je.' John Heitinga vat z'n vorige seizoen samen in het Brabants Dagblad. Gevaarlijk, nu al voorspellen wie als nummer i eindigt. Maar 't is wel leuk. Ajax Life geeft g argumenten, subjectief en vooral ter vermaak. Doot EtoI Erdogan t. Mark van Bommel Of beter; zijn vertrek naar Barcelona. Tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff schaal werd hij door de PSV'ers node gemist (en dat was fijn om te zien). Het middenveld van PSV is beduidend minder Guus Hiddink zei het na het duel al: 'We hebben duide lijk ingeboet aan kracht.' Houden zo. 2. Danny Blind Ideaal, een trainer die weet wat hij met Ajax wil. Conditioneel zit het goed met de Ajacieden en langzamerhand beginnen de spelers z'n tactische bedoelingen te begrijpen. Dat kan alleen maar beter worden. 3. De kenners Voor wat het waard is: een kleine meerderheid van 's lands meest geren ommeerde sportjournalisten onder bouwt onze voorspelling in de Vl-spe- cial van dit seizoen. Supercriticasters Johan Derksen en Hugo Borst, bijvoor beeld. En wie zijn wij aan hun visio naire eigenschappen te twijfelen? 4.Julien Escudé Zolang de aanvoerder op z'n ver trouwde positie (links centraal in de verdediging) blijft staan, groeit hij in zijn leidersrol. Dat zorgt voor de brood nodige hiërarchie in de ploeg - die vorig jaar vaak ontbrak. Julien Escudé (professioneel aanvoerder én lady killer) in de kleedkamer met de Johan Cruijff schaal. 5. Nourdin Boukhari Wat een revelatie, in de seizoenopener tegen PSV. Blind ziet al een tijd dat hij een middenvelder is en heeft volledig gelijk. Nu hopen dat deze 'topper op 10 of 8' het een lange reeks wedstrijden volhoudt. 6. Gerommel in Rotterdam Even was er de vrees dat dooT het ver trek van Gullit Feyenoord weer snel de titelkoers zou vinden. De idiote verha len rond Kuijt, Kalou en een onduide lijke investeringsmaatschappij maken dat die angst ongegrond is. 7. De focus van Wesley Die middelvinger naar de bank is verle den tijd. SneijdeT is grenzeloos gecon centreerd op z'n sportieve prestaties, en daar gaat Ajax van profiteren. Het enige dat hij april in de lucht steekt, is de schaal. 8. Rafael van der Vaart Maar die is toch vertrokken? Precies. Het grootste Ajax-talent van het afge lopen decennium kampte vorig sei zoen met z'n vorm en z'n productivi teit, maar speelde wél. Onzekerheid is erger dan het lot: Ajax wordt sterker nu het weet dat ze het gemis van Rafael moet opvangen. 9. Guus Hiddink Pardon? Ja, dat extra klusje als coach van Australië gaat ten koste van details in z'n werk bij PSV. En details bepalen in het topvoetbal nou nét het verschil. Aangezien we dit seizoen weer veel Europees voetbal krijgen voorgescho teld, zullen we het - om verwarring te voorkomen - meteen maar even uit leggen. Er zijn in de voetballerij namelijk twee bekende Juanfran's. Sinds afgelopen weekeinde is links back Juan FTancisco Garcia (29) echter de belangrijkste. Hij zal gaan spelen in het roodwitte Ajax-tenue. Naamge noot Juan Francisco Torres Beien is jeugdinternational en schitterde onlangs op het WK-20 in Nederland. Deze twintigjarige middenvelder speelt in het Koninklijke witte shirt van Real Madrid. Dat u het even weet. Maxwell revalideert goed van zijn in april opgelopen knieblessure. De Brazi liaan ligt behoorlijk ver voor op schema. Aanvankelijk zag het er naar uit dat hij pas na de winterstop weer aan spelen toe zou komen. Momenteel verwacht de Braziliaanse balvirtuoos in november alweer op het voetbalveld te staan. Technisch Directeur Martin van Geel: 'We zijn positief verrast met deze ontwikkeling. We staan regelma tig in contact met hem. Over enkele weken komt hij weer naar Nederland om verder te werken aan zijn herstel.' Maxwells zaakwaarnemer Mino Raiola voegt toe: 'Het gaat inderdaad heel goed met Maxwell. Momenteel boekt hij veel vorderingen. Maar met dit soort blessures weet je het nooit zeker. Voor hetzelfde geld krijgt hij volgende week met een terugslag te maken en is hij weeT terug bij af. We moeten blijven afwachten hoe zijn knie het houdt.' AMSTERDAM - Van liefst elf A-selectiespelers loopt het contract komende zomer af. Ziet het elftal er volgend jaar drastisch anders uit? Ajax Life zet een en ander op een rijtje. 'Steven beseft zich dat zijn marktpositie sterk is'. Door Arnout VeTzijl Van het elftal dat vorige week woens dag tegen Brpndby in het veld kwam, zijn vier spelers komende zomer trans fervrij. Het gaat om Steven Pienaar, Nigel de Jong, Hans Vonk en Nourdin Boukhari. Maar ?ij zijn niet de enigen. Ook de verbintenissen met Maxwell, Anthony Obodai, Tomas Galasek, Yan- nis Anastasiou, Hatem Trabelsi, Ken neth Vermeer en Tom de Mul lopen in de zomeT van 2006 af. Obodai mag per direct vertrekken, De Mul komt voor verhuur in aanmerking. De zaakwaarnemer van Steven Pienaar is Rob Moore. Deze Zuid-Afrikaan brak de contacten met Ajax af, toen bleek dat de club in zijn ogen niet ver genoeg wilde gaan zijn pupil te behouden. Technisch directeur Martin van Geel heeft de besprekingen vlot getrokken: 'We zijn weer in gesprek met Steven Pienaar. Zo'n drie weken geleden heb ben Arie van Eijden en ik contact I Verhuur en verkoop I van audiovisuele I apparatuur S.F. van Oss-straat 140 1068 JM Amsterdam 020-6191136/06-28972501 info®mavtechniek.nl www.mavtechniek.nl gezocht met Moore. Daarna zijn we weeT om de tafel gaan zitten. Ik heb een bijzonder positief gevoel overge houden aan de gevoerde gesprekken en ik hoop en verwacht dat we onze verbintenis kunnen gaan continueren. Formeel is de zaak nog diet afgerond. Steven heeft enkele weken bedenktijd gevraagd, maar gaf wél aan graag bij Ajax te willen blijven. Hij zal zelf het laatste zetje moeten geven.' Rob Moore bevestigt vanuit zijn vakantieadres in Italië dat Ajax en Pienaar weer praten: 'Ik ben tot eind augustus op vakantie en tot die tijd liggen de onderhande lingen stil. Als ik terugben, ga ik met Steven verdeT praten. Ajax heeft ons een voorstel gedaan en wij komen str aks met een tegenvoorstel. Allicht komen we, binnen het kader waarin we praten, tot overeenstemming. Ajax heeft zo zijn ideeën over de toekomst en die hebben wij ook. Steven moet zijn prioriteitenlijstje nog maken. Er zijn diverse clubs in hem geïnteres seerd, Steven beseft zich dat zijn marktpositie sterk is. Maar, het gaat er uiteindelijk om wat hij echt wil.' De situatie omtrent de van een knie blessure herstellende Maxwell is even min onzeker. Ajax wil zijn Braziliaanse linkspoot graag behouden. 'Met Max well hebben we regelmatig contact. Ook zijn verbintenis hopen we zo spoe dig mogelijk te continueren. Ik heb de indruk dat hij niet onwelwillend tegenover een langer verblijf bij Ajax staat. Hij zal zelf ook moeten willen, want wij kunnen geen ijzer met han den breken', aldus Van Geel. Mino Raiola, de zaakwaarnemer van Max well, voegt toe: 'Begin september gaan we met Ajax om de tafel zitten. Uit respect voor de club gaan we eerst met hen praten. Ajax heeft duidelijk de wens uitgesproken met Maxwell ver der te willen, ik hoor dan wel wat Ajax exact verlangt. Na die bijeenkomst gaan we met andere clubs praten. Ajax is nog geen afgesloten hoofdstuk, net zo min als het een gelopen koers is dat Maxwell bijtekent. Een gearriveerde speler als Maxwell, die geslaagd is bij Ajax, kan rekenen op belangstelling uit de top van Europa." Het vertrek van linksback Maxwell is onzeker, dat van de rechtsback staat zo goed als vast. Toch gaat Ajax een ultieme poging doen Hatem Trabelsi voor de club te behouden. 'Ook al besef ik me terdege dat Hatem meerdere malen heeft aangegeven dat dit echt zijn laatste seizoen in Amsterdamse dienst wordt, zullen we toch een poging wagen hem alsnog binnen boord te houden. Hatem is een bijzon der gewaardeerde kracht. Zowel als voetballer en als mens ligt hij erg goed in de groep. We gaan voor onze kans, hoe klein ook,' aldus Van Geel. Nigel de Jong is de volgende bepalende speler in de rij met een aflopend con tract. De middenvelder staat als geen ander symbool voor het Amsterdamse karakter van Ajax.'En dat beseft Nigel zich terdege,' aldus diens belangenbe hartiger Roger Lindse.'Ajax is zijn fami lie, hij voelt zich als een kind van de club. De situatie ligt nu heel anders dan vorig seizoen rond de winterstop. Toen zweefde Nigel door het elftal. Momenteel kan hij zich op één positie concentreren in het team. Ajax heeft

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 2