A A Ajax vindt zijn linksback 1 Spl D,Sl°9ieS' Ajax - ADO voor publiek Ajax én fans winnen kort geding I jl P Deense dreiging blijft 'Papa' kon naar 'Pana' Nog één Jaar... Kopenhagen - Na het eerste Cham pions Leagueduel van Ajax in Kopen hagen blijft de vraag hangen wie er nou eigenlijk het gelukkigst was: Ajax dat goed wegkwam met een 2-2 gelijk spel, of Brpndby dat in de extra tijd op gelijke hoogte kwam. Ajax is er nog niet, meldde Danny Blind terecht na afloop en woensdag 24 augustus kan een heet avondje in de ArenA worden. Ajax Life was in Kopenhagen en zag hoe de Deense fans een feestje kunnen vieren. Lees verder op pagina 8 Amsterdam - De zorgzame Griek Yan- nis Anastasiou kon een vet contract tekenen bij Panathinaikos, maar koos ervoor in Amsterdam te blijven. In de kleedkamer van Ajax is hij de vaderfi guur in de jonge en soms dmistige selectie. Maar dat is niet z'n enige kwa liteit: hij is nog steeds supereffectief als goaltjesgetter. Een interview. Lees verder op pagina 11 Ze.g Johan, Als ze als wordt Ajax kampioen eerste eindigen denkje? jut» J0H wel. Meer mogelijk maken ABN'AMRO WWW.AJAX.nl UITGAVE VAN TJ' JAARGANG ADVIESPRIJS: 1 Lees verder op pagina 2 Juan Francisco Garcia: 'Ik ben enorm trots het Ajax-shirt te mogen dragen.' AMSTERDAM - Ajax heeft een nieuwe linksback. Juan Francisco Garcia (roepnaam: Juanfran) moet de leegte opvullen die de geblesseerde Maxwell voorlopig nog achterlaat. De 29-jarige Spanjaard is voor één seizoen gehuurd van Besiktas. Door Daan Schippers Een meevoetballende linksback die van achteruit aanvallende impulsen geeft. NaaT zo'n speler was Ajax al op zoek sinds Maxwell in april van dit jaar een zware knieblessure opliep in de bekerwedstrijd tegen Willem II. Afgelo pen week werd zijn (tijdelijke) vervan ger gevonden in Juanfran. 'Hij is het type dat we zochten,' aldus technisch directeur Martin van Geel.'We zijn erg kieskeurig geweest, er zijn ons veel spelers aangeboden, maar Juanfran voldoet aan alle technische eisen,heeft een sterke pass en kan op alle posities aan de linkerflank uit de voeten.' Juanfran speelde voor Levante, Valen cia, Celta de Vigo en het Turkse Besik tas. Met Celta de Vigo stond Juanfran in het seizoen 2002-2003 nog twee keer tegenover Ajax in de Champions League. De elfvoudig international - die in de kwalificatiereeks voor het EK 2004 zijn laatste interland speelde - koos bewust voor Ajax. Juanfran: 'Een bijkomende reden is dat ik via Ajax weer temg wil keren in het Spaanse elftal. In mijn optiek kan dat alleen als ik bij een grote club speel. Ik vind zeker niet dat de Nederlandse competitie mindeT is dan de Spaanse of de Engelse. Ajax, PSV en Feyenoord zijn grote namen en ook AZ deed het afge lopen seizoen goed. Ik ben bij een grote club terechtgekomen.' SPIERBLESSURE Juanfran is niet direct inzetbaar. Van wege een trainerswissel bij Besiktas (Delbosque die Juanfran haalde, werd ontslagen) kwam hij het afgelopen half jaar niet aan spelen toe. Ajax scoutte hem dan ook vooral door het bekijken van dvd's en het inwinnen van informatie bij anderen. Trainer Danny Blind: 'ledereen heeft zijn visie gegeven en op basis daarvan namen we een besluit. Qua leeftijd kan 't nog prima en voetbal verleer je niet. Hij zal een aantal weken nodig hebben om weer speelklaar te zijn.' Juanfran: 'Het liefst speel ik zo snel mogelijk. Ik kan niet zeggen hoe lang het duurt, maar ik schat dat ik over een week of twee wedstrijdfit ben.' Of mis schien iets langer, want in de eerste training met conditietrainer Worm- houdt liep Juanfran een kleine spier blessure in z'n bovenbeen op. Het cruciale Europese duel tegen Brpndby komt zeker nog te vroeg voot de eerste Spanjaard ooit in dienst van Ajax. Juanfran is de man Amsterdam - Van maar liefst elf Ajacie- den loopt aan het eind van dit seizoen het contract af. Cruciale vraag (voor Ajax) en deze spelers: gaan of blijven? Ajax Life maakte en compleet rondje langs de spelers, de zaakwaarnemers en belde technisch directeur Martin van Geel om te horen wat het stand punt van Ajax is. www.ajax.nl Amsterdam - En zo kwam het toch nog allemaal goed voor de suppor ters van Ajax (en ADO Den Haag). Na alle partijen in kort geding gehoord te hebben, besloot de voorzieningenrechter in Amsterdam dat Ajax - ADO naar een nieuwe datum (mogelijk 7 januari 2006) gaat. Met publiek, in de ArenA. Door EtoI Erdogan De wedstrijd op neutraal terrein, zon der publiek, werd afgelast. De uit spraak werd een overwinning voor het voetbal, dat alleen maar echt interessant is als er publiek bij is. Of zoals advocaat Grapperhaus namens Ajax stelde: 'Anders kan een wed strijd net zo goed op de Playstation worden afgedaan.' Met deze afloop is een onterechte straf voor de suppor ters en het voetbal in het algemeen voorkomen, dankzij de gezamenlijke inspanning van de Supportersvereni ging Ajax, AFC Ajax, de onafhankelijke supportersvereniging OFA, Suppor- tersbelangen ADO Den Haag en de Haagse voetbalclub. Het kort geding werd aangespannen door zowel een Amsterdamse delega tie als vertegenwoordigers uit Den Haag. Een uniek moment in de voet balgeschiedenis. Ook de Hagenaars hadden hetzelfde belang als Ajax: een voetbalwedstrijd moet voor publiek worden gespeeld. Aan de andere kant van de imponerende rij juristen zaten de KNVB en de gemeente Amsterdam, als gedaagden. Nadat iedereen klaar was met zijn betoog voor rechter mevrouw Ruhl- mann werd al snel duidelijk dat de gemeente, om het netjes te zeggen, sloTdig was geweest met het invullen van een knelpuntenformulier. Dat papier stuurde de KNVB al aan het eind van het afgelopen seizoen naar alle gemeenten die betaald voetbal spelen. Lees verder op pagina 12 Zoals het hoort: Ajax - ADO vorig seizoen, gewoon voor publiek in de ArenA.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1