De voorbereiding Maandag 18 juli Woensdag 20 juli Markus Rosenberg kiest voor het voetbal 1 1 Speedy Rosales? Kunst kitsch c V NSPOR, 3 AUGUSTUS 2005 NUMMER 1 AjAX LIFE Rijnsburgse Boys - Ajax (ie helft) Stekelenburg Heitinga Grygera Escudé - Lindenbergh Lindgren Pienaar Boukhari De Ridder Rosenberg Dé Mul Rijnsburgse Boys - Ajax (2e helft) J V Vonk Obodai Grygera Vermaelen Escudé De Jong Sneijder (79. Lindgren) Pienaar Rosenberg De Sidder (60. Rosales) Anastasiou Ajax is compleet. Althans, op de geblesseerde Maxwell en Edgar Manucharyan na. De jonge Armeniër heeft het trainingskamp verlaten om op het EK onder 19 te spelen in Noord-lerland. De zes die komen aansluiten zijn Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson, Kenneth Vermeer, Ryan Babel, Angelos Charisteas en Hatem Trabelsi. Het trai ningsveld naast de ArenA is nog wat onwennig terrein voor hen. Onder leiding van Rene Worm- houdt werken ze een rustige training af. Alleen Kenneth VermeeT moet meteen diep in het stof bijten. Hij ondergaat met zijn collega's Lobont, Stekelenburg en Vonk een pittige keeperstrai- ning. Na de afmattende trainingsweek in De Lutte, werkt Ajax tijdens een vierdaagse trainingsstage in Duitsland verder aan het veldspel. De oefen wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach is afgezegd. Officieel omdat de organiserende club, Bocholt, geen goede accommodatie heeft. Er zou den teveel fans op afkomen en de plaatselijke overheid zou dat niet aankunnen. Vreemd, want de Borussen beschikken in de buurt over hun eigen prachtig gerenoveerde Bökelberg Stadion. Racing Genk is de nieuwe tegenstander van de Duitsers, Ajax oefent tegen Fortuna Sittard. Het voorbereidingsprogramma is inmiddels in Fase II beland. Dat is direct aan de opstelling zichtbaar. Slechts drie verdedigers en een daarvoor opere rende Olaf Lindenbergh geven de intenties van Danny Blind weer. De trainer wil aanvallend voet bal gaan spelen, met een doorschuivende '4' zoals Ajax dat in zijn gloriejaren gewend was. Ajax speelt een goede eerste helft waarin twee keer wordt gescoord. Door Mitea en De Jong. Na de pauze wordt het allemaal minder. Zdenek Gry- geTa, die veel vertrouwen geniet van de trainer, is de schlemiel van de dag. Eerst laat hij zich in de luren leggen door Fortuna-spits Taiwo, die een strafschop peurt uit het aanpalende valpartijtje. Halverwege de tweede helft, Ajax leidt inmiddels met 2-3 door een fraaie goal van Anastasiou, raakt de Tsjech geblesseerd. Met een gesprongen wenk brauw meldt hij zich bij de eerste hulp, waar hij direct gehecht wordt. Van de spelers die maandag bij de groep aansloten, komt niemand in actie. Fortuna Sittard - Ajax (ie helft) Stekelenburg Heitinga GTygeTa Escudé Lindenbergh Pienaar Galasek Blóukhari {34. De Jong) Resales Rosenberg Mitea Anthony Obodai verklaart na afloop dat zijn toe komst dit seizoen wellicht ergens anders ligt. De Ghanees kreeg alleen speelminuten op de rechts backpositie en lijkt de concurrentiestrijd met John Heitinga en Hatem Trabelsi niet aan te wil len gaan. „De trainer wil dat ik blijf, maar ik moet er nog maar eens goed over nadenken. Dit is mijn laatste seizoen bij Ajax en ik wil eigenlijk voetbal len. Ik heb tot eind augustus om een beslissing te nemen. Tot die tijd richt ik me op Ajax." Mauro Rosales loopt sinds enkele weken met een tatoeage van het razendsnelle stripfiguurtje Speedy Gonzales op de rech- terenkel. Een nieuwe bijnaam is daarmee geboren. „Ik vind hem gewoon grappig. Speedy steunt me en geeft me extra kracht", zegt hij lachend. Nu maaT afwachten of de Argentijn dit seizoen zijn tegenstanders ook uit de wedstn'jd weet te rennen. De spelers aten op woensdagavond in Kas teel Singraven. Onder invloed van wat drankjes konden alle Ajacieden even hun zinnen verzetten. Voor de cultuursnuiveTs binnen de selectie was het eveneens aan genaam dineren. Huize Singraven stamt namelijk uit 1415, maaT is diverse keren ver bouwd. Het huidige kasteel herbergt een cultuurhistorisch achttiende-eeuws interi eur. Het is echter maar de vraag of de spe lers dat gezien hebben. Tijdens het trai ningskamp in Zuid-Afrika kon men afgelo pen jaaT naar Robbeneiland. De plek waaT Nelson Mandela jarenlang gevangen zat. Destijds maakten alleen Anthony Obodai en Tomas Galasek van de unieke mogelijk heid gebruik. „Ik ben in het verleden zes keer naar een andere school verhuisd. Niet dat ik zo'n vervelend ventje was, maaT omdat mijn vader als zakenman gere geld moest verhuizen. Mijn moeder Marie zorgde ervoor dat het mijn broertje Patrick, mijn zusje Linda en mezelf aan niets ontbrak. Daarnaast werkt ze al enkele jaren als tandartsassistente. Ik heb wel een bTede achtergrond. Ik woonde in aTme en rijke buurten en voetbalde met mijn vrienden uit de slechtere wijken. Als vijfjarig jochie ging ik voor een club spelen. Eigenlijk voet bal ik mijn hele leven - op een jaartje bij Halm stad BK na - bij Malmö FF. Bij die club had ik veel meer wedstrijden moeten spelen, maar buiten landse spelers blokkeerden geregeld de doorgang van de eigen jeugdspelers. Toen Ajax me een vierjarig contract aanbood, kon ik ook naar Rennes en Lokomotive Moskou. Bij die laatste club kon ik het meest verdienen, maar ik koos voor het voetbal van Ajax. Zlatan had me goed ingelicht en via Frederik Berglund (voorma lig speler van Roda JC, red.) wist ik dat er in de spits met Yannis Anastasiou een soort voetbalva der liep. Markus Rosenberg krijgt van trainer Danny Blind de tijd vertrouwd te raken met het Ajax-systeem. De jonge Zweedse aanvaller groeide bij Malmö FF op in een 4-4-2 systeem. Mijn voorbereiding was vrij heftig. Een ander systeem, halve wedstrijdjes, doelpunten die uit bleven en - ondanks mijn conditie - afzien. Voor de duidelijkheid: We hebben met Ajax maar vier weken om ons voor te bereiden op het nieuwe seizoen. In Zweden had ik daar drie maanden voor! Spelen in de Champions League lijkt me fantastisch. Daar kijk ik echt naar uit. Ooit speelde ik met Malmö FF tegen Sporting Lis sabon, maar meer Europese ervaring heb ik nog niet. Voorlopig wil ik zo snel mogelijk de Neder landse taal leren." Aldus Markus Rosenberg. Thuis zal hij in het Nederlands leren in ieder geval gestimuleerd worden, want zijn vriendin is lerares. In en bui ten de Amsterdam ArenA heeft hij veel steun aan land- en ploeggenoot Rasmus Lindgren. Die omschrijft Rosenberg als een beleefde en rus tige jongen. Laten we hopen dat de tegenstan ders daar dit seizoen anders over denken. In de oefenwedstrijden liet de Zweed nog wei nig sprankelende dingen zien, maar hij staat wel steeds klaar om diep te gaan. Rosenberg kan een bal redelijk vasthouden en beschikt over een goede koptechniek. Als hij eenmaal in kansrijke positie komt, heeft hij de kalmte om dodelijk doeltreffend uit te halen. De vijfvoudig A-inter national kan ook vanaf de flanken spelen, maar kreeg in De Lutte evenveel speeltijd als Yannis Anastasiou. tT- A/lauro Rosales waakte tegen Rijnsburgse Boys na ruim drie waanden blessureleed zijn rentree.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 4