De voorbereiding Woensdag 13 juli Donderdag 14 juli Zaterdag 16 juli shop x korting De keuzes van Thomas Vermaelen de BOUD'S INN Ajax Life nummer 1 3 augustus 2005 UAX leden Levering door heel Nederland Ven hoeveel we de jongens kunnen belasten", ver volgt Goedhart. „Sommige speleTS willen zich tij dens de voorbereiding extra bewijzen. Sinds mijn komst naar Ajax (vier jaar geleden, red.) houd ik van iedere speleT een dossier bij in de computer. In deze eerste dagen hebben jongens vaak last van spierblessures en hun voeten, omdat ze alle maal op die nieuwe schoenen moeten spelen." 's Av.onds verslaat Ajax hoofdklasser Ouick'20. Het is warm, duik, er is bier en er treedt een lokale B- artiest op. Vlak voor de wedstrijd playbackt Mar tin van Geel 'een pikketanussie' mee vanaf de hoofdtribune. Het veldspel stemt iedereen echter tot mindeT tevredenheid. Ajax wint weliswaar met 4-0, maar de hoofdschuddende gebaren van Blind zijn veelzeggend. Mitea staat gedurende zijn optTeden liefst zeven keer buitenspel, wat op de tribune tot irritatie leidt bij Klaas Nuninga. "Zoiets voel je toch aan", mompelt het bestuurslid Technische Zaken. De Roemeense international zocht de ooTzaak niet bij zichzelf. „De grensrechter had zijn dag niet", probeert hij. Mitea maakt, net zoals veel ploegge noten, een afgematte indruk. De lange dag eist zijn tol. Niemand klaagt. Ze weten dat dit erbij hoort om dit seizoen optimaal te kunnen preste ren. Als Ajax Life Julien Escudé in het Nederlands nu wel kan ondervragen over zijn aanvoerders band, blijkt de Fransman de taal inderdaad behoorlijk ondeT de knie te hebben. Verder zegt Steven Pienaar dat hij zich totaal niet bezighoudt met de heropende gesprekken over een ver nieuwd contract. Blind moet ondertussen voot het eerst MaTkus Rosenberg in bescherming nemen. De Scandinaviër staat na 135 minuten immers nog steeds droog. „Ik vind niet dat het spel langs hem heen gaat. Hij komt niet uit de Ajax-school en heeft gewoon tijd nodig." Ouick'20 Ajax (ie helft) Stekelenburg Heitinga Grygera Vermaelen Galasek Pienaar Boukhari Sneijder De Ridder Rosenberg Mitea Ouick'20 - Ajax (2e helft) Heitinga Gr; Lindei Lindgren Sne Pienaar Ana Terwijl zelfs de eekhoorntjes in het bos zich nog een keer omdraaien, trilt de grond. De Ajax-selec- tie werkt wederom een bosloop af. Deze editie stond al van tevoren in het programma. Het aan sluitende bezoek aan het krachthonk verdwijnt op natte handdoeken en drijven diep in de nacht zwetend uit hun bed. Na de training fietsen de spelers terug naar het hotel voor de traditionele persmiddag. Ajax Life informeert bij Nigel de Jong of er al wat banden zijn leeggelopen. Typische voetbalhumor. „Nee nog niet, maar goed dat je me er nog even aan herinnert", zegt hij met een grote grijns. Wesley Sneijder had tegen HCC geen last meer van zijn wreef. even later uit dat schema. De Ajacieden werken een lichte sessie af op het trainingsveld en spelen een tikspelletje voor de coördinatie. De jongens ogen ontspannen, er wordt gelachen. John Hei tinga weigert een bal naar Nourdin Boukhari te gooien en krijgt de volle laag: „Zeker omdat ik een Marokkaan ben, hé!" Ondanks alle vermoeidheid lijkt de weerbaarheid goed. Hans Vonk doet ook weer mee. Tom De Mul begint apart, maar speelt later een partijtje. Terwijl de ene groep een partij tje zes tegen zes afweTkt, heeft GeraTd van der Lem bij de rondo's veel moeite om de spelers op scherp te krijgen. Ze lopen op hun tandvlees. „Jul lie doen geen kloot in het midden", zegt hij geër gerd. Een ander groepje dat net een partijvorm heeft verloren, krijgt ook een sneer: „Ga eerst maaT wat drinken, want aan die chagrijnige kop pen heb ik niets!" Op een ander deel van het veld slaat Tomas Gala sek de bal uit het doel, zoals zijn trainer dat ooit in de halve finale van de Champions League tegen Bayern München deed. Blindherkent het moment en geeft een strafschop. Markus Rosenberg staat tegenover Bogdan Lobont. Het is even Zweden- Roemenië. De ballenstopper uit de Balkan wint. Rosenberg schiet hoog over. Je ziet het hem den ken: wéér geen doelpunt. Vlak voor de laatste oefening neemt Olaf Linden- bergh wat te drinken. Zijn spel in de voorbereiding wordt door de pers omschreven als 'gedegen'. Hij moet eT om lachen. „Op mijn positie móét ik ook simpel spelen en vooral geen gekke dingen doen." De Purmer ziet er vermoeid uit. Wellicht komt dat door kamergenoot Edgar Manucharyan. De Armeniër snurkt nogal. Daarnaast is het dezer dagen erg warm in de kamers, want er is geen air conditioning. Rosenberg en Lindgren slapen zelfs Als het sportjournaille zich opmaakt voot de interviewsessies na de uitstekend verzorgde pers- lunch, dondert het in de gang richting eetzaal. Max, de zwarte buurtlabrador, dendert met grote vaart door het hotel. Op zich al apart, maar omdat de hond zit vastgebonden aan een serveertafel op wieltjes, ramt het wagentje het luxueuze interi eur. Als het beest is uitgeraasd, kan de peTsmid- dag beginnen. Na het praatuurtje msten de spelers op hun kamer alvoTens zij naar de golfbaan gaan. De woensdagmiddag staat namelijk in het teken van geestelijke ontspanning (lees: teambuilding) Gol fen, kmisboogschieten en een etentje staan op het programma. Klaas Nuninga - handicap 7 - heeft er in ieder geval zin in. De selectie werkt een kalme sessie afin De Lutte. De bosloop en middagtraining zijn uit het pro gramma gehaald. Vanavond staat is de wedstrijd tegen HHC Hardenberg en de temperatuur is deze week nog niet zo hoog geweest: 28 graden. Danny Blind roept tegen Nigel de Jong dat hij zijn biertjes eruit moet lopen. „Ik telde er gisteravond minimaal twee, Nigel!" 's Avonds kijkt Ajax bij rust tegen een 1-0 achter stand aan tegen HHC HardenbeTg. Uiteindelijk winnen de Amsterdammers - mede dankzij drie treffers van Rosenberg - met 5-1. Na afloop ver klaart Wesley Sneijder dat hij geen last meer van zijn wreef heeft. Het enige HHC-doelpunt scoort Stefan Buitenhuis. Op zich doet dat eT helemaal niet toe, maar de 'Platini uit de Hoofdklasse' scoorde namens WHC ook al vanuit een vrije trap. Daarmee is hij de eerste amateur die in een voor bereiding voot twee verschillende ploegen tegen Ajax weet te scoren. Een fantastisch kroegverhaal natuurlijk. HHC - Ajax (ie helft) Obodai ai Heitinga Vermaelen lindenbergh Galasek Sneijder c Pi en Aar De Mul Anastasiou HHC - Ajax (2e helft) Boukhari Lobont Vermaelen Grygera Obodai Sneijder Galasek De Jong De Ridder Rosenberg Mitea Anastasiou Ajax vertrekt 's ochtend uit De Lutte en maakt zich op voor een busreis van 3,5 uur. Hoofdklasser Rijnsburgse Boys is de laatste horde in deze zware voorbereiding. Nicolae Mitea (rug), Tomas Gala sek (achillespees) doen niet mee en Wesley Sne ijder valt na een uur spelen uit met een heupbles- sure. Ajax kTijgt weinig weerstand en loopt voor rust al uit naar 7-0. DaardooT wordt de keuze voor enkele journalisten en sponsors in de tweede helft een stuk makkelijker. De Tour de France brengt meer spanning. Mauro Rosales maakt zijn eerste wedstrijdminuten na een afwezigheid van drie maanden. „Ik deed het rustig aan en was nog een beetje bang om de duels aan te gaan. Ik heb ze vermeden en probeerde de bal zo snel mogelijk af te spelen. Ik begin rustig en hoop er bij de com petitiestart gewoon te staan." Gehele nieuwe adidas Ajax collectie is op voorraad! Ook verkrijgbaar de AFC A kledinglijn Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Thomas Vermaelen werd in de zomer van 2001 door Ajax aangetrokken. Hij was destijds 15 jaar jong en kwam uit de jeugdopleiding van Germinal Beerschot Antwerpen. De Belg speelde in de Bi en werd in de Ai, onder trainer Danny Blind, zelfs aanvoeder. Twee seizoenen geleden haalde Ronald Koeman hem bij de A- selectie. Op 15 februari 2004 debuteerde VeT- maelen, uit tegen FC Volendam, in het eerste. Het afgelopen seizoen kwam de verdediger op huurbasis uit voor RKC waalwijk. In Brabant speelde hij vrijwel alle duels. Hij heeft nog een contract tot 2007 en mag zich de komende weken in Amsterdam bewijzen. Centraal links in de verdediging of linksback? CentTaal links. Daar voel ik me beter thuis, het is mijn favoriete plek. Ik heb vroeger bij GBA ook op het middenveld gespeeld en af en toe linksachter. Maar naarmate ik ouder werd, werd de positie links centraal achterin mijn vaste plek. Ik ben meer een laatste man, een man dekker dieiemandkanuitschakelen.Alsje voor de verdediging speelt, is dat een meer voetballende positie." Danny Blind of Ronald Koeman? „Dat is een vervelende vraag. Ik maak liever geen keuze tussen die twee. Het zijn allebei goede trai ners die niet echt verschillend van elkaar zijn. Ze beschikken wel over hun eigen persoonlijkheid. Koeman en Blind zijn allebei verdedigers. Dat is voor mij handig. Koeman heeft me bij de selectie gehaald en onder hem heb ik mijn debuut in Ajax i gemaakt. In de Ai heb ik een prima tijd met Blind meegemaakt, waarin ik veel vorderingen heb geboekt. Een leuke tijd ook, we hadden een goed elftal. Ik kon goed met Danny overweg." Maxwell of Vermaelen? „Die twee zijn moeilijk met elkaar te vergelijken. Maxwell is meeT een speler voor de linkerkant en ik juist meer voor het centrum. Dat is een groot verschil. Ik kan linksback spelen, maar hij kan dat beter dan ik. Ook al is Maxwell meer een midden velder dan een linksback Ik weet dat er een vaca ture op linksback is, zolang hij geblesseerd is. Ik wil zo veel mogelijk spelen en het liefst bij Ajax. Als dat linksback is, prima, ook al weet ik dat het niet mijn sterkste positie is. Ik vind het er soms lastig spelen." Jong Ajax of weer verhuurd worden? „Ik wil het liefst bij Ajax blijven. Ik heb het hier naar mijn zin, Ajax is voor mij een grote club. Lie ver bij Jong Ajax dan verhuurd worden? Daar moet ik over nadenken als die situatie zich aan dient. Maar verhuur zal ik zeker overwegen. Vorig jaar bij RKC is me goed bevallen. Ik heb iedere week gespeeld, bij een best wel rustige club waar niet veel druk heerst. Ik ben er een betere voetbal ler geworden en ik weet nu van mezelf dat ik het niveau van de eredivisie aankan." Kampioen: Ajax of PSV? „Ik hoop Ajax en ik denk dat we een goede kans maken. We beschikken over een goede, brede selectie met zeer getalenteerde spelers. Bij PSV zijn veel spelers vertrokken, dat kan een voordeel voot ons zijn. Maar ja, dat dachten we vorig sei zoen ook toen Robben, Kezman en Rommedahl daar weggingen. Maar nu hebben ze zwaardere verliezen geleden door het vertrek van Van Bom mel, Vogel en Park. Bij Feyenoord rommelt het, maar met die club moet je toch altijd rekening houden. Het beste is dat we louter naar onszelf kijken." Vlaamse friet of een bakkie patat? „Vlaamse friet hè. Natuurlijk. Dat is gewoon lek kerder en dan vooral met mayonaise. Ik ben ene trotse'Flandrien, trots op mijn afkomst zoals iedereen dat is. Ik ben nu vier jaar in Nederland en voel me hier op mijn gemak. Een halve Hollander? Nee, dat nou ook weer niet. Ik ben en blijf Belg."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 3