Enthousiast over jullie nieuwe 'home'? Fred Grim, Ruud Krol en Gerard van der Lem luisteren naar het commentaar van Danny Blind. vloog hij terug naar Brazilië om daar de eerste fase van het revalidatiepro- gramma te ondergaan. Zo is het afge sproken met de medici, omdat dat pro ces prima in Brazilië kan plaatsvinden. Eind augustus, begin september komt hij weer naar Ajax. We verwachten hem niet eerder speelklaar dan na de winterstop." Tijdens de eeTste twee trainingsweken speelden met name aanvoerder Julien Escudé en Thomas Vermaelen op de vermaledijde positie van Maxwell. Ook Urby Emanuelson en Olaf LindenbeTgh kunnen links achterin uit de voeten. „Vermaelen is een optie, dat geldt ook voor Emanuelson. MaaT voor alle vier geldt dat ze op een andere positie beter tot hun recht komen", weet Blind. De gecompliceerde situatie rondom Maxwell is mede bepalend voor de beslissing een linksback te con tracteren. Blind legt uit: „Maxwell keert misschien na de winterstop terug. Komende zomer is hij vervol gens transfervrij. We willen duidelijk heid van hem. Blijft hij of gaat hij weg? Zodra we dat weten, vergemakkelijkt dat onze keuze." Als de Braziliaan zijn contract niet verlengd en dus weggaat, heeft het weinig zin op hem te wach ten. Dan kan Ajax beter meteen een goede vervanger aantrekken. „We heb ben best wat te besteden, maar daar ben ik heel kritisch in. Ik voel me teveel clubman om zomaar een oplossing te kiezen. Qua investering willen we best op de grens gaan zitten van wat we kunnen, maar dan moeten we wel van Maxwell weten wat hij van plan is. Als hij weggaat, moeten we misschien iets meeT doen bij het aantrekken van een linksback. Maar niet alles en iedereen is haalbaar. Heinze van Manchester United en Ashley Cole van Arsenal wil ik gTaag hebben, maar dat gaat niet. De oplossing die wij kiezen, moet van hoog kaliber zijn. Eentje die behoorlijk veel garantie voor succes geeft. En beter is dan de vier mogelijkheden die ik nu in mijn team heb." MENTALE WEERBAARHEID De eeTste twee trainingsweken ston den met name in het teken van het fysiek. Daarna werden de spelsyste men en automatismen erin geslepen. Op het gebied van de mentale weer baarheid wil Danny Blind zijn selectie nog geen voldoende geven. In tegen stelling tot het tactische en technische vermogen van zijn spelers. Tijdens de uiterste zware trai- ningsweek in De Lutte moesten de Ajacieden heel diep gaan. Op de middag voor een oefen wedstrijd, stond altijd nog een pittige -bos- training op het pro gramma. Dat kwam de resultaten in de oefen wedstrijden niet ten goede, maar daar stond Blind geen seconde bij stil. „Je hebt spelers die voortdurend om hun moeder roepen, maar ook spelers die dat op het juiste moment doen." Zonder het met zoveel woorden te zeg gen, bedoelde Blind dat hij zijn spelers tot het uiterste heeft willen prikkelen. Keihard trai nen, 's avonds oefenen, maar niet zeuren. Althans, alleen tijdens een moment van reflectie. Bijvoorbeeld tijdens een kort gesprekje bij een boswandeling. Zo train je dus mentale weerbaarheid. Blind: „Zonder over de grens te willen gaan, zoek ik die wel bewust op. Juist bij deze groep. Ik praat dan niet over de bereidheid voor elkaar te willen wer ken. Er is op vrijwel geen enkele trai ning iets aan te merken. Nee, het gaat vooral om alles er omheen. Je kunt wel bereid zijn tot het gaatje te gaan. Maar als ik drie nachten doorzak kan ik wel weer tot het gaatje willen gaan, dan geef ik toch niet zoveel als ik drie dagen vroeg naar bed ga. Spelers gaan daar nu bewust mee om. Ze zijn veel fitter en letten meer op dingen om die fitheid buiten de trainingen beteT te laten worden. De mentale weerbaar heid is groeiende. Ik meri< hoe ze nadenken over zaken. Dat proces is net ingezet. Bij sommigen heeft dat met leeftijd te maken. Dergelijke processen vergen meer aandacht dan door de jaren heen gebruikelijk was. In de maatschappij vervagen normen en waarden en alles wat daar mee te maken heeft. Daar moeten we scher per op zijn. Het gaat mij erom dat de spelers niet alleen taken uitvoeren omdat ik het wil. Want soms ben ik er niet. En dan moeten ze het toch doen. Een speleT moet weten waarom iets is. Dat geldt voor het hele leven." CONTROLE Op mentaal gebied wil Blind controle over zijn spelersgroep krijgen. Tijdens de wedstrijd moet Ajax controle over de tegenstander hebben. Terug naaT oude glorietijden. „Vanaf de allereer ste dag dat ik hier werkzaam ben, heb ik gezegd dat we over een goede selec tie beschikken. Maar dat die nog niet optimaal is. Dit seizoen willen we mee strijden om de titel én ons plaatsen voor de groepsfase van de Champions League. Doelstelling deel I is al na een maand voorbereiding te realiseren. In hoeverre bepaalt dat de voorberei ding? „We moeten iets sneller pieken dan normaal", aldus de trainer van Ajax. „Het is overdreven om te stellen dat die duels alles overheersen. In prin cipe hebben we ons op het Amsterdam Tournament willen presenteren al hoefden we dat niet per se te winnen. Maar daar wil Ajax zich altijd wel van zijn goede kant laten zien. De eerste Champions Leaguewedstrijd valt ruim een week later met daartussen nog het duel om de Johan Cruijff Schaal. We moeten meteen vol aan de bak maar dat is niet erg. Ik maak me nooit zo druk tegen wie we spelen. Elke trainer vindt altijd dat zijn elftal een moeilijke competitiestart kent. Wij openen tegen ADO Den Haag thuis. Dat is ook niet eenvoudig, maar je moet die 34 duels toch spelen. We hebben daarom nog geen enkel overleg gehad als het gaat om de invulling van het totale sei zoen. Dat komt nog wel. De winterstop is anders dan normaal. Daarnaast heb ben we te maken met een vroegtijdig eind van de competitie of moeten we nog even door. Door de play-offs ziet ons schema er anders uit dan nor maal." Wij hebben het met veel enthousiasme voor jullie gemaakt van één van de mooiste natuurlijke producten die er bestaan: hout! Want hout leeft, is warm, sfeervol en een ideaal materiaal om (semi-)permanente oplos singen met uitstraling van te maken. En telt hier ons team van creatieve vakmensen bij op, dan weet u meteen wie wij zijn. Een modern bedrijf met een gezonde arbeidsethos. Een bedrijf waar mensen ruimte maken voor mensen. Meer weten? Kijk op www.k-a.nl of bel 0184-614999. Dat jullie hier veel mooie momenten met elkaar mogen beleven! Clubgebouwen Kantoren Keten Loodsen Chalets Recreatiewoningen Strandpaviljoenen Scholen Kinderdagverblijven K&A Groep Stek 14a I 3371 KG I Hardinxveld-Giessendam t: 0184 61 49 99 I f:0184 61 46 78 I info<dk~a.nl I www.k-a.nl Ajax Life nummer 1 3 augustus 2005 wat Olaf het afgelopen seizoen heeft laten zien bij AZ", verklaart de trainer. LINKSACHTER Blind startte dit seizoen met een groep die op papier uit 29 spelers bestond. Dat is vrij veel. Onder hen de langdurig geblesseerde Maxwell, tien aanvallers en vier keepers. Blind daarover: „Door het late instromen van zes spelers, hadden we de ruimte om met een goede groep te starten. Ik wil de selec tie begin augustus gaan terugbrengen in getal. Dat is mede afhankelijk van hoe de spelers zich hebben gemanifes teerd. Ik wil best met vier keepers wer ken, maar je weet niet hoe het zal ver lopen. Het minimum bedraagt in ieder geval drie. Ik probeer zoveel mogelijk kwaliteiten bij elkaar te krijgen. Ik kijk per linie. Welke facetten van het spel beheersen we daar? Als die optelsom is gemaakt, kan het zijn dat er enkele spelers voor verhuur of verkoop in aan merking komen. Maar dat gaat slechts op, als eT niemand wordt verkocht, voor speleTs die niet veel perspectief hebben. Vanwege de blessure van Maxwell heeft Blind een probleem op de links backpositie. Al op de eerste dag van de voorbereiding hield de trainer de mogelijkheid open voor die plek iemand aan te trekken. „Die kans is ruimschoots aanwezig. Dan zou mijn plaatje compleet zijn." De onfortuin lijke Braziliaan scheurde zijn kruis band af in de halve finale van de Amstel Cup tegen Willem II. Speciaal voor de eerste trainingsweek kwam hij, tot groot genoegen van zijn trainer, vanuit Brazilië over naar Amsterdam. „Maxwell staat er op zich goed voor. Hij zit nog in de beginfase van zijn herstel. Op eigen initiatief was hij de eerste week in Nederland en daar was ik ver schrikkelijk blij mee. Hij bleef de hele week. Daarmee toonde hij een stuk betrokkenheid. Ik hou van mensen die betrokken zijn bij de club en niet alleen interesse hebben in hun persoonlijke situatie.Toen wij naar De Lutte gingen,

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 17