'Het aanstellen van Danny Blind is heel goed geweest voor de groep' Het bizarre trainersjaar van Ruud Krol Ajax Life nummer 20 4 juni 2005 I verwerkt hebben. De jongens pakten het goed op, want direct daarna hebben we drie keer op rij gewonnen. Dat was in de peTiode dat Tonny en ik het tijdelijk overnamen. Wij hebben er bij de directie op aangedrongen, zo snel mogelijk een vervanger voor Ronald aan te stellen. Die korf dan direct de spelers leren kennen, zodat dit niet meer zou hoeven te gebeuren tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. En zo is het ook gegaan. Het op korte termijn aanstellen van Danny Blind is héél goed geweest voor de gToep. De drie duels die Tonny en ik hebben geleid, ston den louter in het teken van het resultaat. Uit tegen Roda J.C. hebben we goed gespeeld, alleen verzuimden we de derde goal te maken bij een o-2 voorsprong. Het had zó maar 1-5 kunnen wor den. Daardoor kwamen we nog in de problemen. Daarna volgde de sneeuwwedstrijd tegen ADO Den Haag, voor de beker. DaaT hebben we het heel goed gedaan in bizarre omstandigheden. In de tweede helft hebben we het duel prima uitge speeld en wonnen verdiend. Bij NEC-uit kwamen we na de pauze juist in de verdrukking. We liepen teveel achteruit. Maarten Stekelenburg viel uit, maar zijn vervanger Bogdan Lobont stopte een penalty. Met een beetje fortuin sleepten we ook daar drie punten binnen. Ik ben tevreden over die drie duels. Als we daar geen goed resultaat had den gehaald, had dat zeker tot aan het einde van de competitie doorgewerkt." eens een wedstrijd, waarin alles verkeerd gaat en waarin alles tegen zit. En het kan best eens gebeu ren dat een middenvelder een fout maakt. In het algemeen woTdt dat gecompenseerd door een verdediger, maar nu liep alles fout. Een midden velder ging in de fout, daarna een verdediger ook en vervolgens stond de keeper ook niet goed.Tsja, dan houdt het op. Dat gebeurde uitgerekend in dit belangrijke duel. Vanaf de bank is zoiets niet meeT te corrigeren. Alleen na de 2-1 van Daniel de Ridder - in de slotfase - zagen we dat het nog mogelijk was. Toen probeerden we nog van alles, maar de tijd was te kort om de nederlaag te voor komen." Wie waTen de meest opvallende spelers van dit seizoen? „De doorbraak van Hedwiges Maduro is opmerke lijk. Ronald Koeman stapte op een vrijdag op. Twee dagen later hadden we de altijd lastige uit wedstrijd tegen Roda J.C. op het programma staan. Wij, Tonny en ik, hebben er toen - mede als gevolg van blessures van enkele spelers - voor gekozen om hem op te stellen. Van der Vaart was ziek geweest, dus ons leek Maduro een goede oplossing. We waren op zoek naar evenwicht op het middenveld. Hij vulde dat direct goed in en is er sindsdien niet meer uit geweest. Van de jonkies is Maduro absoluut de meest opvallende speler. Hatem Trabelsi bevestigde bij zijn terugkeer zijn grote kwaliteit. Bij de 'oudjes' zie ik overigens in Krol geeft tekst en uitleg op een persconferentie. Wat waTen de verwachtingen bij aanvang van het seizoen 2004/2005? De doelstelling was het kampioenschap succesvol verdedigen. We waren regerend landskampioen en wilden die titel natuurlijk prolongeren. Dat was de insteek. Daarnaast wilden we in de Amstel Cup ver der komen dan de laatste jaren en'overwinteren'in Europa. Met Juventus en Bayern München troffen we het niet. Het vertrek van Zlatan Ibrahimovic woog ook zwaar bij het niet halen van de doelstel ling. Het eeTste halfjaar hadden we geen vervan ger voor hem en dat was merkbaar." Wat was het hoogtepunt van de voorbije jaargang? „Dat we, ondanks alle moeilijkheden, tóch tweede zijn geworden. Met alle goede en slechte dingen die we hebben meegemaakt, zijn we tot op het laatste moment blijven knokken. Dat is een knappe prestatie. Trainerswisselingen en proble men binnen de club zijn allemaal facetten die de prestaties niet positief beïnvloeden. Ook al strookt de tweede plek niet met de verwachting die we in het begin hadden, het is uiteindelijk wel een goede prestatie." Wat was het dieptepunt van de voorbije jaargang? „Dat is het opstappen van Ronald Koeman geweest. Het was zijn eigen beslissing en die heb ben we moeten respecteren. Zijn vertrek was voor iedereen een klap, die we uiteindelijk wél goed AMSTERDAM - Ruud Krol begon het seizoen als assistent-trainer bij Ajax. Samen met Tonny Bruins Slot assisteerde hij Ronald Koeman. Nadat die zijn ontslag had ingediend, namen Krol en Bruins Slot tijdelijk de honneurs waar. Krol fungeerde daarbij als aanspreekpunt voor de media. Onder de nieuwe trainer Danny Blind is Krol weer terug in zijn functie van assistent. Ditmaal samen met Gerard van der Lem. Er is veel veranderd in één jaar. En toch ook weer niet. Doot Amout Verzijl Ruud Krol coacht tijdens NEC - Ajax. Wat was de beste wedstrijd van het afgelopen seizoen? „Dan moet ik er twee noemen. Tegen AZ speelden we goed, evenals de wedstrijd tegen Bayern Mün chen in de ArenA. Die twee ontmoetingen sprin gen eruit. Tegen AZ swingden we ouderwets. Het vorige seizoen was Ajax-AZ ook al de beste wed strijd van het jaar, dus daarom lagen de verwach tingen ook nu weer hoog. VooTal van onze kant vond ik het goed. AZ speelde beduidend minder dan vorig seizoen.Tegen Bayern speelden we met 2-2 gelijk en dat was - na de dramatische neder laag in Tel Aviv - een flinke opsteker. We verzeker den ons in ieder geval van UEFA Cup-voetbal. Posi tioneel speelden we sterk in dat duel. We hebben gedurende het seizoen veel last gehad van diverse blessures. Daardoor hebben we veel moeten wis selen en dat heeft negatieve invloed gehad op de resultaten. Galasek, Grygera, Trabelsi, Maxwell, Pienaar en Van der Vaart - allemaal speleTS met een bepaalde inbreng - hebben we gedeeltelijk en in belangrijke wedstrijden moeten missen. Het heeft dit jaar niet allemaal meegezeten." Wat was de slechtste wedstrijd van het afgelopen seizoen? 1 „Maccabi Tel-Aviv uit. We waren daaT eenvoudig- I weg'niet aanwezig'. Waar dat aan lag? Dat is héél moeilijk in te schatten. Een elftal speelt altijd wel Grygera en Escudé de bevestiging dat ze het niveau aankunnen. Na een moeilijke start, heb ben ze het voortreffelijk gedaan. Er was al vroeg kritiek op hun spel en ze werden door sommigen zelfs tot miskoop bestempeld. Die kritiek raakte mij, want hoe kon men dat nou zeggen van die twee gasten?" „Elke speler die bij Ajax komt, krijgt met een cul tuuromslag te maken. Ajax betekent niet alleen in de Eredivisie blijven, zoals dat in hun eigen land vaak voldoende is. Nee, bij Ajax gaat het om meer. Elke wedstrijd moet gewonnen worden en dat vergt een enorme aanpassing. Een speler die hier komt, kan niet langer tevreden zijn met een gelijkspel. Tel daarbij op dat ze in een ander land terecht komen en in een ander systeem moeten leren voetballen. En dat ook nog eens bij een andere club, met een andere taal en in een ander land met ander voedsel en eetgewoontes. Dat is allemaal niet eenvoudig hoor. Met al die veran deringen krijgen nieuwe spelers uit het buiten land direct te maken. Iedere voetballer heeft daar zijn problemen mee en moet wel van uit zonderlijke klasse zijn, als-ie dat direct van zich af kan spelen. Grygera en Escudé hebben zich fantastisch hersteld. Ik denk dat Ajax nog veel plezier van deze jongens gaat beleven. Dat ver dienen ze ook." Ajax - AZ was één van de beste wedstrijden van het seizoen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 5