'Misschien moet Ajax meer gaan doen voor de amateurclubs' 4 JUNI 2005 NUMMER 20 Aiax Life Ajax E2 - Deze ploeg werd getramd door Simon Tahamata en Arnold Mühren. De Top3 zat dicht tegen elkaar aan. AFC eindigde op twee punten achterstand en Hoofddorp op vijf. We hadden een jonge, onervaren achterhoede en voorin een paar jongens die het verschil konden maken, ledereen pikte alles erg goed op. Van de dertien spelers gaan er negen door naar de Ei en Dg. Hoewel we krap in de spelers zaten, kwamen we redelijk uit. Als dat niet lukte, kon ik altijd putten uit de groep van Bryan Roy. Ajax Fi - Ajax Fi werd in de voorjaarscompetitie zwaarder ingedeeld en wist ook met die weerstand goed om te gaan. De ploeg van trainer Dennis de Haan werd ongeslagen kam pioen. „De jongens zijn erg vooruit gegaan. Ze werden technisch vaardiger. Ik heb ze ook op andere plekken laten spelen, want dat moeten ze ook leren. We trainen alles met de bal. Het moet natuurlijk speels blijven. Onlangs wonnen we een groot toernooi bij HW 't Cooi. Won nen we de finale van Feyenoord. Van de dertien jongentjes gaan er acht naar de E2, drie naar de E3 en blijft er eentje in de Fi." Ajax Ei - Ei-trainer Patrick Ladru maakt zich na dit seizoen toch wel een beetje zorgen. Zijn goede lichting kende in de eigen competitie wei nig tegenstand. Ajax Ei speelde in de Tweede Klasse en werd ongeslagen kampioen. „Het niveau van de amateurclubs gaat snel achteruit. Dat heeft met geld en beleid te maken. Er wordt bi] de clubs te weinig geïnvesteerd in de jeugd en te veel bovenin. Kinderen zijn motorisch ook minder dan vroeger. Toen kregen ze bijvoorbeeld gymles van een echte gymleraar. Nu doet de juf of meester dat meestal. Als de trai ning dan word gegeven door vrijwilligers die er geen kaas van hebben gegeten, is dat één plus één. Ajax heeft een samenwerkingverband met dertig amateurclubs uit de regio, het zogenaamde HET-verband. Wij krijgen de talenten en helpen de amateurclubs door trainingde monstraties te geven en hen een kijkje in onze keuken te geven. Misschien moet Ajax zich nog meer met de Amsterdamse amateurclubs gaan bemoeien."De Ei won dit seizoen zelfs in vriendschappelijke wedstrijden van Hoofdklassers. Daarin zitten zelfs tegenstanders van Ajax D2 en Ajax D3. „Om meer weerstand te krijgen, hoop ik dat we volgend jaar naar de Eerste Klasse kunnen gaan. Dit is een goede lichting. Ik ben benieuwd hoe ze zich gaan ontwikkelen. John Heitinga en Wesley Sneijder heb ik ook gehad. Zij zaten in mindere lichtingen, maar heb ben het wel gehaald. Misschien wel omdat ze er juist meer voor moesten doen." Ajax D2 - Sonny Silooy blikt op het vliegveld van Oporto telefonisch terug op het afgelopen seizoen. Zijn ploeg heeft zojuist de finale tegen de leeftijdsgenootjes van Real Madrid met 3-1 verloren. „Dit seizoen hadden we voor het eerst een mixed team. Vorig jaar bestond de D2 uit allemaal eerste jaars, nu had ik acht tweedejaars en zeven eerstejaars. We wonnen dit seizoen alle wedstrijden. Alleen Elinkwijk spartelde wat tegen. Van de acht tweedejaars gaan er zes door naar de C2. Zelf had ik een leuk jaar. Ik liep een beetje tussen alle elftallen door, omdat ik jongentjes moest selec teren. Ik probeer zo duidelijk mogelijk naar ze te zijn. Als ze alles winnen, is dat denk ik gelukt." Ajax Ci - Ajax Ci werd met zeven punten voorsprong op FC Croningen kampioen in de Eerste Divisie. De mannen van trainer Wim Kwakman spelen zaterdag 4 juni een finalewedstrijd in Putten tegen FC Utrecht, de kampioen uit de andere Eerste Divisie. „Dit is een fantastische groep. We hadden onze goede en minder goede fases, maar individueel hebben een hoop jongens zich goed ont wikkeld. Lichamelijk zijn ze ook een stuk sterker geworden. De meeste spelers zijn met tien centimeter gegroeid. Dat ging gepaard met enkele lies-, rug- en knieblessures. Van de 17 spelers gaan er 13 naar de B2 en eentje naar de Bi. Ajax D3 - Het laagste D-team werd kampioen met vier punten voorsprong op FC Blauw Wit Amsterdam Di. Trainer Simon Tahamata liet zijn jongens spelen met de gedachte 'als je er één meer maakt dan je tegenstander win je'. Daardoor kreeg de D3 wel veel tegendoelpunten. „Als we met 10-3 hadden gewonnen, zei ik wel wat over die drie tegentreffers. 'Eigenlijk is het dus 7-0 geworden", zei ik dan. Het zijn allemaal eerstejaars D-pupillen, dus dit is een zeer goede prestatie. Van de 17 spelers vallen er drie af en gaan de anderen naar de Di en D2. Kampioenen! AMSTERDAM - De jeugdopleiding van Ajax werd onlangs op het trainerscongres opnieuw gekozen tot beste van Nederland. De doorstroming van jeugdig talent verliep ook dit seizoen goed. Het doorschuiven van al die talenten is de kerntaak van de opleiding. Het individu staat voorop, maar een kampioenschap is natuurlijk mooi meegenomen. Hieronder de roodwitte kampioenen van het afgelopen seizoen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 2