A Afscheid Rafael van der Vaart lijkt nabij Niet vergeten Goaltjesdief Grygera 2J Mfl 2005 T2 JAARGANG i 6 o www.ajax.nl Rafael van der Vaart haalt uit voor mogelijk zijn laatste goal ia Amsterdamse dieast. AMSTERDAM - De kans is groot dat Rafael van der Vaart zondag zijn laatste officiële wedstrijd voor Ajax speelt. De 22-jarige Heemskerker is op zoek naar een andere club. Ajax verleent mede werking aan een eventuele transfer en zal - indien het tot een overgang komt - een vergoeding voor hem ontvangen. Van der Vaart heeft nog een contract voor één jaar in Amsterdam. Door Amout VeTzijl Met een kiezelhard schot schoot Rafael van der Vaart het boek Ajax dicht. Tien minuten voor tijd legde hij al zijn frustraties in zijn doelpoging. De bal sloeg hoog tegen de touwen en daarmee was de 0-2 zege bij Vitesse een feit. Met de eventuele transfer van Van der Vaart komt een onverwacht vroeg einde aan het sprookje dat zo'n vier jaar geleden begon. De toen voorspelde 'gouden ber gen' liggen voor de talentvolle middenvelder blijkbaar niet langer in Amsterdam. Vorige week maakte Van der Vaart bekend dat hij niet langer bij Ajax wenst te blijven. Hij wil weg. Het is niet moeilijk te gissen naar zijn beweegre denen. Of, zoals hij zelf zegt „Het is een optelsom. Er is veel gebeurd en daarom heb ik voor mezelf besloten dat het tijd is voor iets anders." Van der Vaart kwam tot zijn beslissing terwijl hij reva lideerde van een enkelblessure, die hem de afge lopen weken aan de kant hield. Tegen Vitesse maakte hij zijn rentree in de basis, mede door een blessure van Wesley Sneijder. Het begon allemaal zo mooi. Rafael van deT Vaart was 17 jaar, twee maanden en acht dagen oud toen hij in het eerste debuteerde. De jaren daarna schoot zijn faam als een komeet omhoog. De talentvolle linkspoot scoorde welhaast iedeTe wedstrijd, debuteerde in Chanje en groeide uit tot een rolmodel voor het gehele Nederlandse jeugd voetbal. In Amsterdam, bij Ajax en later ook in Europa werd hij gekozen tot 'Talent van het Jaar De laatste twee seizoenen stagneerde zijn ont wikkeling. Weg waren de doelpunten, verdwenen was de suprematie in zijn spel.Tijdens EURO 2004 kon Van der Vaart geen potten breken voor Oranje. Hij veroverde geen basisplaats. Gedu rende het afgelopen seizoen verloor hij ook bij Ajax zijn vaste stekkie in het elftal. Iets wat altijd ondenkbaar leek. „Het is geen gemakkelijk laatste anderhalf jaar geweest. Dat speelt zeker mee in mijn beslissing om Ajax te verlaten." Lees veTdeT op pagina 3 ARNHEM - Maakten de Ajax-fans de voorbijgaande weken al kennis met de Tsjechische tong van Zdenek Grygera, afgelopen zondag kwam daar het oortje van Arnhem' bij. Nadat de verdediger Ajax tegen Vitesse, met zijn vierde seizoenstreffer, op voorsprong kopte, vierde hij uitgebreid feest met de meegereisde Ajacieden. Daarbij trok hij vier keer kort aan zijn oorlel. Dat aparte gebaar had de Tsjech afgesproken met de Ajacieden op het supportersfeest in Brasschaat van 9 mei. Ajax Life is benieuwd wat 'Gryga' voor de laatste thuiswedstrijd m petto heeft. Misschien een leuk dansje met Nigel de Jong, nu Steven Pienaar geschorst is? Na zijn vorige treffers stak Grygera (zoals tegen RKC Waalwijk, zie foto) steevast z'n tong uit. Gry- gera's doelpuntenproductie is opmerkelijk. Sinds zijn komst naar Ajax, twee jaar geleden, is de Tsjech nooit voor langere tijd zeker geweest van een basisplaats. Onder Danny Blind doet hij het zeer goed in het hart van de defensie. Eerst samen met Julien Escudé en sinds kort naast John Heitinga of Maduro. De oorspronkelijke Ajax- positie van Tsjechisch international Grygera is rechtsback. GTygera scoorde voor het eerst in Ajax-tenue op 19 september, toen de Ajacieden FC Den Bosch (0-5) een oorwassing gaven. Onlangs, tegen Feyenoord, volleyde hij in de slotfase van De Klassieker de 2-2 binnen. Een belangrijke goal, omdat Hedwiges Maduro Ajax in de blessuretijd zelfs naar de winst schoot. Twee weken geleden kopte de verdediger een voorzet van Nigel de Jong keurig binnen in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. Het is maaT goed dat beide bondscoaches MaTCO van Basten en Johnny van 't Schip afgelopen zon dag in Arnhem op de tribune zaten.Tsjechië is de grote concurrent van Oranje als het gaat om plaatsing voor het WK 2006. Beide landen ont moeten elkaar nog in Praag en naar nu duidelijk is geworden, beschikt Tsjechië over een makkelijk scorende verdediger. Als u dit seizoen een uitkaart had op uw seizoenkaart, maar u bezocht geen enkele uitwed strijd, dan vervalt uw Techt op een uitkaart. Die regel ging vorig jaar van kracht. Behoort u tot bovenstaande groep, dan dient u voor 1 juni Weer een nieuwe uitkaart aan te vragen. Daarvoor moet u persoonlijk langskomen bij de Supportersbalie naast de Ajax Fanshop met uw seizoenkaart en een geldig legitimatiebewijs (rijbewijs of pas poort). Aan het fabriceren van de uitkaart zijn geen kosten verbonden, maar bedenk wel dat er op wedstrijddagen geen tijd voor is. Uitwedstrijden van Ajax in de Holland Casino Ere divisie kunt u alleen bezoeken als u in het bezit bent van een seizoenkaart en een uitkaart. Alleen op die manier kunt u een omwisselbiljet aan schaffen bij TicketBox. Om het recht op een uit kaart te behouden, bent u verplicht om minimaal één uitwedstrijd (Europees of nationaal) per sei zoen te bezoeken. Als u aan deze eis voldoet, ont vangt u na verlenging van de seizoenkaart auto matisch weer een uitkaart. Na dit seizoen bekijkt Ajax welke uitkaarthouders in aanmerking komen voor een voorranguitkaart 2005-2006. Dit recht komt toe aan uitkaarthouders die de meeste uit wedstrijden bezocht hebben gedurende het afge lopen voetbaljaar. Hoeveel voorranguitkaarthou- ders er zijn, is mede afhankelijk van de capaciteit van het kleinste uitvak in het seizoen 2005-2006. U kunt zich hier dus niet apart voor aanmelden. Uit kaarthouders die recht hebben op voorrang zien dit automatisch terug op hun verlengde seizoen kaart. Voor meer informatie over de (voorrang) uit kaart kunt u dagelijks van 10-16 uur bellen met SupporteTszaken (020-3111444) of even een kijkje nemen op de site van de SVA. Deze is te bereiken via www.ajax.nl. Rechts bovenin vind u de link naar de supportersvereniging. Openingstijden Supportersbalie: Dinsdag: 9.30-17.00 Woensdag: 9.30-17.00 Donderdag: 9.30 -17.00 Vrijdag: 9.30 -17.00 Zaterdag: 10.00-14.30 Meer mogelijk maken ABN'AMRO

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1