Nederlandse invasie op SVA-feest België 'Ajax versterkt wisselwerking districten' 5 V r AJAX FANZONE Ajax Life nummer 19 21 mei 2005 E£2 °tersve*e Aan het einde van de gezellige SVA-avond nemen Ryan Babel, Johnny Heitinga, Zdenek Crygera, Tomds Caldsek en Hatem Trabelsi, samen met Sonny O'Brien, afscheid van de Ajax-supporters. BRASSCHAAT - Vorig jaar stal Jelle Van Damme de show op het SVA-feest in Brasschaat en namen Wesley Sonck en Tom Soetaers zelfs hun hele familie mee. Dit jaar ontbraken de Ajax-Belgen en kwam een meerder heid van de supporters zelfs uit Nederland. Desondanks stond er weer een SVA-feest waar iedere Ajacied trots op kon zijn. Door Sander Zeldenrijk Terwijl de zon door de hoge bomen van de Bredabaan glittert en een fris windje de warme zonnestralen recht streeks het dans- en feestcentrum Marc Spillemaeker in blaast, heeft de Ajax-spelersbus op het nabij gelegen parkeerterrein concurrentie van een groot zwart monster met zilveren vel gen. Als een kleine Ajacied trots voor de spelersbus poseert, roept zijn vriendje 'Tom! Moetje kijken, dit is die Hummer van Trabelsi! Daar moet je mee op de foto!'WaarnaTom uiteraard meteen bij zijn vader aandringt op een tweede foto. De Nederlandse Ajax-kids hebben nog vakantie en zijn zeer tevreden over hun handtekeningenjacht. Trots tonen de ventjes gekrabbelde spelerskaarten van John Heitinga, Zdenek Grygera, Ryan Babel, Tomas Galasek en Hatem Trabelsi. Dat Ajax-kwintet kwam van daag namelijk speciaal naar Bras schaat om samen met ruim driehon derd roodwitte supporters een mooie avond te beleven. Eigenlijk stonden Nourdin Boukhari en Nicolae Mitea ook op de lijst van team manager David Endt,maar zij moesten met Jong Ajax strijden voor het kam pioenschap (zie pagina 8 en g in deze Ajax Life). Zij werden op het laatst ver vangen door Heitinga en Grygera. Galasek kwam net als Trabelsi met eigen vervoer, de overige spelers lieten zich relaxed naar het feest vervoeren door chauffeur Gerard Kuijt. Als spreekstalmeester Joop Leeuwen- daal rond de klok van acht uur begint met het uitdelen van Ajax-speldjes en daarna de Ajax-Marsch inzet, zingt de zaal gezellig mee. Hoewel er natuurlijk altijd ouders zijn die alles met hun foto- of videocamera vastleggen, zijn de kids in België behoorlijk bij de tijd. Als de spelers één voor één worden voorgesteld, maken de tieners zelf foto's met hun mobieltjes. Grygera poseert zelfs tijdens het interview met Leeuwendaal, als iemand uit het Lucky is ook over de landsgrenzen immens populair. Hier poseert hij met de uitzinnige SVA-jeugd. publiek daar om vraagt. De spelerspresentatie op het podium is altijd goed voor een paar leuke weet jes. Zo weet Babel niet dat de vroegere naam van zijn amateurclub Fortius 'Madjoe' luidt. Verder hoopt 'de robot' dat Danny Blind hem deze zomer nog wat vakantie gunt, als de eerste trai ning begint. Babel speelt dan namelijk het WK ondeT 20. Dat wordt komende zomer in Nederland afgewerkt. Mocht de Ajacied met Oranje de finale op 2 juli halen, dan moet hij een dag later alweer aan de bak tijdens de eerste training van het nieuwe seizoen. Grygera hoopt dat Nederland samen met Tsjechië naar het WK in Duitsland gaat. Verder onthult hij dat hij bang is om te fietsen, waardooT hij nooit op de fiets naar het stadion gaat, en dat hij aan zijn oor zal trekken als hij tegen Vitesse scoort. HEITINGA Trabelsi verklaart dat het nog niet zeker is dat hij Ajax verlaat. Iets wat de zaal waardeert met gejuich. Galasek vertelt dat hij nog niet weet wat er vol gend seizoen met hem gaat gebeuren als zijn contract afloopt. „Tsja, en dan? Ik heb in de loop der jaren veel meters gemaakt en dat vraagt veel van mijn lichaam. Het is een zware positie die je goed moet invullen", antwoordt hij vaag. Heitinga verrast iedereen door via een zij-ingang het podium te betre den. Hij krijgt een grote ovatie vanuit de zaal. Hoewel hij een moeilijk sei zoen kende, heeft zijn populariteit er niet onder geleden. De Ajacied wil na lang aandringen wel kwijt dat hij een voetballer als AC Milan-aanvaller Shevchenko graag bij Ajax zou zien spelen. Maar ja, welke club wil dat niet? Na de podiumpresentatie mengen de Ajacieden zich onder de supporters om een gezellig babbeltje te maken. Uiter aard was er ook alle tijd voor een fotootje en handtekening. Guus Louw- agie (44) uit Zevenbergen kijkt aan dachtig naar de handtekeningstrijd van zijn zoontje Nordin. „Dit is de eer ste keer dat we hier zijn. Vanuit Zeven bergen is het maar een halfuur rijden. Hij is helemaal gek van Ajax. Zijn hele kamer hangt vol. Ik hoop ook dat hij nog lang voor Ajax blijft, want ik heb geen zin om die kamer opnieuw te behangen. Ik ben minder fanatiek - en heb meer met wielrennen - maar de jeugdige uitstraling van Ajax spreekt me wel erg aan." Gerard van deT Noot (61) is één van de oudere supporters in Brasschaat. Hij is teleurgesteld dat Bob Haarms er niet bij is. De oer-Ajacied zit met zijn AT5 United echter volop in de voorberei ding op het Copa Am sterdam-toer nooi. „Dat vind ik een sympathieke vent. Die man is Ajax. Ik hoor hem graag over Ajax praten. Dit feest is vooral op de kinderen gericht. Ik vind het wel mooi dat Trabelsi er is. Van die man kan ik echt genieten als ik hoog in het stadion zit." De IJzendijker is blij dat Ajax alsnog de tweede plek heeft veroverd. „Een trai ner zonder geloof, brengt weinig over op een groep. Dat gevoel had ik bij Koe man. Blind weet precies wat er in de jeugd aan zit te komen. Ik vind dat zijn hand nu al zichtbaar is. De resultaten voeden nu het zelfvertrouwen. Verder hoop ik dat Landzaat Ajax volgend sei zoen komt versterken." Van der Noot heeft zijn woorden net uitgesproken of de vrolijke Belgische schone Sonny O'Brien (voor zover ker onderuit gezakt, van het optreden. Gelegenheidspresentator Leeuwen- daal laat zich met opvallend veel gemak verleiden tot een ritmische dansje. APPLAUS Na het optreden van O'Brien bedanken de spelers de supporters en uit het applaus vanuit de zaal klinkt evenveel waardering. Ryan Babel reageert tegenover Ajax Life op zijn eerste sup portersavond met Ajax. „Het is gezel lig. Dat we twee uur in de bus moeten zitten, vind ik niet erg. Je bent gezellig onder de supporters en deelt wat handtekeningen uit. Na afloop van een training gaat dat eigenlijk ook zo." Als de spelers de prijzen van de loteTij hebben uitgereikt, krijgen zij van de organisatie nog een typisch Belgisch presentje: bier. Omdat Trabelsi geen alcohol drinkt, heeft men speciaal voor hem voor Belgische bonbons gezorgd. Organisator Maurice Peeters is na afloop tevreden over de avond. „Vorig jaar speelden er natuurlijk meer Bel gen bij Ajax en hadden de Belgen hier vakantie. Nu waren er veel fans uit Brabant en Zeeuws-Vlaanderen. Dat geeft alleen maar aan dat de wissel werking tussen de districten perfect is. Ik heb veel positieve reacties gekregen. Tomds Caldsek poseert met een verliefd Ajax-supportertje. bekend geen familie van de gelijkna mige oud-Ajacied John, red.) neemt bezit van het podium. De charmante zangeres krijgt de zaal lekker mee en ook de spelers genieten zichtbaar van het optreden. Met name Trabelsi gaat helemaal op in de dansbewegingen. Ondertussen hebben Heitinga en Galasek een mooi plekje, recht voor het podium, uitgekozen. Ze genieten, lek- Mensen vinden het bijzonder dat ze de spelers van zo nabij meemaken. Helaas kon Tom Soetaers niet komen. De SVA had een mooi afscheidscadeau voor hem, maar Racing Genk gaf geen toe stemming. Voor volgend jaar hoop ik dat Thomas Vermaelen - als linksback - en Tom De Mul doorbreken", besluit hij dan ook vol verwachting. Spreekstalmeester Jopie Leeuwendaal vermaakt zich opperbest met één van de danseressen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 13