AJAX JONGE SCHARE PLEIN! Prijsvraag Ajax Life 19 Oranje onder 20 Voetbaldag Roden groot succes! WORD LID! Hoeveel kilo spieren heb jij? AJ AX j&r\geschare@ajax.nl N 020 3111 444 Babel wordt topscorer JUilt Poll over uitshïrt Ajax - FC Groningen Veelgestelde vragen ETHERLANDS 200 Voor meer informatie: www.ajax.nl/kids of 020 3111 444 Op de Open Dag van 3 juli kunnen alle AJS-leden zich uitleven op het parkeerterrein tussen De Toekomst en de Amsterdam ArenA. Daar wordt namelijk een groot AJS-supportersplein uit de grond gestampt, waar iedereen zich helemaal kan uitleven. t i Ajax Life nummer 19 21 mei 2005 In dit voorlaatste nummer van Ajax Life stellen we uiteraard weer drie leuke prijzen beschik baar voor alle leden van de Ajax Kids Club. In dit nummer kun je een Lucky-knuffel winnen. De Ajax Kids Club geeft er zelfs drie weg. Het enige dat je daarvoor moet doen, is de volgende vraag goed beantwoorden: Wie maakte het eerste doelpunt voor Ajax onder de nieuwe trai ner Danny Blind? Stuur je ant woord vóór donderdag 26 mei naar: redactie@svajax.nl of stuur een briefkaart naar Redactie Ajax Life, Postbus 22944,1100 DK in Amsterdam. Wil je kans maken om zelf aanwezig te zijn bij de laatste thuiswedstrijd van Ajax in dit seizoen, stort je dan vol overgave op het inmiddels bekende en beruchte penaltyspel op de site. Deze kun je vinden door naar www.ajax.nl te surfen. Onder het kopje 'club' vind je Jonge Schare. Succes en wie weet tot ziens in de ArenA. Stap vandaag eens op de weeg schaal. Dan weet je meteen hoe veel je weegt. Maar weet je toe vallig ook hoeveel kilo spieren je hebt. Je lichaam bestaat uit: - Spieren. Hoe harder je traint, hoe meer spieren je krijgt. Dat voel je vooral aan je benen: die worden ste vig en strak. Bij een gewicht van 34 kilo heb je ongeveer 15 kilo spieren. - Botten. Je hele skelet, van sche del tot botjes in je kleine teen, weegt ongeveer 6 kilo als je een gewicht hebt van 35 kilo. - Vet. Iedereen heeft vet in zijn lichaam, zelfs als je zo mager als een latje bent. Vet zorgt voor stootkussentjes in je lijf. En een klein laagje vet is ook nodig om je lichaam te beschermen tegen de kou. Als je 34 kilo weegt en je bent niet dik, dan heb je ongeveer 4 kilo vet in je lijf. - Even rekenen: je hebt nu 15 6 4 25 kilo. En de rest dan? Dat bestaat vooral uit vocht, bijvoor beeld in je bloed. Dat vocht is heel hard nodig. Daarom is voldoende drinken ook zo belangrijk. Weeg jezelf eens voor en na het sporten. Ben je na het sporten lichter geworden? Dat is de hoeveelheid vocht die je hebt uitgezweet. Met drinken moet je dat weer snel aan vullen. Groetjes Jacqueline Kuperus (sport- diëtiste) en Elselina Bottenberg (voedingsdeskundige Kellogg's) In de afgelopen twee weken kon je op de Ajax Jonge Schare-site stem men wie de topscorer van dit sei zoen wordt. Ruim vijfhonderd Aja- cieden brachten hun stem uit. Hun conclusie: Ryan Babel maakt het meest kans om Ajax' topscorer te worden van het seizoen 2004/2005. Dit is de uitslag: Babel 47 Sneijder 18 De Jong 12 Boukhari 5 Van der Vaart 4 Charisteas 4 Escudé 4 Maxwell 2 Pienaar 1 Anastasiou 1 Tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse konden jullie de spellers voor het eerst in het nieuwe uitte- nue zien spleen. Ajax Jonge Schare is benieuwd naar jullie mening. Wat vindt de AJS-achterban van het marinablauwe shirt met rode en wit ten concepten? 1. Mooi 2. Lelijk 3. Gaat wel Ryan Babel, Kenneth Vermeer, Urby Emanuelson, Hedwlges Maduro, Rachid Tiberkanine en Felipe Kasmirski spelen deze zomer waarschijnlijk allemaal op het WK onder 20 in Nederland. Ajax Jonge Schare geeft wedstrijdkaartjes weg voor enkele spectaculaire duels. Zo kun je twee kaartjes winnen voor: Nederland - Japan (Kerkrade-10 juni - 20:00), Australië - Nederland (Kerkrade - 15 juni - 20:30) en uiteraard de finale. Deze wordt op 2 juli in Utrecht afgewerkt. Wil je kans maken op deze WK-tickets, dan moet je de volgende vragen goed beantwoorden en vóór vrijdag 3 juni mailen naarjongeschare@ajax.nl. 1. De WK-organisatie voor spelers onder de 20 jaar heeft de naam NeXXt 2005. Waar staat de afkorting NeXXt voor? 2. Wie is de toernooidirecteur van NeXXt 2005 3. Welke Nederlandse scheidsrechter komt in actie op het WK? 4. Op het Vredenburgplein in Utrecht hangt een grote digitale klok, waarop afgeteld wordt tot de aftrap van het WK. Wanneer werd de klok in werking gesteld? 5. Lionel Messi is de 17-jarige sensatie van FC Barcelona en zal ook acte de presence geven op NeXXt 2005. Uit welk land komt hij? RODEN - Opeens sta je recht tegenover Rafael van der Vaart! Of je krijgt als keeper aanwijzingen van Bogdan Lobont, de Roemeense topkeeper van Ajax! En een voetbalveld verder moet je lachen om Lucky als hij een penalty mist. De Ajax Kids Club dag in Roden was op vrijdag 6 mei een groot succes. Ruim 700 kinderen voetbalden zich met veel plezier naar mooie Ajax-prijzen. Na afloop was iedereen het er duidelijk over eens: dit smaakt naar meer! Op woensdag 27 juii gaat het dan einde lijk gebeuren: het prestigieuze Strij ders van het Strand- toernooi in Scheve- ningen. Hoewel iedereen zich nog kan aanmelden voor dit spetterende beachsoccerfeest, krijgt Ajax Jonge Schare al veel aanmeldingen binnen. Daarbij ontvangen we ook veel vragen van AJS-leden. Hieronder vind je ant woorden op de meest gestelde vragen: Rafael van der Vaart wordt uitgedaagd door één van de vele talentjes die op 6 mei naar Roden waren gekomen FotoCarta Smit Lucky had het er maar druk mee. Iedereen wilde met hem op de foto en dat vond hijzelf natuurlijk net zo leuk als alle kids Foto: Carta Smit Bogdan Lobont geeft uitleg aan zijn toekomstige collega's. Hij vertelde aan het eind van de dag dat er in Nederland veel keeperstalent rondloopt. Foto: Carla Smit Dit zijn Wisse (3) en Nina (8) uit Oestgeest. Ze zijn twee ontzettend grote Ajax-fans. Wisten jullie dat ze zelfs in hun slaap over A jax dromen?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 11