Ajacied van het Jaar Wat is SAC? Talenten op Goalmasters Gemert Nieuw supportershome BETONTECH N I EK Play-offs vooral afhankelijk van pasfoto 9 21 mei 2005 nummer 19 Ajax Life Leverancier van Beton en Schuim- betonvloeren AMSTERDAM - Hatem Trabelsi blijkt wet afstand de beste speler in mei. De Tunesiër - laten we hopen dat hij bij Ajax blijft - kreeg meer dan een kwart van alle stemmen. De aanvallende rechtsback heeft nog één wedstrijd om lijstaanvoerder Nigel de Jong te passeren in het sei zoensklassement. Maar zijn Amsterdamse ploeggenoot heeft inmiddels wel een grote voorsprong opgebouwd. Ajax Life is benieuwd wie er na afloop van de wedstrijd tegen FC Groningen met de Rinus Michels bokaal in zijn handen staat. Wil je invloed uitoefenen op de eindrangschikking van dit turbulente seizoen, dan kun je,een SMS'je sturen naar 4222. Doe dat als volgt:Ajax(spatie)rug- nummer'. Per ontvangen bericht betaal je 0,55. Je maakt dan kans op de hoofdprijs: een geheel verzorgde reis naar een Europese uitwedstrijd, ledereen die tijdens de laatste thuiswedstrijd tegen FC Groningen dus stemt, maakt kans op deze fantastische hoofdprijs! Tussenstand 'o4-'o5: Tussenstand mei: 1. Nigel de Jong 15% 1. Hatem Trabelsi 27% 2. John Heitinga 10 2. Zdenek Grygera 21% 3. Hatem Trabelsi 9% 3. Nigel de Jong 18% 4. Mauro Rosales 9% 4. Steven Pienaar 7% 5. Maxwell 8% 5. Wesley Sneijder 6% Steven Pienaar overhandigt als Ajacied van de Wedstrijd Ajax - RKC Waalwijk de officiële wedstrijdbal aan prijswinnaar Erik Vos. Binnenkort zal men beginnen met de bouw van een nieuw supportershome. Deze zal op exact dezelfde locatie wor den geplaatst als het vorige - afge- brandde - Ajax-onderkomen naast het trainingsveld en moet eigenlijk voor de start van het Amsterdam Tournament gereed zijn. Met een beetje mazzel kunt De Supporters Advies Commissie is een initiatief van Axios, de SVA en de OFA (Onafhankelijke Fanclub Ajax). Deze commissie geeft advies en staat supporters bij in hun geschillen met de KNVB, indien men bijvoorbeeld een -onterecht- stadionverbod heeft gekregen. De SAC staat boven alle par tijen en is onafhankelijk, waardoor de betrokken partijen geen invloed uit kunnen oefenen op de commissie. De laatste tijd was de SAC (Supporters Advies Commissie) door verschillende omstandigheden een beetje in het slop geraakt. Nu heeft men het echter weer opgepakt aangezien de SAC de belangen van alle welwillende Ajax- supporters wil behartigen. Tegelijker tijd blijkt dat veel supporters door alle regeltjes het spoor -logischerwijs- bij ster raken. u in de voorbereiding op het prestigi euze toernooi (Arsenal, Boca Juniors en FC Porto) weer een lekker biertje drinken met uw medesupporters. Het tijdelijke onderkomen aan de noordkant van de Amsterdam ArenA zal op 22 mei tijdens de laatste competitiewedstrijd tegen FC Groningen gewoon geopend zijn. Wat kan de SAC voor je doen? De SAC begeleidt Ajax-supporters met een stadionverbod. In bijna alle geval len leidde dit tot vermindering en/of omzetting van de straf. Doel van de alternatieve straf is om de zogeheten "first offenders" de kans te bieden, spijt te tonen voor hetgeen ze gedaan hebben en de binding met de club weer te versterken. Tevens streeft de commissie naar een rechtvaardiger straffenlijst. Waarom is een boete voor wildplassen bij een voetbalwedstrijd hoger dan anders? Inmiddels heeft de SAC ruime ervaring met ondersteuning van opgepakte supporters en zijn er de afgelopen jaren dan ook al aanzienlijke resulta ten geboekt. Wanneer je je vrijwillig meldt bij de SAC, kan men een afspraak met je maken. Aan de hand van jouw Voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen RKC overhandigden enkele hon derden supporters met de actiegroep 'Geef Ajax zijn oude gezicht terug' het oude Ajax-logo aan voorzitter John Jaakke en algemeen directeur Arie van Eijden. Enkele dagen later, tijdens de ledenraadbijeenkomst van elf mei, besloot Ajax het huidige Ajax-logo te gaan aanpassen. Dit zal op korte termijn gebeuren in samenspraak met de sup porters. verhaal wordt een advies aan de hand van de Richtlijnen van stadionverbo den 2004/'05 geschreven. Als Ajax dit goedkeurt, kan de alternatieve stTaf worden uitgevoerd onder toezicht van de SAC. Het verslag en de goedkeuring hiervan wordt naar Ajax verstuurd. Zij sturen het door naar de KNVB, die het stadionverbod - wanneer alles in orde is - aanpast. Heb je kort geleden een stadionverbod ontvangen en wil je in aanmerking komen voor een alternatieve straf die Teëel is én in verhouding staat tot het gepleegde delict, of wil je gewoon ons advies en hulp? Neem dan contact met de SAC op. Zij zullen je dan zo snel mogelijk uitnodigen voor een gesprek. Recidivisten en supporters met een stadionverbod van langer dan driejaar komen overigens per definitie NIET meeT in aanmerking voor een alter natieve straf. De SAC is te bereiken via: sacommissie@hotmail.com of 06- 28611388, je spreekt dan met Daan. Dorpsstraat 111 Postbus 18 1700 AA Heerhugowaard t MEGA GEMERT - De meivakantie is altijd een geschikt moment om een aantal Ajax-activiteiten te organiseren. Zo was er in het noordelijke Roden een grote Kids Club Dag en werd er op hetzelfde moment in het zuidelijke Gemert met een kleine 200 Ajax-kids volop getraind en gezweet tijdens de traditionele Goalmasters. Ajax heeft zijn eigen Talentendagen en District Brabant heeft de Goalmasters. Tweehon derd kinderen toonden hun voetbalcapaciteiten op de velden van zondaghoofdklasser Gemert en bewezen dat er genoeg talent binnen de SVA aanwezig is Het was een komisch gezicht om de selectiespelers van zondaghoofdklas ser Gemert in een Ajax-outfit te zien. Het merendeel van de groep bestond namelijk uit PSV-sympathisanten. De kinderen in Gemert trokken zich er weinig van aan. 'Voetballen' luidde voor hen vandaag het credo. Voor ouders en andere Ajax-fans was er echter ook genoeg te doen. Zo was er een promotiedorp met sponsor adi- das, ABN-Amro, Ajax Kids Club en was de Ajax Fanshop Baud's Inn ook weer aanwezig om het iedereen naar de wens te maken. Het Goalmaster Toer nooi bestond uit twee ronden. De onderdelen eisten veel van de deelne mers. Zo konden de aanwezigen met eigen ogen het aanwezige talent aan schouwen tijdens de volgende onder delen: één tegen één, 5 tegen 4, lijn- voetbal, 5 tegen 5, pilons veroveren, traptechniek en uiteraard het steeds populairder wordende voetvolley. Ver der werd er duidelijk uitgelegd hoe Ajax zijn spelers scout. Dat gebeurt namelijk via het bekende TlPS-sys- teem. Dat staat voor Techniek, Inzicht, Persoonlijkheid en Snelheid. Al deze onderdelen kwamen aan de orde op de onderdelen van Goalmasters. Orga nisator Gerrit Biersteker blikte aan het eind van de succesvolle dag tevreden terug. „Het was weliswaar koud, maar we hadden mooi weer. De kids speel den hun wedstrijden in een klein sta dion, waar menig eerstedivisionist nog jaloers op zou zijn. In het promo- dorp konden de mensen zich lekker laten verwennen in een beautyshop en verder was Flappie de clown ook een groot succes. De mobiele Ajax Fanshop had er drie uur voor gereden maar ook hij maakte de dag tot een mooie Ajax-middag. Ik wil speciaal even de 54 vrijwilligers en dan met name voetbalvereniging Gemert bedanken voor hun medewerking om hier een geslaagde dag van te maken." De twee finales die aan het eind van de dag werden gespeeld, gingen ener zijds tussen Team Bergkamp en Team Ronald de Boer (2-1 RdB, red.) en Team Edgar Davids en Team Rosales (2-1 Davids, red.). De finales duurden zes minuten en vormden het sportieve hoogtepunt van een geslaagde Bra bantse roodwitte voetbalmiddag. AMSTERDAM - Zoals bekend ziet het er naar uit dat we in Nederland volgend seizoen gaan proefdraaien met de play-offs. Een eventuele tweede plaats van Ajax geeft dan niet automatische garantie op het spelen van voorronden Champions League. Hoewel er veel aandacht naar de play-offs gaat, is een andere ontwikkeling wellicht nog veel belangrijker. Onder druk van de burgemeesters lijkt er namelijk een verplichte pasfotoregistratie aan te komen voor alle kaarthouders van BVO's. Volgens Bert van Oostveen, competi tieleider van de KNVB, is het echter niet de bedoeling dat er een pasfoto op de seizoenkaart komt. „Deze blijft gewoon overdraagbaar", aldus Van Oostveen in het De SupporteT, het lijf blad van de SOVS. Omdat men nog niet zeker weet of een verplichte foto registratie kan bijdragen aan het opsporen van voetbalvandalen, wor den eT eerst twee pilots gedraaid. „Het heeft niet zo veel nut om mas saal foto's te verzamelen als de effec tiviteit nog niet bewezen is. De burge meesters hebben echter besloten dat een vorm van pasfotoregistratie er koste wat het kost moet komen." De supportersvereniging wilde ook graag de mening van Ajax weten over dit onderwerp. Arie van Eijden meent dat er juridisch ook nog de nodige hobbels genomen moeten worden, alvorens alle partijen tot zo'n maatre gel kunnen overgaan. Dit past goed in het standpunt van de SVA om geen groepsgewijze maatregelen te nemen, maar lastige supporters indi vidueel te benaderen. De SVA snapt sowieso niet wat er zo bijzonder is aan de fotoregistratie. Uitkaarthou ders die in de play-offs uitduels zullen bezoeken, hebben al een foto op hun kaart. Moeten seizoenkaarthouders dan opeens ook een pasfoto op hun kaart krijgen, omdat Ajax nog een paar extra thuisduels speelt? Dat gebeurt nu toch ook niet? In principe zijn de play-offs gewoon een verleng stuk van de competitie. Mocht de ver plichte registratie er toch komen, dan zal de SVA zich uiteraard met hand en tand verzetten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 10