Hoe is het met... Guus Uhlenbeek? Noodlot treft Maxwell Amstel Cup-avontuur eindigt in Tilburg Ajax Life nummer 18 2 mei 2005 Nooit meer scheren of harsen! AMSTERDAM - De entree van Louis van Gaal betekende indirect het vertrek van Guus Uhlenbeek bij Ajax. De rechtsbuiten speelde in 1991 twee wedstrijden in het eerste elftal. In zijn tweede seizoen zag hij, zonder te spelen, hoe Ajax voor het eerst de UEFA Cup won. „Misschien had ik destijds - net als Edgar Davids - iets brutaler moeten zijn." Door Sander Zeldenrijk Guus Uhlenbeek tijdens Ajax -MW (1-0) in het seizoen 'go/'gi. Onlangs speelden de reserves van Wycombe Wanderers een uitwedstrijd tegen Fulham. Ter wijl Uhlenbeek zich opmaakte voor het trooste loze duel, liep hij Edwin van der Sar tegen het lijf. „Hij had net getraind met het eerste. We spraken even over vroeger en hoe het ons in Engeland bevalt, met de kinderen enzovoorts. Dat was leuk, maar verder spreek ik niemand meer uit mijn Ajax-periode", aldus de 34-jarige rechtsback. Als 15-jarig jochie werd Uhlenbeek in 1985 bij Ajax gehaald door Dirk de Groot. „Ik speelde bij WA en in het Amsterdams elftal. Michael Mols en Michel Kreek kwamen in hetzelfde jaar, samen met Danny den Ouden. Ik kon me gemakkelijk aanpas sen. Ik maakte mijn debuut uiteindelijk thuis tegen MW. Uiteraard het hoogtepunt, maar ik was ontzettend nerveus. Volgens mij verving ik Aron Winter. Ik speelde niet slecht, maar achteraf denk ik nog wel eens 'het had beter gekund'. Na die tijd zijn de debutanten brutaler geworden, zoals Edgar Davids en Clyde Wijnhard. Maar goed, ik zat tussen Bergkamp en Blind. Ik was bang om een fout te maken." Hoewel hij het seizoen 1990-1991 nog afsloot met zijn tweede duel in het eerste, was het in het gou den UEFA Cup-jaar voot Uhlenbeek. „Louis van Gaal adviseerde me om naar een andere club uit te kijken. Ik was voor de rechtsbuitenpositie de derde man, na Johnny van 't Schip en Michael Khandai. Anderen waren mij voorbij geschoten, omdat mijn ontwikkeling stagneerde. Uiteinde lijk vertrok ik met een hele Ajax-groep naar Cam- buur Leeuwarden." Na Cambuur en TOP Oss begon Uhlenbeek in 1995 aan een Engels voetbalavontuur, dat komende zomer verlengd lijkt te worden met een verbe terd contract. Ipswich Town, Fulham, Sheffield United, Walsall, Bradford City, Chesterfield en Wycombe Wanderers konden sindsdien op hem Tekenen. „Ik keek vroeger altijd al naar Match Of The Day. Het Engels voetbal past bij mijn voet balstijl. Ik ben een snelle opkomende rechts back. Ik merkte overigens wel dat ik met mijn Ajax-achtergrond qua techniek een grote voor sprong had op die Engelsen. Deze zomer ver wacht ik een nieuw contract te tekenen. Ik speel hier voor 4.000 fans. Ik ben al bijna tien jaar in Engeland. Mijn zoontjes zijn 6 en 7. We hebben het hier ontzettend naar onze zin. Ik heb niet de behoefte om in Nederland te spelen. Ik ben 34 en sluit mijn loopbaan af in Engeland." specialist in ontharen voor man en vrouw nu zomerkortingen vanaf 40% bel snel 020-6141020 sensitif? effectief! H p-mtipl op terr*h TILBURG - Naar het zich laat aanzien zal Maxwell zich pas weer na de winterstop van het volgende seizoen bij de selectie voegen. De Braziliaan scheurde in de bekerwedstrijd tegen Willem II zijn kruisband en is daardoor langdurig uitgeschakeld. Maxwell gaat een lange en zware revalidatie tegemoet. Als zijn blessure voorspoedig geneest, houdt hij wel uitzicht op het WK dat volgend jaar in Duitsland wordt gespeeld. De blessure van de Braziliaan is niet alleen een persoonlijk drama. De technische leiding moet voot volgend seizoen op zoek naar een adequate vervanger. Achter de schermen wordt eT al hard gewerkt aan de selectie. Er wordt druk gespecu leerd oveT de in 2006 aflopende contracten van Trabelsi,Van der Vaart, De Jong en PienaaT. Ook de onderhandelingen met Maxwell gaan gewoon door. Over hun toekomst bestaat echter nog géén zekerheid. Vast staat dat het vertrek van spits Yan- nis Anastasiou wordt opgevangen door Edgar Manucharyan. De 18-jarige Armeniër onderte kende een driejarig contract. Manucharyan liep in december 2004 stage in Amsterdam. Hij speelde op 14 december mee in het vriendschappelijke duel tegen FC Barcelona, waar hij na 14 minuten spelen uitviel met een zware voetblessure. Manucharyan, die uitkomt voor de Armeense kampioen Pyunik FC en voor het Armeense natio nale elftal, bleef in Amsterdam om te revalideren en is ondertussen hersteld van die blessure. John O'Brien (ADO Den Haag) en Abubakari Yakubu (Vitesse) keren niet terug. Yakubu speelt vanaf het begin van het huidige seizoen al op huurbasis in Arnhem. De 24-jarige Ghanees tekende voor vier seizoenen bij de Gelderse club. O'Brien liet zijn con tract eerder dit seizoen al ontbinden. Zijn plek in de selectie wordt ingenomen dooT Rasmus Lindgren. De Zweed maakte dit jaar zijn debuut in het eeTste elftal, op 13 februari in de met 2-1 gewonnen uit wedstrijd tegen NAC Breda. In de Beloftencompeti- tie kwam hij in totaal 29 keer in actie en wist vijf maal te scoren. Hij tekende voor twee seizoenen. Rechtsbuiten Mauro Rosales meldt zich ook pas na de zomer weeT bij Ajax. Hij komt dit seizoen niet meer in actie. Rosales is in Argentinië geopereerd aan een enkelblessure, die hij opliep in de competi tiewedstrijd tegen Willem II. Jong Ajax heeft zich voor komend seizoen ver sterkt met Jasper Kok (i9),Cees Keizer (19), Michael Timisela (18), Tom Kalkhuis (18) en Javier Martina (18). Het kwintet tekende een tweejarig contract dat loopt tot en met 30 juni 2007. De vijf talenten spelen op dit moment in de Ai en zijn allen afkomstig uit de jeugdopleiding. Martina is pas bezig aan zijn eerste seizoen bij Ajax. Ook Milano Koenders tekende voor twee seizoenen. Hij maakt komende zomer waarschijnlijk de overstap van de Ai naar Jong Ajax. Middenvelder JeTghinio Saha- dewsing tekende voor één seizoen. Sahadewsing (20) kwam op achtjarige leeftijd via de Talenten- dagen bij Ajax terecht. Sindsdien speelt de Amsterdammer in de Ajax-jeugd. Robin Muller van Moppes (20) heeft voor een jaar bijgetekend. Zijn contract loopt nu tot 1 juli 2006. De middenvelder herstelt op dit moment van een knieblessure. kans op het winnen van de Amstel Cup hebben laten schieten. We moeten ons nu helemaal gaan richten op de tweede plaats in de competitie. Als we die bezet houden en de voorronde van de Champions League halen, hebben we dit seizoen toch min of meer een prijs gepakt." Ook Nigel de Jong kon zijn ogen niet geloven, toen de ene na de andere mooie kans door Ajax gemist werd: „Het is eigenlijk onbegrijpelijk dat we deze wedstrijd verloren hebben. We zijn, op het ene doelpunt van Willem II na, geen moment in de problemen geweest. Ikzelf liet een grote kans in het begin van de tweede helft onbenut en daarna was het zelfs even prijsschieten voor ons.Toch viel die verdiende goal niet en toen begon ik steeds vaker naar de klok te kijken. Het is balen dat we niet naar de finale gaan, maar ook dit is voetbal. Tegen AZ en Feyenoord stonden we aan de goede kant van de score. Ook tegen Willem II speelden we ons eigen spelletje, maar viel de goal niet. Het is nu een kwestie van tweede woTden, zodat we dit seizoen toch nog kunnen afsluiten met een prijs." Wesley Sneijder wordt onderuit geschoffeld door Nuelson Wau. TILBURG - Vol ongeloof keken de Ajacieden na afloop van de Amstel Cup-wedstrijd tegen Willem II naar het scorebord. Na negentig minuten en een zestal opgelegde kansen moesten de Amsterdammers toch het hoofd buigen voor de counterende Tilburgers: 1-0. Het was een enorme domper voor de spelers van trainer Danny Blind, die na de duels tegen AZ en Feye noord veel vertrouwen hadden gekregen in het bereiken van de bekerfinale. De trieste aftocht van Maxwell in Tilburg. Door Patrick Leemans Teleurgesteld liep Wesley Sneijder de kleedka mers van het Willem II Stadion uit. De middenvel der had Ajax in de eerste helft op 1-0 kunnen brengen, maar zijn gekrulde schot ging net naast. In de tweede helft werd hij van achter aangetikt in het strafschopgebied van Willem II, maar scheidsrechter Roelof Luinge weigerde de bal op de stip te leggen. In het vervolg van de wedstrijd maakte Sneijder zich daarover nog regelmatig kwaad, maar na afloop wilde de Amsterdammer de arbiter niet de schuld van de uitschakeling in de schoenen schuiven. De middenvelder wist natuurlijk ook wel, dat Ajax via de enorme kansen van Nigel de Jong, Steven Pienaar, Angelos Charis- teas en Nicolae Mitea de wedstrijd alsnog had moeten beslissen. „Ik denk dat Willem II het geluk heeft gehad dat bij ons ontbrak. We hebben de gehele wedstrijd gedomineerd met goed voetbal en continu de extra vrije man op het middenveld I gecreëerd en gevonden. We kregen ook zes of 1 zeven opgelegde kansen, maar de bal wilde er vandaag gewoon niet in. Het is jammer dat we de

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 3