LENTEKRIEBELS! AJAX De passie die in je zit Surf direct naar www.ajax.nl of bestel telefonisch via 0900 - 200 2200 Kijk voor meer tips in de Online Shop of ga naar de Official Ajax Fanshop in de Amsterdam ArenA mJ www.ajax.nl 2 mei 2005 nummer 18 Ajax Life Mededeling van Ajax Ajax betreurt de ernstige ongeregeldheden Tondom de wedstrijd Feyenoord - Ajax en wenst met spoed duidelijkheid over de oorzaak. Uiter aard zijn de vernielingen en geweldplegingen door niemand goed te praten en indien het mogelijk is Ajax-supporters aan te wijzen die zich hebben misdragen op 17 april, wordt die personen in elk geval een stadionverbod opgelegd. Maar zoals altijd zijn vele goedwillende suppor ters de dupe geworden van de incidenten op zon dag 17 april. Op dit moment is het nog niet moge lijk om te achterhalen waarom het precies mis ging en waar fouten zijn gemaakt. Ajax doet er zelf alles aan om zo snel mogelijk de oorzaak van deze gebeurtenissen te achterhalen. Het audit- team voetbalvandalisme onder leiding van Mevrouw Vliegenthart is verzocht om een uitge breid onderzoek te starten en met een duidelijke rapportage te komen. Naar aanleiding van de conclusies van dat rapport zal Ajax keuzes voor de toekomst maken. Wat Ajax wel heeft gehoord, is dat in beide trei nen een uiterst ontspannen sfeer hing onderweg naar Rotterdam. Er was zeker geen sprake van ver nielingen of geweldplegingen, in tegendeel. Dit veranderde zeer kort nadat de eerste trein in S'j'ft-ttSaw. Een leeg supportersvak ah gevolg van de ongeregeldheden rondom Feyenoord - Ajax. het zicht van de Rotter damse Kuip op een ver keerd baanvak terecht kwam en de tweede tTein werd stilgezet. Wat daarna gebeurde is niet goed te praten en keurt Ajax met alle stelligheid en kracht af. De club wil hiermee zeker niet de ongeregeldheden bagatelliseren. Maar vele van onze trouwe fans die Ajax altijd op een positieve manier steunen voelen zich naar aanleiding van dit incident benadeeld. Een groot deel van deze fans heeft ook 33 euro betaald en is tot laat in de avond heen 1 en weer gestuurd, voordat 1 ze wisten waar ze aan toe waren. Ajax gaat ervan uit dat de rapportage van het audit-team voetbalvan dalisme dit soort problemen ook aankaart en dat we daar in de toekomst ook van kunnen leren, zodat we onze trouwe en goedwillende suppor ters een plezierig en veilig bezoek aan onze voet balwedstrijden kunnen bieden. Ajax is een groot voorstander van een door de overheid gecontroleerd stadionverbod, met daar aan gekoppeld een meldingsplicht. Niet alleen bij strafrechtelijke stadionverboden, maaT ook bij civielrechtelijke verboden. Als het aan Ajax ligt moet ook de discussie over een voetbalwet weer op de politieke agenda. Maar Ajax is geen voor stander van een automatische vervoerscombi. Ajax blijft supporters steunen die op een positieve manier achter Ajax staan. Met andere woorden als de veiligheid het toe laat pleiten we ervoor om de supporters vrij te laten aanreizen. Onze supporters moesten met een verplichte Bus combi naar Tilburg voor de halve finale in de Amstel Cup tegen Willem II. De burgermeester van Tilburg heeft het vrij aanreizen weer terugge draaid naar aanleiding van de ongeregeldheden bij Feyenoord - Ajax. Weer een voorbeeld waar onze goedwillende supporters de dupe worden van de slechten. We waren met zijn allen op de goede weg. Die weg wil Ajax zo snel mogelijk weer inslaan door duidelijke maatregelen die door de overheid ondersteund worden. www. ajax. n Openingstijden van de Official Ajax Fanshop: maandag t/m vrijdag van 09.30 uur tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op een thuiswedstrijddag van 10.00 uur tot 30 minuten na de wedstrijd. Deze aanbiedingen zijn geldig tot en met 31 mei 2005.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 12