A A Duel van de waarheid f Ook debuut Emanuelson 'Het is niet genoeg om naar Ajax te komen, je moet bij Ajax slagen.' Het begint met ambitie ABN-AMRO 72' JAARGANG f»f|, WÊ '6 APRIL W_W_Wj_Aj^XJ_^__U^! TGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,6o WWW. AJAX.NL AMSTERAM - Zondag staat de enige echte Klassieker van Nederland op het pro gramma. Ditmaal bestrijden Ajax en Feye- noord elkaar in Rotterdam. De belangen waren zelden zó groot. Na de prima over winning op AZ, heeft Ajax het vizier nog steeds gericht op de tweede plaats. Maar voor de grote concurrent uit Rotterdam geldt exact hetzelfde. Door Amout Verzijl Voor trainer Danny Blind ziet de toekomst er sinds afgelopen week een stuk vrolijkeT uit. De oefen- meester wordt geacht over zowel de korte als de lange termijn te waken; geen eenvoudige klus. Tegen Willem II boekte hij vorige week z'n eeTste zege als hoofdtrainer. Het bleek een aangenaam voorgerecht voor de hoofdmaaltijd, die drie dagen later werd geserveerd. Op het menu stond AZ. De ploeg van Co Adriaanse werd volledig opgepeuzeld door de hongerige Ajacieden. De 4-2 zege op de 'nummer twee' van-de competi tie was volledig terecht. Ajax speelde fel, agressief, doeltreffend en met het hart. Het was lang gele den dat de ploeg zich zo nadrukkelijk manifes teerde in eigen stadion. Tot groot genoegen van de fans rolde de ene na de andere fraaie aanval over de grasmat. De hoofdrol in het vermakelijke schouwspel was weggelegd voor Nigel de Jong. Hij speelde een uit muntende wedstrijd op de rechtshalfpositie en uitgerekend in zijn looste officiële wedstrijd in Ajax 1, maakte hij twee doelpunten. De eerste uit een kopbal, op aangeven van Trabelsi en de tweede na een strak uitgevoerde voorzet van Pie- naar. De Jong krulde zijn schot artistiek in de verre hoek; doelman Timmer was kansloos. „Het is natuurlijk lekker om twee keer te scoren. We wisten waaT de zwakke punten van AZ lagen. Ik kTeeg als opdracht mee om met veel diepgang te spelen. Dat heeft goed gewerkt", zei de opgeto gen Ajacied na afloop van het duel tegen de ver zamelde pers. De Jong erkende een moeilijke periode achter zich te hebben: „Ik ben in mezelf blijven geloven. Ook tijdens alle perikelen bij de club, ben ik hard blijven trainen. Daarom is het extra mooi dat we van AZ hebben gewonnen. Nu spelen we tegen.Feyenoord. Ook dat duel moeten we winnen, als we nog tweede willen worden. En dat willen we." Feyenoord - Ajax AMTERDAM- UTby Emanuelson maakte tegen AZ tien minuten voor het einde zijn competitiede buut. Hij verving Steven Pienaar. Emanuelson, die uit tegen AuxerTe ook al mocht invallen, was een opgelucht man: „Toen het 4-1 werd, hoopte ik al dat ik zou mogen invallen. Toen Steven ook nog eens licht geblesseerd raakte, was het moment daar. Ik ben erg blij dat het nu zover is. Gelukkig ging het beter dan tegen Auxerre. Het was een mooie wedstrijd om te zien. Na afloop was het erg gezellig in de kleedkamer. Er werd meer gehost en gevierd dan normaal. Maar dat mag ook wel na zo'n wedstrijd." Steven Pienaar speelde een bijna perfecte wed strijd. De Zuid-Afrikaan schreef één assist op zijn naam en tekende persoonlijk voor de vieTde treffer. „Het ging lekker. Ik kon veel doen, maar kreeg op het einde toch weer wat last. Voor het elftal is dit een goede opsteker. Het zat er wel aan té komen, want de laatste tijd voelde ik dat het steeds beter ging." Hedwiges Maduro kon geen vervolg geven aan zijn spraakmakende reeks wedstrijden. Ondanks zijn tomeloze inzet, sprankelde hij dit keer niet. „Ik ging natuurlijk in de fout bij de gelijkmaker van AZ, waarbij ik de bal knullig verspeelde. Dat moment bleef in mijn hoofd zitten. Gelukkig heb ben we gewonnen en dat is het enige dat telt." De Zuid-Afrikaan Steven Pienaar speelde een uitste kende wedstrijd tegen AZ. Hij verving rechtsbuiten Mauro Rosales en scoorde eenmaal. Tevens bediende hij Nigel de Jong voor diens tweede treffer. Hatem Trabelsi AMSTERDAM - In de jacht op de tweede plek moeten Ajax en Feyenoord zondag allebei win nen. Tel daarbij op, dat beide ploegen (weer) in vorm zijn en alle ingrediënten zijn aanwezig voor een heerlijke pot voetbal. De achterstand van Ajax op AZ bedraagt één punt. Feyenoord moet (stand van zaken afgelopen maandag) vier punten op de Alkmaarders goedmaken, maar speelde afgelopen woensdag in Den Bosch en zal op het moment van de aftrap wel een zelfde kleine marge hebben. Feyenoord boekte afgelopen zondag een ver diende 0-2 zege op NAC Breda. Het was alweer de achtste opeenvolgende overwinning voor de ploeg van trainer Ruud Gullit, die in Salomon Kalou opnieuw een uitblinker kende. De aanval ler, die op tijd voot het jeugd-WK Nederlander hoopt te worden, verkeert in bloedvorm. Maar dat geldt eigenlijk voor het gehele team. Voor de win terstop bevond Feyenoord zich in een dip waar door het een vrije val op de ranglijst maakte. Die negatieve periode is afgesloten. Ajax-trainer Danny Blind verwacht daarom een moeilijke middag. „Feyenoord beschikt over een goed elftal en heeft veel zelfvertrouwen. Maar onze overwinning op AZ heeft ook óns veel goed gedaan. Ik wist dat we op de goede weg waren, maar er zijn uiteindelijk wél overwinningen nodig om dat goede gevoel bevestigd te krijgen. Dankzij onze twee recente zeges kunnen we weer met een schuin oog omhoog kijken. Natuurlijk gaan we proberen om alsnog tweede te worden en daarom wordt het een bijzonder spannend duel met Feyenoord." Ook Nigel de Jong kijkt vol verwachting vooruit. „In De Kuip is het altijd een heksenketel, maar dat hóórt bij de wedstrijd. We hebben de laatste stro halm gegrepen dankzij onze overwinning op AZ. Daar moeten we nu een goed veTvolg aan geven door Feyenoord te kloppen. Als we van eigen kracht uitgaan, moet dat kunnen." Lees verder op pagina 5 Eerder dit seizoen eindigde de topper tussen Ajax en Feyenoord in 1-1. Net als toen zullen ook deze keer Hatem Trabelsi en Dirk Kuyt een belangrijke rol ver vullen. Beiden verkeren in goede doen. Nigel de Jong blonk met twee puntgave treffers uit tegen AZ.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1