Kg» LaPemeaOr I de BOUD'S INN snop Ajax mini kids uit thuis shirt nu 24,95 OP=OP AJAX De passie die in je zit Supporters betwijfelen exacte gelijkenis kunst- en natuurgras AJAX FANZONE 'Het hoeft allemaal niet perfect te zijn Ajax uit thuis shirt nu 34,50 maten van 128 t/m XXL maten van 92 t/m 176 Overige Ajax Adidas collectie 40% korting Levering door heel Nederland Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Ga nu voor deze spectaculaire feestaanbieding naar de Official Aj'ax Fanshop in de Amsterdam ArenA. Of bestel online via www.ajax.nl of bel 0900 200 2200. m.u.v. Ajax thuis trainingspakken 2 wedstrijdshirts kids naar keuze van 110,- voor 55,- v CD 2 wedstrijdshirts naar keuze van 130,- voor 65,- 1-^ WËÊÊÊÊË www.ajax.nl 16 APRIL 200S NUMMER 17 AjAX LIFE 'o. jF AMSTERDAM - Ruim driekwart van de stemmers op de SVA-internetsite bracht eind maart een negatieve stem uit met betrekking tot het spelen op kunstgras in de ArenA. Een belletje langs diverse leden van verschillende leeftijd, zorgt voor een iets genuanceerder beeld. Door Sander Zeldenrijk Jan van de Leur zou er zwaar op tegen zijn als Ajax op kunstgras gaat spelen. De 56-jarige Rijswijker vindt dat voetballers zich moeten aanpassen aan de natuur. „Ik heb zelf eens op een kunstgrashoc keyveld gespeeld en dat was allemaal prachtig, maar ik rook het gTas niet. Het contact was weg. Het werd steriel en ik vind juist dat het onver wachte element bij de voetbalsport hoort." De Ajacied kan zich echter wel voorstellen dat Ajax in de toekomst vaker op kunstgras gaat trainen. „Dan is het goed om een bal over de vlakke grond in te spelen; zo kunnen spelers aan hun techniek schaven. Maar de wedstrijden moeten op natuur gras gespeeld worden. Nee, dat is geen kromme gedachte. Ik leerde vroeger op straat voetballen, maar de competitie speelde ik op natuurgras. Dan voelde ik het gras onder me bewegen. Dat is het echte weTk." Natuurlijk heeft het SVA-lid wel gehoord dat Ajax met zijn technisch verzorgd voetbal beter uit de voeten kan op kunstgras. „Jongen, ik heb duels in het Olympisch Stadion en in De Meer gezien, dat waren grote blubberpar- tijen. Maar daarin werd wel verdomd goed gevoetbald! Het hoeft allemaal niet perfect te zijn. ledereen heeft daar dan toch last van?" Fred de Zeeuw is juist een voorstander van kunst gras in de ArenA. „Het mooiste is natuurlijk natuurgras dat als een biljartlaken in de ArenA ligt. Maar dat hebben ze nog nóóit gehad, sinds Ajax er speelt. Ook nü is het volgens mij een knol- lenveld. Dan hadden ze - net zoals bij Schalke 04 en Vitesse - een mobiel veld moeten aanleggen", aldus de 45-jarige Bennekommer. „Ajax is als technische ploeg gebaat bij een goede mat. De realiteit is dat we momenteel moeite hebben met het slechte veld. Bovendien kunnen ze natuurgras tegenwoordig vrij goed benaderen. Ik begreep zelfs dat ze de geur van gras er al in verwerken. Nee hoor, als ik realistisch ben, moet er gewoon kunstgras in de ArenA komen." Jaco Beeuwkes uit Lochem wil alleen kunstgras in het stadion als het exact dezelfde speeleigen- schappen heeft als een natuurlijke grasmat. „Anders moet Ajax het niet doen. Maar ik ver moed dat het ontzettend moeilijk wordt om zo'n mat te ontwikkelen. Het blijft plastic. Mocht dat lukken dan vind ik het een serieuze optie. Hoezeer ik het ook betreur dat we die kant op gaan. Als Ajax net zo'n veld had als Vitesse, hadden we deze hele discussie niet gehad." De 35-jarige Ajax-fan speelde 15 jaar geleden in Zeist eens op kunstgras. „Toen was het 30 graden en hadden ze niet gesproeid. Maar goed, dat is zo lang geleden, dat is niet meer te vergelijken. Ik heb wel een vriend in Amerika die daar American Football speelt. Die vertelde me onlangs dat ze daar, vanwege het grote aantal blessures, weer terugwillen naar natuurgras. Dat vind ik het belangrijkste van een eventuele kunstgrasmat bij Ajax: er mogen geen extra blessures van komen. Ik kan me nog herin neren dat Ole Tobiassen in de ArenA eens alles in zijn knie afscheurde vanwege het veld." Maarten Rijpkema wil zijn Ajax niet op kunstgras zien. „Arie van Eijden zegt dat Ajax pas overweegt om op kunstgras te spelen, als het exact dezelfde eigenschappen heeft als natuurgras. Dat zou ik ook zeggen, maar is dat wel Teëel? Ik denk name lijk van niet. Als er geen enkel verschil merkbaar is, moeten ze het meteen doen. Maar dan denk ik "kom op jongens, wees eens eerlijk. Kan dat ook daadwerkelijk?" Ik kan het me niet voorstellen." De 23-jarige Berkhouter speelt zelfbij de plaatse lijke voetbalvereniging en heeft bij tegenstanders geregeld met kunstgras te maken. „In het ama teurvoetbal wordt steeds meer op kunstgrasvel den gespeeld. Ik vind dat toch wat stroever om op te spelen, al krijg ik geen last van m'n gewrichten of zo. Maar het gras is wel grover Als ik een sliding maak, heb ik meer last dan op een normaal veld. Voetballen moet ouderwets op een natuurlijke grasmat en niet op een stuk plastic!" Delflandplein 14,1062 HR Amsterdam, Tel: 020 - 615 46 29 Bij alle thuiswedstrijden van Ajax zondag open met live-muziek vanaf 17.00 uur. Ma. t/m vr. 12.00 tot 22.00 uur Wegens onvoorziene omstandigheden deze keer geen Bob Ontmoet Johan Cruijff. We hopen dat de bijzondere ontmoeting binnenkort alsnog plaats kan vinden. www.ajax.nl «w. Ajax Home Jersey a Maten: S, M, L, XL, ocMas XXL Bestelnr. 130 adidas Ajax Away Jersey Maten: S,M,L, XL, XXL Bestelnr. 132 Ajax Away Jersey Kids en: 152,164,176 itelnr. 138 Beperkte voorraad Ajax Home Jersey Kids Maten: 152, 164, 176 Bestelnr. 136 Beperkte voorraad AJAX IS JARIG!! Openingstijden van de Official Ajax Fanshop: maandag t/m zaterdag van 09.30 uur tot 17.00 uur, op een thuiswedstrijddag van 10.00 uur tot 30 minuten na de wedstrijd.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 12