Etienne, Stanley en Robin analyseren hun seizoen én de toekomst: 'Aantrekkingskracht wordt groter' m Trainer Bob de Klerk over de stijgende lijn van 'Zaterdag i' Ajax Life nummer 15 19 maart 2005 ea CAFE MEANDER De balans van Jong Ajax AMSTERDAM - Maar liefst 32 spelers stonden dit seizoen al in het veld bij Jong Ajax. Dat beïnvloedde het resultaat niet, want de Beloften wonnen 11 van hun eerste 14 duels. Na een wedstrijdloze periode van een maand, stond afgelopen maandag de uitwedstrijd tegen Feyenoord op het programma. En komende week komt PSV naar De Toekomst. De titel lonkt en aflopende contracten worden opnieuw besproken. Kortom: spannende tijden voor de spelers. Hieronder alvast drie persoonlijke evaluaties van dit lopende seizoen. Doot Sander Zeldenrijk toen ik weer mijn wedstrijden met Jong Ajax speelde. Nu voel ik me echter weer lekker. Het duurde gewoon even voordat ik weer in mijn ritme zat." Nu de aanvaller eenmaal heeft geproefd van het eerste elftal, wil hij zich zo snel mogelijk weer in de kijker spelen. Natuurlijk hield hij zelf ook goed in de gaten wie de nieuwe trainer zou worden. Hij heeft een aparte band met Danny Blind. „Mis schien is het voor mij een voordeel nu hij de nieuwe trainer is. We hebben in het verleden vaak met elkaar gesproken. Ik concentreer me nu ech ter op mijn spel. Mijn doel is om in de resterende wedstrijden weer een plek bij de A-selectie te ver dienen voor het komende seizoen." Etienne Esajas - bespeler van de linkerflank - kreeg vorig seizoen van Marco van Basten en John van 't Schip te horen dat het "niet altijd mooi hoeft". Die raad volgde hij wijselijk op, waar door het nieuwe trainersduo Krol/Bruins Slot tegenwoor dig over een zakelijke links buiten beschikt. Soms wordt er een mannetje uitgespeeld en dan weer volgt de directe voorzet. „Ik ben tevreden over mijn ontwikkeling. Ik ben gegroeid als speler, mijn spel is nu onvoorspelbaar en ik schiet ook vaker zelf, omdat ik 1 een goed schot heb." 1 De aanvaller woont op 'tien 1 minuutjes' van De Toekomst. Hoewel zijn contract afloopt Robin Muller van Moppes. en zich volgens hem enkele Eredivisieclubs heb ben gemeld, hoopt hij natuurlijk volgend seizoen een kans te krijgen bij de A- selectie. „Daarom baal ik ook dat ik nu met een blessure aan mijn hamstring loop. Ik wil laten zien wat ik kan." De Amsterdammer had onder Ronald Koeman wel een kans verwacht op de links buitenpositie. „In ieder geval dit seizoen. VoTig jaar was ik nog niet compleet. Nu staat Ryan (Babel. Red.) er soms. Dat vind ik geweldig voor hem, maar ik hoop zelf natuurlijk ook ooit die kans te krijgen." Voor Robin Muller van Mop pes heeft een contractver lenging nog geen prioriteit. Hij liep begin december een Stanley Aborah. zware knieblessure op, waarvoor zeven maanden herstel staan. „Ik ben in januari geopereerd. Ik heb er met John Heitinga over gesproken. Hij vertelde me dat de eerste twee maanden goed gaan. De vierde en vijfde mezelf ben aangewezen en met tegenslagen leer om te gaan. Terug te knokken zogezegd", besluit de middenvelder, die hoopt dat zijn aflopende contract bij Ajax gewoon wordt verlengd. Spelers met een aflopend contract behoren offi cieel vóór 1 april van hun werkgever te horen of de verbintenis verlengd wordt of niet. Voor Etienne Esajas (20) en de van een gescheurde kruisband herstellende Robin Muller van Moppes (20) zijn het dan ook spannende dagen. Voor Stanley Abo rah, de derde Ajacied die voor het interview met Ajax Life gepland staat, is dat geen issue. Hij staat tot 2007 onder contract. De Chanees met Belgisch paspoort maakt een merkwaardig seizoen door. Hij verkaste van Jong Ajax naar het eerste elftal en werd later weeT net zo makkelijk teruggeplaatst naar de Beloften. „Dat was natuurlijk wel een teleurstelling, omdat ik het niveau voor mijn gevoel aankon. Ik merkte wel aan mezelf dat ik minder vertrouwen had, Etienne Esajas. maand zijn het zwaarst omdat je dan veel inspanningen moet leveren, terwijl je voor je gevoel weinig progressie boekt. Daarna gaat het weer beter. Ik liep mijn blessure op tijdens de training. Het is al mijn deTde zware blessure bij Ajax. Zo brak ik in de Bi eens mijn been. Het heeft geen zin om mezelf af te vTagen "waarom overkomt mij dit steeds?" Dan maak ik mezelf helemaal gek." Daarom verlegt hij - sinds zijn operatie in januari - iedere dag zijn gTenzen met fysio therapeuten Peter Hoogland en Mare Ree kers. „Ik doe vooTal coördinatie-oefeningen. De eerste keer dat ik op mijn geopereerde been moest staan, is eng. Maar als dat lukt, krijg ik meteen enorm veel energie. Ik behaal telkens weer een overwinning op mezelf. Het maakt me sterker en volwassen, omdat ik op AMSTERDAM - Bob de Klerk (43) is de ambitieuze coach van Ajax Zaterdag 1. De ervaren Amsterdammer ligt op koers om zijn doelstelling ("het linkerrijtje halen") samen met z'n jongens te realiseren. Een knappe prestatie, zeker gezien het feit dat er deze zomer nogal wat gebeurde met het vlaggenschip van de zaterdagamateurs. „Ajax is niet langer het lelijke eendje in de Hoofdklasse." Doot Sander Zeldenrijk Het leek wel een volksverhuizing. Liefst 10 nieuwe spelers meldden zich deze zomer aan de toegangspoort bij De Toekomst, maar een even groot aantal zwichtte in die periode voor lucratieve aanbiedingen van andere Hoofd klassers. Vaak is dat geen wonder, want in tegenstelling tot veel andere amateurclubs betalen de spelers bij Ajax gewoon contribu tie en worden er geen winstpremies uitge reikt. Daartegenover biedt de club iedere spe- ler een fantastische accommodatie en een sei zoenkaart voor het zondagteam. Ondanks alle spelerswisselingen was de com petitiestart bevredigend. De Klerk: „We hiel den vorig seizoen natuurlijk wel een beetje rekening met het vertrek van een aantal en keken zelf dus ook tijdig rond. Onze nieuwe spelers komen allemaal uit de regio Amster dam. Ik had in eerste instantie alleen maar de hoop, dat we de eerste wedstrijden goed zou den doorstaan. Maar we zijn zelfs beter begonnen dan vorig seizoen. Natuurlijk was het rommelig. Sommige jongens gingen opeens studeren en stopten per direct met voetballen. Eén jongen is inmiddels weer terug, maar dat maakte het wel moeilijk om een team op te bouwen." Twee' spelers licht De Klerk er tijdens het vraaggesprek met Ajax Life uit: Pierre Tosch (21) en Orville Blankendal (22). „Pierre koos er bewust voor om zich bij Ajax in de kijker te spelen. Dat is hem aardig gelukt, want inmid dels staat hij in de belangstelling van een paaT BVO's". Hij is pas 21 jaar, maar zeer volwas sen. Hij heeft de instelling van een prof en dat maakt het voor mij - als trainer - makkelijk om met hem te werken. Vorig jaar speelde hier ook een aantal jongens, die louter voetbalden voor hun plezier. Orville speelde in het tweede elftal van DWS en is nu topscorer van Ajax en hij staat hoog in de topscorerslijst van de gehele Hoofd klasse." Volgens De Klerk had Ajax zaterdag er - op twee derde deel van de competitie - nóg beter voor kunnen staan dan het nu al doet. Immers, tegen Marken en FC Volendam verspeelden de Amster dammers negen van de 12 punten. „Die clubs staan onderin. Maar toen we tegen hen moesten spelen, voetbalden we nog niet zo volwassen. Ver der ben ik tevreden. Ons spel is beter, we pakken meer punten en tegenstanders zoals Bennekom en Noordwijk, houden tegenwoordig meeT reke ning met ons. Ajax is niet langer het lelijke eendje in de Hoofdklasse. Op elke site die ik tegenkom, lees ik dat we een middenmotor zijn. Vroeger was dat altijd 'degradatiekandidaat'." Bang voot een tweede leegloop aan het eind van dit seizoen is De Klerk niet. „De aantrekkings kracht om hier te komen spelen wordt groter. Spe lers gaan Ajax als een springplank zien voor een BVO of een andere Hoofdklasser. We beschikken hier over een prachtige accommodatie en boven dien mag ik met een fantastische begeleiding weTken. Ruud Haarms, Dennis van der Wal en Dennis Bogaard, ledereen is er ontzettend mee bezig. We werken met verschillende karakters en niet iedereen kan iedere week spe len. Desondanks komen ze alle maal altijd trainen. Dit is gewoon een gedreven groep en tegelijker tijd heeft iedereen ontzettend veel plezier in het spelletje." De Klerk verlengde onlangs zijn aflopende verbintenis bij Ajax met twee jaar. „Daaruit spreekt waar dering en vertrouwen. Bovendien ga ik me inschrijven voor de cursus Coach Betaald Voetbal. Als trainer streef ik ook het maximale na, maar als het niet via Ajax lukt om de cursus te doen, dan lukt het me nooit. Ik denk dat ik er thuis hoor, omdat ik anders ben dan veel andere trainers. Ik wil geen een heidsworst. Als Johan Cmijff wat roept, hoor ik trainers hem daarna allemaal napraten. Net papa gaaien zonder een eigen mening." Desondanks zal het moeilijk wor den om een plekje in de Zeister schoolbanken te bemachtigen. „Er moeten minimaal 12 cursisten zijn en maximaal 16. Via een punten systeem worden kandidaten toe gelaten", aldus de man die voor het felbegeerde plekje onder andere moet concurre ren met spelers als Frank en Ronald de Boer. De punten die De Klerk mist als speler, compenseert hij met zijn schat aan ervaring in het trainerswe reldje. Al n jaar staat hij voor de groep. Tevens is hij eigen baas - hij heeft een drukkerij - wat hem op het onderdeel 'maatschappelijke positie' ook extra punten kan opleveren. „Ik heb gewoon één doel: ik wil het Betaald Voetbal in." En dat doel woTdt, net zoals de doelstelling voor Zaterdag 1, niét bijgesteld. Zaterdag 1 trainer Bob de Klerk. Cafe Meander Voetboogstroot 3 www.tafemeander.tom vr - za 21.00 04.00 uur zo do 21.00 - 03.00 uur

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 5