Danny Blind blijft realistisch Afscheid van De Generaal www.ajax.nl uitgave van de supportersvereniging ajax in samenwerking met afc ajax ADVI jV f ABN AMRO N-AMRO r ABN A A f ABN 'Als je scherp bent, dan ben je net iets eerder dan de verdediger.' didas - 'Een echte Ajax-trainer' Het begint met ambitie Pj ABN AMRO 12c JAARGANG IQ MAART 2005 ESPRIJS: 1,60 www.ajax.nl In een overvolle perszaal zet Danny Blind zijn handtekening onder het contract met Ajax. AMSTERDAM - Danny Blind werd afgelopen maandag gepresenteerd als nieuwe trainer van Ajax. Het voormalig Hoofd Opleidingen tekende een contract tot 1 juli 2007 en begint op ver zoek van de club per direct. Op die manier hoopt de geboren Zeeuw winst te boeken richting het nieuwe seizoen. Er is echter één probleem: de trainer die een proces wil opstarten zal zich vanwege de huidige situatie wellicht anders moeten opstellen. „Champions League voetbal ligt binnen handbereik maar dat is niet makkelijk. Het is jammer dat we van week tot week moeten kijken." Door Sander Zeldenrijk „Ik begin liever thuis tegen PSV dan uit tegen NEC", zei Blind in de overvolle perszaal tijdens zijn officiële presentatie. De voormalige verdediger stond woensdag voor het eerst voor de groep. De komst van Blind bracht een verandering in de technische staf teweeg. Ruud Krol blijft aan als assistent.Tonny Bruins Slot gaat echter op de ach tergrond verder als analyticus. Zijn plekje op de bank wordt ingenomen door assistent-trainer Gerard van der Lem. KeeperstTainer Wil Coort moet plaatsmaken voor Fred Grim. Beiden bewandelen de omgekeerde weg. Coort gaat naar De Toekomst en Grim komt naar de ArenA. Algemeen directeuT Arie van Eijden liet weten dat de keuze voot Blind breed gedragen wordt. „Het duurde wat langer omdat we ons intern en extern breed hebben laten informeren." Daarbij viel uiteraard ook de naam van Joban Cruijff. Voorzit ter John Jaakke benadrukte meerder malen dat Ajax ook met anderen bad gesproken maar met wie werd niet duidelijk. De club zal Blind nadruk kelijk betTekken bij bet aantrekken van een nieuwe technisch directeur. „Het lijkt me duide lijk dat de visie van de trainer en de nieuwe tech nisch directeur op elkaar aan moeten sluiten", besloot van Eijden. Blind is vanaf het begin bij de opvolging van Ronald Koeman betrokken. In het verleden liet hij enkele interessante aanbiedingen van eredivisie clubs schieten. „Dat doe je met een bepaald doel. Ik weet ook niet wat beter is. Twee jaaT Hoofd Opleidingen bij Ajax of 2,5 jaaT trainer bij een sub topper. De laatste weken heb ik niet beleefd als aankomend tTainer. Ik ga nu niet zeggen wat eT goed gaat en slecht. Geef me even de tijd om te kijken waar de schoen wringt." Hoewel een groot aantal spelers Blind allemaal als een aanvallende trainer omschreef, hield hij nog even een slag om de arm wat betreft het eer ste elftal. „In de jeugd ligt het systeem vaster. Op het hoogste niveau moet je zo veel mogelijk vast houden aan die rode draad. Af en toe moet ik mis schien eens een knikje maken. Ik wil uiteraard zoveel mogelijk vasthouden aan de Ajax-cultuur, dus de jeugd laten doorstromen en met drie aan vallers spelen." Ruud Krol noemde de keuze voor Danny Blind afgelopen maandag een logische. „Tonny Bruins Slot en ik wisten dat er een nieuwe trainer moest komen. Of dat tussentijds was of aan het eind van dit seizoen maakt dan niet uit. Maandag hebben we kort met elkaar gesproken, om dinsdag de puntjes op de 'i te zetten. De club heeft eeTst intern gekeken. Danny is natuurlijk meteen beschikbaar. Dit is de beste oplossing, want hij zat natuurlijk al dicht bij het vuur. Hij heeft een grote ervaring als speler. Niet als trainer, maar hij beschikt natuurlijk wel over een ervaren assis tent. Ik heb hieT een contract tot 2007 dus normaal gesproken blijf ik." John Heitinga vindt het vooral belangrijk dat er nu duidelijkheid is, zeker met het oog op de top per tegen PSV. „Dat vertelde de trainer ook. We spelen de halve finale van de Amstel Cup en kun nen ons nog plaatsen voot de Champions League. Hij zei dat het nog een belangrijk seizoen gaat worden. Hij is bekend met de jonge spelers. Ik heb hem nog in de Ai gehad en we hielden altijd wel contact. Een rustige man met veel ervaring. Hij weet precies wat er wel en niet verwacht mag worden van Ajax." Wesley Sneijder heeft in de jeugd twee jaar met Blind samengewerkt. „Hoewel er natuurlijk wel een verschil tussen de Ai en het eeTste elftal is, hoopte ik stiekem wel dat hij het zou worden. Het zou een voordeel kunnen zijn dat hij veel spelers nog uit de jeugd kent. Er zijn in ieder geval genoeg jongens die tegen hem opkijken. Mentaal worden we sterker, want de hele tijd speelde de vraag komt eT nou wel een nieuwe trainer of niet? Dit is het begin van een nieuwe toekomst. Hij straalt zoiets uit als 'we gaan het maken met z'n allen'." 'Rising star' Hedwiges Maduro moest er maandag bij het trainingsveld wel een beetje om lachen. De middenvelder werkte nog niet eens zo lang gele den namelijk nog wekelijks met Blind. „Hij is een echte Ajax-trainer. Wil altijd aanvallend spelen met drie aanvallers. Ik was in de Ai aanvoerder dus we spraken elkaar regelmatig. Hij praatte veel met de spelers en wilde precies weten wat er speelde. Eigenlijk verandert er niet zo veel, alleen zien we elkaar nu bij het eerste in plaats van de AT', glimlacht de matchwinnaar van een dag eer der. Rafael van der Vaart AMSTERDAM - Afgelopen zaterdag is Rinus Michels in besloten kring begraven. Ajax en het gehele Nederlandse voetbal zijn zeer aangedaan door het verlies van de succestrainer. Michels overleed op 3 maart in het Belgische Aalst aan de gevolgen van een hartoperatie. Hij is 77 jaar geworden. Wat zou er - zonder hem - van Ajax terecht zijn gekomen? Die vraag spookte de laatste dagen bij vele Ajacieden door het hoofd. Toen Rinus Michels het trainersstokje op 22 januari 1965 overnam van de toen net opgestapte Vic Buckingham, bevond de club zich in direct degradatiegevaar. De des tijds 36-jarige Michels debuteerde, voor een maandsalaris van 2.000 gulden, als trainer met een 9-3 zege op MVV. Aan het einde van het sei zoen Tedde Ajax maar ternauwernood het vege lijf. Van af toen ging het echter crescendo. Zes jaar later, in 1971, nam Michels afscheid van Ajax met in z'n handen de Europa Cup voot Landskampioe nen. Zijn palmares bestaat verder uit vier landsti tels en drie KNVB-bekers. Drie jaar later veroverde hij zelfs de weTeld. Het Nederlands elftal voorzag het mondiale voetbal, onder zijn leiding, met 'totaal voetbal'van een nieuwe glans. Het seizoen i964/'6s is niet alleen vanwege het gevecht tegen degradatie en de aanstelling van Michels legendarisch. Het was ook het eerste bestuursjaar van voorzitter Jaap van Praag. Johan Cruijff debuteerde tegen GVAV - uiter aard met een treffer - in Ajax 1. Rinus Michels zelf speelde van 6 juni 1946 tot 16 maart 1958 in het eerstel elftal van Ajax. Hij was spits en behaalde twee landstitels met de club. Hij is Ridder en Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Erelid van Ajax. Bondsridder van de KNVB en in 1999 werd hij uitgeroepen tot 'Coach van de Eeuw'.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1