Hoe is het met Stefan Pettersson? Hampshire Achterhoeks Kastelen Ontdekkingstocht Van der Sar weet het nog niet Twee oefenduels Ook Emanuelson en Maduro debute ren Van den Brom verlengt contract Debuut Lindgren Ajax Life nummer 14 5 maart 2005 95,p.p. normale prijs 170,- Hampshire Hotel-Bon Aparte is gelegen aan de voet van de Lochemse Berg. Het hotel telt 39 kamers, een sfeervol Restaurant, een gezellige Engelse bar en een overdekt zwembad, sauna en solarium. - 2 x Overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet - 1 x 3-Gangen keuze diner - 1 x Fascinerende 8-Kastelen route (per fiets of auto) - Gratis gebruik van het overdekte zwembad en sauna Bel voor reserveringen 0573-257 196 Hampshire Hotel-Bon Aparte www.hotelbonaparte.nl email: info@hotelbonaparte.nl HOTEL BON APARTE arrangement is geldig t/m mei 2005. voor meer informatie en toeslagen zie onze website. BIRMINGHAM - Edwin van der SaT (34) ging onlangs in op de geruchten over een mogelijke terugkeer naar Nederland. De doelman van het Nederlands elftal verlengde zijn contract bij Fulham FC echter met één seizoen. Daar door is 'Sar' in ieder geval tot de zomer van 2006 te bewonderen in de Engelse Premier League. Wat de geboren Voorhouter daarna gaat doen, weet hij nog niet. „Het droomscenario is natuudijk het winnen van het WK 2006 en dan direct de voetbalschoenen aan de wilgen han gen", aldus de man die bij Ajax bijna alle prij zen won die een voetballer in clubverband maaT kan winnen. „Mijn doel is om eerst dat WK te halen. Daarna willen jullie ook wel eens een ander in het doel zien staan, denk ik. Oranje ligt dan niet meer open. Verder wil ik niet kijken. Ik zie mezelf niet stoppen in Enge land. Waar wel? Geen idee. Ik heb eT nog niet overdreven oveT nagedacht. Mijn gezin en ik zijn nog steeds tevreden in het buitenland. Of ik mijn loopbaan wil afsluiten in Nederland? Dat zou kunnen. Maar dan moet er natuurlijk wel een club zijn", aldus de 96-voudig interna tional. AMSTERDAM - Op maandag 11 juli oefent Ajax, in de voorbereiding op het nieuwe seizoen, tegen amateurclub WHC uit Wezep. Tijdens het trainingskamp in De Lutte zal Ajax op don derdag 14 juli tegen Hoofdklasser HHC uit Har- denberg uitkomen. AUXERRE - In achteraf zijn laatste wedstrijd bij Ajax liet Ronald Koeman Urby Emanuelson en Hedwiges Maduro debuteren in het eeTSte. In de slotfase van de wedstrijd tegen Auxerre mochten beide spelers van Jong Ajax komen opdraven. Ronald Koeman heeft gedurende deze voetbaljaargang een beroep gedaan op in totaal dertig spelen Maduro startte drie dagen later, tegen Roda JC, zelfs in de basis. AMSTERDAM - Stefan Pettersson (41) werd bij zijn afscheid door voorzitter Michael van Praag gebombardeerd tot de nieuwe 'Mister Ajax'. Dat vond hij zelf iets te vergaan. Feit is wel dat de Zweed tussen 1988 en 1994 uitgroeide tot een grote publiekslieveling in Amsterdam. Door Sander Zeldenrijk Het is dat Pettersson net is verhuisd en ze nog op zolder staan, maar normaal gesproken sieren twee Amsterdammertjes zijn voortuin. Hij kreeg ze in 1994 bij zijn afscheid. Een paar maanden later zag de Zweed een groot deel van zijn voor malige ploeggenoten voor de televisie de Cham pions League winnen. „Ik had in het seizoen ig93/'94 al vroeg de beslissing genomen dat het mijn laatste jaar zou worden. Dat was een bewuste keuze en dan heeft het geen zin om achteraf te denken "wat als ik nou een jaar lan ger was gebleven?" Ik voelde me betrokken bij de ploeg. Ik vond het erg jammer dat ik er in Wenen niet bij was." Via een tip van Ajacied Peter Larsson kwam Ajax op het spoor van Pettersson. Nadat Barry Huls- hoff hem met eigen ogen bij IFK GöteboTg aan het werk had gezien, vertrok de spits voot 2,2 miljoen gulden naar Ajax. „Dat was destijds het hoogste bedrag dat Ajax ooit voor een buiten lander had betaald, dacht ik. Dankzij de aanwe zigheid van Peter paste ik me snel aan. Bij IFK speelde ik op meerdere posities, dus kon ik mak kelijk mee in het Ajax-systeem." De populaire Zweed scoorde in 159 duels precies 100 keer. Hij won twee landstitels, een UEFA Cup, de KNVB-beker en een Super Cup. De gewonnen finale tegen Torino is zijn hoogtepunt. In de eerste wedstrijd (de eindstrijd werd in 1992 nog beslist over een thuis- en een uitduel) speelde Ajax 2-2 en scoorde Pettersson vanaf elf meter. „De diepte punten? Daar denk ik liever niet aan, maar dat waren mijn blessures. Ik had nog veel meer duels kunnen spelen." Na zijn glansrijke Ajax-periode keerde PetteTsson terug naar zijn oude club IFK Göteborg. „Daar heb ik nog vier jaar gespeeld. Tot ik weer last kreeg van dezelfde knieblessure die ik ook bij Ajax had.Toen ben ik maar gestopt - ik was al 36 - omdat ik er anders blijvend last van die knie zou kunnen krij gen. De afgelopen drie jaar heb ik me bezigge houden met kunstgrasvelden. Ik werk voor een bedrijf, maar kan m'n eigen tijden bepalen. In Zweden zijn er vier clubs die op een kunstgrasveld spelen en daarvan zijn er twee van 'mij'. Als voor malig prof vind ik ook dat spelers op natuurgras moeten spelen, maar hier in Zweden is het de per fecte oplossing voor goede velden. In Karlstadt speelde de jeugd tot voor kort 's winters alleen maar ijshockey.Tegenwoordig vinden ze het schit terend om op een kunstgrasveld te voetballen." Rest Ajax Life nog één vraag: waaraan dankte Pet tersson zijn populariteit bij de Ajax-fans? „Ik gaf alles en klaagde nooit als het wat minder liep. Ik ben heel eerlijk, ook in de benadering naar andere mensen toe. Doe maar normaal dan doe je al gek genoeg. Blijkbaar waardeerden de fans dat." Stefan Pettersson in actie tijdens de doelpuntloze uitwedstrijd tegen FC Den Haag op 3 november 1991. Op de achtergrond kijkt Heini Otto (nu trainer van Ajax Di) toe De 38-jarige Van den Brom is een tevreden man: „Heel bewust zijn we aan het begin van dit sei zoen een contract voor één jaar aangegaan. Dat gaf beide partijen gelegenheid te wennen aan elkaar. Ik ben op 1 augustus begonnen en aan het einde van de winter is het normaal dat er gesprekken over de toekomst plaatsvinden. Zowel Ajax als ik zijn zeer tevreden, daaróm hebben we besloten met elkaar door te gaan." Van den Brom was van 1993 tot en met 1995 actief als eerste-elftalspeler van Ajax. De middenvelder speelde in totaal 44 competitiewedstrijden en scooTde daarin 7 doelpunten. Tijdens zijn voetbal carrière haalde hij in 1992 zijn diploma Oefen- meesteT 1. Van den Brom volgde vorig jaar augus tus, samen met assistent Fred GTim, John van 't Schip en Marco van Basten op als trainers van Jong Ajax. Van den Brom: „Jong Ajax is en blijft natuurlijk een opleidingsinstituut. Dat wordt niet anders. Ons doel is zoveel mogelijk spelers laten doorstro men naar de A-selectie. Dat is leuk werken, omdat de spelers van Jong Ajax precies hetzelfde ambië ren. Met Stanley Aborah, Ryan Babel en recentelijk Rasmus LindgTen hebben we de A-selectie prima kunnen aanvullen. Op het moment dat dat gewenst is. De samenwerking met Ronald Koe man en hoofd opleidingen Danny Blind verliep en verloopt perfect." Van den Brom zal ook komend seizoen worden vergezeld dooT Fred Grim. De voormalige keeper van het eerste elftal is in het bezit van een doorlo pend contract. AMSTERDAM - Ajax heeft het contract met Jong Ajax-trainer John van den Brom met twee jaar verlengd. De samenwerking met de oefenmeester van de Ajax-Beloften liep tot en met 30 juni van dit jaar. De nieuwe overeenkomst loopt tot en met 30 juni 200J. BREDA - Slechts twee weken nadat Rasmus Lindgren in Ajax Life filosofeerde dat het de komende maanden voor hem móest gaan gebeuren, debuteerde de jonge Zweed tegen NAC in de basis van Ajax. Hij deed hij dat heel goed. Ajax won het duel in Breda met 1-2, dankzij twee treffers van Nourdin Boukhari. Een beetje zenuwachtig was de 20-jarige Zweed wel geweest. Zolang had hij er naar uitgekeken, nu was het eindelijk zover. Een dag voot de wed strijd kTeeg de linkermiddenvelder het nieuws te horen: „Ik was er erg blij mee. Eindelijk mijn debuut in de Nederlandse competitie. Sinds de winterstop zat ik al bij de groep. Ik had het gevoel dat het wel lekker ging, maar het blijft afwachten, totdat het eindelijk zover is." Ajax kon in Breda geen beroep doen op Wesley Sneijder, Johnny Heitinga en Rafael van der Vaart. Het gelegen heidsmiddenveld bestond - behalve uit Lindgren - verder uit Anthony Obodai en Steven Pienaar. Aan hen de moeilijke taak het spitsentrio van bruikbare ballen te voorzien. Dat lukte aanvankelijk aardig, want al vroeg in het duel krulde Boukhari de bal bij de tweede paal binnen. Ajax was de bovenliggende partij, maar moest toch de gelijkmaker van Tim Cornelisse slikken. Na de 1-1 was het Ajax dat het spel dicteerde. De ploeg kwam nauwelijks meer in gevaar en bleef voorin proberen de winnende treffer te maken. Lindgren: „Ik had eerlijk gezegd het gevoel dat het 1-1 zou blijven, ook al was ik van mening dat we beter waren. Gelukkig maakte Nourdin er vlak voor tijd alsnog 1-2 van. Het is heerlijk om mijn debuutwedstrijd te winnen, zeker in een uitwedstrijd." Voormalig trainer Ronald Koeman toonde zich evenzeer tevreden. „Rasmus heeft het goed gedaan. Vanuit zijn positie heeft hij controlerend gespeeld, prima."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 3