A A Wie volgt Ronald Koeman op Ajax wint bij Roda JC JÜÜ Merkwaardig 'Het is niet genoeg om naar Ajax te komen, je moet bij Ajax slagen.' Voordelige SVA-actie Het begint met ambitie PI ABNAMRO 12' JAARGANG 5 MAART 2005 AMSTERDAM - Vorige week vrijdag liet Ronald Koeman weten niet langer de coach van Ajax te willen zijn. Hij stapte op, waardoor er na bijna 39 maanden een einde aan zijn dienst verband bij de club kwam. Zijn assistenten Ruud Krol en Tonny Bruins Slot werden door de directie aangesteld als tijdelijke vervangers van de hoofdtrainer. Ajax maakt haast met de opvolging van Koeman en hoopt zo snel mogelijk een nieuwe trainer te presenteren. Het gaat daarbij om een structurele oplossing. Ronald Koeman loopt niet meer langs de lijn in de ArenA. Door Arnout Verzijl Algemeen Directeur Arie van Eijden wilde enkele uren na Koemans vertrek helderheid verschaffen: „We willen niet te lang wachten met het presen teren van de nieuwe trainer, ledereen is gebaat bij duidelijkheid en dat geldt zeker ook voor de tech nische staf. We zoeken een structurele oplossing." Het doorgaans goed geïnformeerde dagblad De Telegraaf wist te melden dat Ajax interesse zou hebben in de trainer van Tottenham Hotspur, Martin Jol. Volgens tegenhanger Algemeen Dag blad gaat Hoofd Opleidingen Danny Blind de nieuwe trainer van Ajax worden. Ook de naam van Co Adriaanse gonst rond, al lijkt het zeer onwaarschijnlijk dat deze hereniging plaatsvindt. Koeman volgde immers in december 2001 de ont slagen Adriaanse op. Dat het vinden van een opvolger van Koeman niet zo'n eenvoudige zaak is, mag duidelijk zijn. Wel licht daarom hield Van Eijden zich op zondag wat meer op de vlakte: „Ik heb al meerdere namen via de media vernomén, maar daar Teageer ik niet op. Dan krijg je al gauw een lijstje van favorieten en daar zitten we niet op te wachten." Twee dagen nadat Koeman zijn ontslag had inge diend, moest Ajax opdraven tegen Roda J.C. Met Krol en Bruins Slot aan het roer, slaagden de spe- leTs erin het hoofd boven water te houden. Ajax won - na 90 minuten hard knokken - moeizaam met 1-2. Niemand van de spelers was tot dan toe bereid geweest om commentaar te geven. Aan voerder Johnny Heitinga deed dat in Limburg uit eindelijk wel. „Het zijn hectische dagen geweest. Alle spelers hebben afscheid van de trainer geno men, het was toch wel een moeilijk moment." Onder Ronald Koeman werd Ajax in 2002 en 2004 landskampioen. In 2002 won Ajax tevens de Amstel Cup en de Johan Cruijff Schaal. Hoogte punt was het bereiken van de kwartfinale van de Champions League in het seizoen 2002/'o3- Koe man in een verklaring: Ik moet eerlijk zijn tegen mezelf en tegen Ajax. Het resultaat tegen Auxerre gaf de doorslag. Ik kan niet meer de kracht en de energie opbrengen om hier overheen te stappen en de groep beter laten presteren. Als ik niet opti maal gemotiveerd en gedreven ben, kan en mag ik niet langer trainer van Ajax blijven." Lees verder op pagina 9 De supportersvereniging Ajax betreurt de gang van zaken rondom het ontwerp van de nieuwe seizoenkaart. We vinden het uiterst merkwaardig dat er vanuit de SVA-achterban niemand gevraagd is om zitting te nemen in de jury. In de voorbije weken konden SVA-leden via Ajax Life en de internetsite namelijk ook hun ontwerpen voor de nieuwe jaarkaart indienen. Hatem Trabelsi De Supportersvereniging Ajax biedt iedereen nu de mogelijkheid om tegen een sterk gereduceerd tarief lid te worden van de SVA. Daarmee krijgt U het komende anderhalf seizoen extra voorrang op clubcardhouders bij het kopen van wedstrijd kaartjes, ontvangt u Ajax Life 20 keer per jaar en heeft u nog veel meer voordelen, zoals 10 kor ting in de Ajax Fanshop. Alsof dit niet voldoende is, geeft de SVA ook nog enkele fraaie prijzen weg, zoals een gesigneerd Ajax-shirt en wedstrijd- kaartjes voor Ajax - Feyenoord en Ajax - PSV in het seizoen 2005/2006. Kent u in uw omgeving nog Ajacieden die lid wil len worden van de grootste supportersvereniging van Nederland, of wilt u zelf lid worden, dan betaalt u als hoofdlid slechts 25 (in plaats van 42,50). Wil een gezinslid (op hetzelfde huis adres) lid worden, dan betaalt deze slechts 17,50 27,50). Deze ontvangt echter geen Ajax Life maar kan wel alle andeTe voordelen benutten. De actie loopt tot en met het eind van dit seizoen (23 mei) maar hoe snelleT u reageert hoe meer voor deel u heeft! siirmrtss club cm itwim KERKRADE - Ondanks alle beslommeringen aangaande het vertrek van Ronald Koeman en de uitschakeling in de UEFA Cup, slaagde Ajax er afgelopen zondag in de traditioneel zware uitwedstrijd bij Roda J.C. winnend af te sluiten. Dankzij treffers van Angelos Charisteas en Julien Escudé werd het 1-2. Sneeuw, zon, wind en vorst. De omstandigheden zaten niet mee in Kerkrade. Het tijdelijke techni sche duo Krol/Bruins Slot had enkele wijzigingen doorgevoerd. Johnny Heitinga zakte een linie terug en opereerde als rechter centrale verdedi ger. Hedwiges MaduTO debuteerde als verdedi gende middenvelder in Ajax 1 en links van hem stond Maxwell. De Braziliaan was, bij absentie van de door ziekte verzwakte Van der Vaart, een linie doorgeschoven. Nigel de Jong verscheen als linksback aan de aftrap, maar hield dat slechts één helft vol. Hij raakte geblesseerd en werd na de rust vervangen door Van deT Vaart. In het op en neer gaande duel was Ajax het meest gevaarlijk. Op het gladde en door sneeuwval moeilijk te bespelen veld kreeg de ploeg de meeste kansen. Alleen in de slotfase, bij een 1-2 stand, was Roda J.C. enkele malen dicht bij de gelijkmaker. Die viel niet. Wesley Sneijder: „Ik ben heel blij met deze drie punten. Op dit moment was winnen het belangrijkste. Je kunt deze zege zien als een steunbetuiging aan Koe man." „We hebben vandaag onder zeer zware omstan digheden een fantastische prestatie geleverd", jubelde Ruud Krol na afloop. „De keuze om met Maduro te beginnen, was mede een tactische. Zeker in de eerste helft hebben we* goed gespeeld en kregen we zoals verwacht veel ruimte op de linkerflank. Dit geeft vertrouwen voor de toekomst." Ruud Krol en Tonny Bruins Slot (links) kijken vanuit de dug-out naar de wedstrijd.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 1