SVA-leden over vertrek van Ronald Koeman ^2 Sympathiek maar té behoudend voor Ajax' Ajax heeft een nieuwe selectie. De passie die je proeft AJAX FANZONE f AJAX-KOFFIE PRIJZEN FESTIVAL Koop Ajax-koffie, speel mee en win! Speel mee met het grandioze Ajax-koffie prijzen festival! Met het Ajax-koffie prijzen festival maak je élke dag kans op fantastische prijzen. Bij elke Ajax-koffie actieverpakking ontvang je een unieke code. Ga met deze unieke code naar de Ajax-koffie pagina op ajax.nl en klik Ajax-koffie prijzen festival aan. 5 MAART 2005 NUMMER 14 AjAX LiFE AMSTERDAM - Wie moet de opvolger van Ronald Koeman worden? Is het een goede zaak dat de trainer opstapt? En wat mogen we van het huidige seizoen verwachten? Allemaal vragen die in verband staan met het vertrek van de trainer. Ajax Life vroeg het aan enkele SVA- leden. Tjitze van der Wal uit het Friese Joure gaat al sinds 1966 naar Ajax en SC Heerenveen. Het SVA-lid is in principe een tegenstander van het wegsturen van een trainer. „Ik vind het heel verstandig van Ronald dat hij uit zichzelf opstapte. Samen met mijn vrouw heb ik een seizoenkaart en vóór de winterstop zei ik al tegen haar "dit komt niet meer goed". De magie was van twee kanten uit gewerkt. Het was ook niet zo dat hij overhoop lag met twee snotneuzen maar met een stuk of zes jongens. Ik nam het hem verschrikkelijk kwalijk dat hij Zlatan zo makkelijk liet gaan. Hij had dat nooit moeten toestaan, ook al wilde de technisch directeur dat toen." Van der Wal heeft veel respect voor de manier waarop Koeman uit de ArenA vertrok. „Hij is waardig opgestapt, zonder na te trappen. Dat vind ik klasse. In die drie jaar heeft hij ons ook twee landstitels en een beker bezorgd, dus ik kan niet zeggen dat hij een slechte trainer is." Voor de toekomst heeft hij een duidelijk scenario in gedachten. „Ajax moet niet overhaast beslis sen. Laat Krol en Bruins Slot het seizoen afmaken. Volgend jaar zie ik graag Henk ten Cate voor de groep staan met Jari Litmanen als assistent. Die voetbalt nu dan wel bij Hansa Rostock, maar hij blijft blessuregevoelig. Bruins Slot moet absoluut voor de club bewaard blijven. Ik heb niks tegen Krol, maar ik denk dat een nieuwe trainer zijn eigen technische staf wil vormen." De heer Bakker uit Uitgeest constateerde na de thuiswedstrijd tegen FC Den Bosch dat Koeman de ploeg definitief niet meer aan het voetballen kreeg. "Als hij slim is, houdt hij de eer aan zich zelf", zei ik toen tegen een vriend van me. Het rommelde natuurlijk wel binnen de selectie. Als het even tegenzat of er werd iemand gewisseld, zag ik bij sommige jongens dat het niet goed zat. Als ik heel eerlijk ben, heeft Koeman - ondanks twee kampioenschappen en een beker - nooit het echte Ajax-voetbal laten zien. Ik vind het een sym pathieke vent, maar té behoudend voor Ajax. Qua punten valt het allemaal nog wel mee. Nu winnen we weer bij Roda J.C. Ik ben benieuwd wat het effect zal zijn van deze actie." De seizoenkaarthouder verwacht dat de nieuwe trainer graag met een schone lei begint. „Ik denk zelf aan Danny Blind maar ik weet alleen niet hoe hij bij de anderen ligt. Daarvoor sta ik er te ver vanaf. Ik denk niet dat Martin Jol komt. Die zit goed bij Tottenham Hotspur. Ik verbaasde me er wel over dat Henk ten Cate nooit trainer was bij Ajax, Feyenoord of PSV." Nijmegenaar Otto Havermans zoekt de schuld eerder bij de spelers dan bij de vertrokken trainer. „Oké, zijn aankopen kunnen bekritiseerd worden, maaT uiteindelijk moeten de jongens in het veld het doen. Het is zorgwekkend dat Koeman zijn schouders niet meer onder dit team kon zetten. Het is nu dat hij zelf opstapt. Als de club hem had ontslagen, zou dat onterecht zijn geweest." De Ajacied verwacht dat Ajax weer aan een nieuw team gaat bouwen. Het is nu een vreemdelingen legioen. Afgelopen zondag debuteerde Hedwiges Maduro en hebben we met Ryan Babel voor het eerst sinds jaren weer eens een talentvolle spits uit de eigen opleiding. Als supporter realiseer ik me maar al te goed dat dit iets is wat veel dieper zit. Ontevreden spelers die het niet meer laten zien, moeten dan ook maar vertrekken." Henk ten Cate staat bovenaan het lijstje van Havermans. „Toen hij nog trainer was in Neder land deed hij leuke dingen. Hij is Techt voor zijn raap en lijkt me een man die in staat is om een aantal spelers bij de les te houden. Hij vervult nu een fantastische ral bij FC Barcelona maar als hij hoofdtrainer van Ajax kan woTden, staat dat internationaal wel. Laat Krol en Bruins Slot het seizoen maar afmaken. Er valt toch niet meer zo veel te bereiken. Tenzij je zondag AZ verslaat, maar die hoeven ook niet te winnen in Amster dam. Nee, ik denk dat de ranglijst boven- en onderin wel vast staat." GapiUno SPECIALLY SELECTED BY COFFEE Met Ajax-koffie kies je voor een uitgebreide range van pure, kwalitatief hoogstaande koffiemelanges verkrijgbaar in filterkoffie (500 g), espressokoffie (500 g bonen, 250 g. gemalen) en koffiepads 18 st.). Support je club en kijk voor de Ajax-koffie verkooppunten, op www,ajaxnl.V

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 12