w* - nee Sefia Daan en Guus win nen computerspel! Ontbijtvragen WORD LID! Mail je emailadres! o/id^rklub' 1 1 I. !©L1D®[?© "j6rigeschare@ajax.nl - Ó20 3111 444 Voorspel en win Eigen vak voor AJS? Ajax Life nummer 14 5 maart 2005 I f Grote betrok kenheid AJS-ers C */im Fil Ma f V - 7 Voor meer informatie: www.ajax.nl/kids of 020 3111 444 e: V Ajax Jonge Schare probeert je op verschillende manieren op de hoogte te houden van alles wat er zoal speelt bij je favoriete club. Als lid van de leukste juni orclub van Nederland, doen we dat bijvoorbeeld via e-mail. Via de digitale snelweg versturen we regelmatig prijsvragen, updates en nog veel meer. Veel AJS-ers hebben hun emailadres al door gegeven maar er zijn nog hon derden leden die dat niet gedaan hebben. Heb je dus een emailac count en wil je bijvoorbeeld kans maken op kaarten en het laatste nieuws ontvangen, mail dan snel even je gegevens naar jonge- schare@ajax.nl! Alvast bedankt! Ajax Jonge Schare start met de 'AJS-supporter'. Daarvoor kun jij je opgeven, om op die manier betrokken te worden bij de inter netsite, activiteiten en acties van de Ajax- supporters (meer info vind je op de homepage of via jongeschare@ajax.nl). De vorige internetpoll gaf een duidelijk beeld in wat voor mate AJS-ers betrokken willen worden bij acti viteiten. Kijk maar naar de ant- woorden op de vraag 'wil jij betrokken worden bij de AJS?' 1. Ja, uiteraard! 62 2. Misschien, ik twijfel nog.20 ~^3TNee, ik vind het niet belang rijk: 9 4. Nee, ik heb geen tijd 7 In dit nummer van Ajax Life heb je nog twee oplossingen van de laatste prijsvragen tegoed. In Ajax Life 12 luidde de prijsvraag: welke keeper had ooit ruzie met zijn ouders omdat hij keeper wilde worden?' Het goede antwoord was Kenneth Vermeer. In Ajax Life 13 wilde we weten welke Ajacied de bijnaam 'Harri' heeft? Dat is Angelos Charisteas. Hij kreeg die naam van zijn Duitse ploeggenoten bij Werder Bremen. Bij beide prijsvragen kon je een Ajax Club Football spel winnen voor op je PC. Dit zijn de gelukkige winnaars: Daan Slaats (Vught) en Guus van der Linden (Gemert). Allebei van harte gefeliciteerd! Voor dit nummer hebben we weer een nieuwe prijsvraag bedacht. Deze luidt: naar welke club ver trok John O'Brien eind februari? Stuur je antwoord naar kids- club@ajax.nl of stuur een kaartje naar Ajax Life, Prijsvraag Kids Club, Postbus 22944, 1100 DK in Amsterdam. Onder de juiste inzenders verloten we een Ajax- verrassingspakket. Succes! Tijdens de UEFA Cup-thuiswedstrijd tegen AJ Auxerre waren enkele Jonge Schare-leden aanwezig. Zij maakten een aantal foto's rondom deze wedstrijd. Hierbij een fotoverslag. Helaas kon Ajax de 1-0 in Frankrijk niet vasthouden en werden het uitgescha keld in Europa. Mocht jij ook foto's maken tijdens duels van Ajax, stuur deze dan naar jongeschare@ajax.nl. Misschien staan deze dan de volgende keer in Ajax Life of op de website van Ajax Jonge Schare. CUP s ff Talentendagen 2005 De Talentendagen zijn dit jaar weer verspreid over een aantal woensdagmiddagen. Onlangs puilden de kunstgrasvelden op De Toekomst weer uit jongen tjes uit de omgeving. Iedereen droomt er natuurlijk van om bij Ajax te spelen. Hier zie je één van de trainers en scouts praten over een mogelijke voet baller voor de jeugdopleiding Zoals je kunt zien ging het er fanatiek aan toe. Natuurlijk werd er ook veel gelachen en gaven de trainers van Ajax een complimentje als iemand een goede actie maakte. Door de natte sneeuw was het erg koud. Gelukkig hadden de voetballertjes daar minder last van dan iedereen die stond te kijken Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - AJ Auxerre kon je een voor spelling doorgeven voor deze wedstrijd. De volgende AJS-leden beschikten over paranormale gaven, want zij gokten vooraf al op een l-o zege: Sheila Wacht meester (13) uit Enschede, Ger- ben Groenendijk (14) uit Leiden en Mathias Weinand (15) uit Rhe- nen. Alledrie van harte gefelici teerd! Het AJS-keycord en de spe- lerskaart van jullie favoriete Aja cied is inmiddels onderweg. Ajax Jonge Schare speelt met de gedachte om in de ArenA een eigen vak te creëren voor zijn leden. Dit plan heeft alleen een kans van slagen als er voldoende aanmeldingen binnenkomen om zo'n eigen vak te starten. Daarom wil AJS graag van iedereen weten of ze eventueel een plekje zouden willen hebben in dit vak? Op de internetsite kun je jouw mening doorgeven in de nieuwe poll. Ga daarvoor naar www.ajax.nl. Onder 'club' vind je Jonge Schare. Laatje stem horen! Dit zijn de mogelijke keuzes: - Ja! Ik neem direct een seizoen kaart! Ja! Ik weliswaar eenseizoen kaart, maar ik wil graag in dat vak zitten! - Soms. Ik heb geen seizoenkaart, maar wil zo nu en dan wel in het vak zitten! - Nee! Ik heb al een seizoenkaart en wil mijn plaats niet verande ren. - Nee. Ik neem geen seizoenkaart! - Nee. Ik ga niet naar wedstrijden! Deze keer behandelen we twee vragen die ons werden voorgelegd. Mare (11) uit Huizen vroeg ons: 'wat is een goed ontbijt?'. Om daar een goed antwoord op te geven dat je makkelijk onthoudt, hebben we een ezels bruggetje gemaakt. Als iemand je vraagt wat er in een goed ontbijt zit moet je het volgende denken: G-V-F-M. Bijvoorbeeld 'Goede Voetballers Fluiten Mooi'. De letters staan voor Granen, Vocht, Fruit en Melk. - Granen: dat zijn ontbijtgranen, brood en beschuit, bijvoorbeeld. - Vocht: dat zit onder andere in melk, thee, water en vruchtensap. - Fruit of vruchtensap - Melk of melkproducten zoals yoghurt of kaas. Als jouw ontbijt iedere dag uit 'GVFM' bestaat, krijg je de belangrijkste stoffen binnen die je lichaam nodig heeft. Vergeet je iets dan gaat het na een tijdje mis. Dat kun je eigenlijk ook wel weten, want als je een droge beschuit eet (zonder drinken en beleg) dan kun je ook niet fluiten. Jacco uit Deventer wilde van ons weten wat beter is: een belegde boterham of een schaaltje cornflakes met melk? Het zijn allebei goede ontbijtjes. Zeker als je er nog een glas vruchtensap of een stuk fruit bij neemt. Alleen zit er in een boterham (door het beleg) meer vet dan in een schaal met cornflakes met halfvolle melk. Groetjes van Jacqueline Kuperus (diëtiste Ajax) en Elselina Bottenberg (voedingsdes kundige Kellogg's). In verschillende wedstrijdjes kon iedereen zijn kwaliteiten laten zien. Sommige jongens konden heel goed pingelenanderen speelden de bal steeds goed over naar iemand die helemaal vrij stond. Iedereen wilde natuurlijk laten zien dat hij bij Ajax kan voet ballen. Terwijl papa en mama foto's maken en klei nere broertjes en zusjes hun broertje aanmoedigen, strijden deze twee jongentjes om de bal

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 11