Hoe is het met...Hennie Meijer? sh0P 10% korting ajax- Gehele Adidas Ajax uit-en thuiscollectie AJAX leden de BOUD'S INN Ajax Life nummer IB 12 februari 2005 Kwame Ouansah: rustige ontwikkeling in Almelo V. Levering door heel Nederland ALMELO - Om de vraag direct te beantwoorden. Het gaat goed met Kwame Ouansah. Of goed„Ik kan nog veel beter", vertelt hij. „Dit seizoen heb ik nog niet alles laten zien wat ik kan. Hopelijk gaat het vanaf nu nog een stuk beter. Maar ik blijf keihard werken, want dat zit nu eenmaal in me." Door Sander Berends Kwame Ouansah is 22 jaar en alweeT negen jaar in dienst bij Ajax. Het contract van de Ghanees in Amsterdam loopt nog tot medio 2006, maar nu is hij alweer voot het derde achtereenvolgende sei zoen verhuurd. Na Germinal Beerschot Antwer pen en AIK Solna, draagt hij sinds juli het shirt van Heracles Almelo en acteert hij wekelijks in de Gouden Gids Divisie. Bevalt het in Almelo? „Goed, al zie ik van de stad eigenlijk maar weinig, ik woon er met mijn vrouw en zoontje en zit vaak thuis. Maar Heracles past bij me en met de spelers kan ik het ook goed vinden. Vooraf wist ik weinig van de club. Mijn zaakwaarnemer kwam ermee en in juli ben ik eerst twee weken op proef geweest. Eerlijk gezegd was ik best moe op dat moment, want ik kwam rechtstreeks uit de Zweedse competitie. Daar kennen ze een zomer seizoen, dus ik had net nog een wedstrijd afge werkt, voordat ik op het vliegtuig stapte terug naar Nederland. Heracles huurt me nu één jaar. Ik wil de club graag helpen om dit seizoen kam pioen te worden. Anders moeten we ons zeker voot de Nacompetitie kwalificeren." Waarom vertTok je uit Zweden? „Ik had het goed naar mijn zin bij AIK Solna en eigenlijk had ik helemaal geen zin om weg te gaan. Maar Ajax wilde liever dat ik dit seizoen in Nederland zou spelen. Dan konden ze me beter volgen en werd ik bovendien weer geconfron teerd met het voetbal hier. Iedereen die me kent, weet dat ik overal mijn best zal doen, ongeacht het shirt dat ik draag." Volg je Ajax nog wel? „Jazeker. Af en toe ga ik nog kijken. Ik heb dit sei zoen de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal gezien tegen FC Utrecht en ook nog één of twee competitiewedstrijden. Van de huidige spelers groep heb ik alleen nog regelmatig contact met Steven Pienaar. Het meest trek ik op met Abuba- kari Yakubu, die nu aan Vitesse is verhuurd. Samen gaan we regelmatig eten in Amsterdam of gewoon stappen. Hoe Ajax me hier volgt, weet ik eerlijk gezegd niet. Maar ze zullen ongetwijfeld wel eens komen kijken." Kwame Ouansah (r) viert samen met Anthony Obo- dai het landskampioenschap met Jong Ajax in 2002. Je hebt tot nu toe slechts één officiële wedstrijd voor Ajax gespeeld. Dat was op 1 april 2001 als invaller voor Küan Bechan in de uitwedstrijd tegen NEC. Keer je ooit weeT temg? „Ik ben destijds verhuurd, omdat er veel concur rentie was. Ik had onder meer Zlatan IbTahimovic, Mido en Shota Arveladze voor me. Geen verkeerde spitsen. Eerst werd ik verhuurd aan Germinal Beerschot Antwerpen. Dat beviel me ook goed, maar de president vertrok, waardoor het beleid werd aangepast en er daar geen toekomst meer voor me was. Ik keerde terug en trainde net drie dagen mee met het tweede elftal van Ajax, ondeT John van 't Schip en Marco van Basten, toen ik ver trok naar Zweden. Nu ben ik alweeT voor het derde jaar verhuurd. Ik weet echt niet hoe mijn toekomst eruit zal zien. Ik bekijk het steeds per seizoen. Ik ben nu in dienst van Heracles Almelo, dus geef ik me volledig voor deze club." Stefano Seedorf, vorig jaar nog bij NAC, bespringt Tomas Calasek. AMSTERDAM - Laatbloeier Hennie Ingemar Meijer (42 inmiddels) schoot Ajax in het seizoen 1987/1988 persoonlijk langs HSV Hamburg. De zwaarlijvige spits - hij had niet voor niets de bijnaam 'De Kont'- presteerde bij Ajax op topniveau, debuteerde als international en legde er de basis voor zijn beste jaren als voetballer. Doot Sander Zeldenrijk Arie van Eijden weet inmiddels wat de ambities van Meijer zijn. De oud-spits traint momenteel de zondagamateurs van FC Weesp en wil gTaag hogerop in het trainersvak. Dus ontving Ajax' Algemeen Directeur Arie van Eijden onlangs een telefoontje met de vraag of er nog een plekje in de jeugdopleiding beschikbaar was. De 26-voudig Ajacied is en blijft een voetbaldier. Dat was zelfs de reden dat hij ooit bij Ajax vertrok, want hij wilde furore maken. En als dat niet kon bij Ajax, dan maar bij FC Groningen. „En hoewel ik daar vervolgens mijn beste periode meemaakte en Voetballer van het Jaar werd, begint iedereen steeds over mijn Ajax-tijd. Dat blijft me achtervol gen." Via FC Volendam en Roda JC belandde Meijer in de zomer van 1987 bij Ajax. „Tonnie Bruins Slot infor meerde of ik voor Ajax wilde spelen. Dat kwam goed uit, omdat mijn vrouw niet zo goed kon aar den in Limburg. Ik had tot op dat moment nóóit het idee gehad, dat ik óóit voor een topclub zou spelen. Ik had wél de ambitie om Betaald Voetbal ler te worden, maar heb de lat nooit hoger gelegd. Ik dank God op m'n blote knieën dat ik het heb gehaald. Ik wilde alleen maar van het voetbal genieten, puur vanwege het spelletje." Wat dat betreft veranderde er veel toen de don kere spits bij Ajax ging spelen. Nota bene de club die een paar maanden eeTder de Europa Cup II haf veroverd. „Mijn persoonlijkheid heeft zich bij Ajax veTder ontwikkeld. Chartervliegtuigen, modieuze kleding, ik kreeg plots een heel andere kijk op voetbal. Het zakelijke aspect kwam nu om de hoek kijken. Ik vond het voetballen bij Ajax fantastisch en bewees in dat seizoen - in ieder geval voor mezelf - dat ik top was. Ik maakte 11 doelpunten in 26 wedstrijden - ook de Europese - hoewel ik vaak maar een kwartiertje speelde. Voor een bankzitter is dat echt niet slecht hoor!" Uiteindelijk vertrok Cruijff en kwam Linder. En daarmee hield het Ajax-avontuur voor Meijer op. „Linder zag het niet in me zitten. Hij was de eerste traineT die vond dat ik moest'afspekken', terwijl ik nog nooit zo afgetraind was als toen. Ik kreeg een conditietest en moest een parcours lopen. Op de één of andere manier dacht hij me daarmee een mentale tik te kunnen geven, maar ik beschikte gewoon over een fantastische conditie en was zo sterk als een beer. Ik hoefde niet weg van Ajax, maar in de voorbereiding van het seizoen i988/'8g gaf ik zelf aan dat ik liever wilde ver trekken, omdat ik niet meer aan spelen toek wam. Dat frustreerde me. Ik wilde gewoon ergens lekker tegen een balletje trappen. Het maakte mij echt niet uit of dat nou bij Ajax was of bij een Vierdeklasser." Meijer speelde tot 1998 in het Betaald Voetbal. Gedurende zijn loopbaan speelde hij naast Ajax voor: Telstar, FC Volendam, Roda J.C., FC Gronin gen, Tokyo Verdy, Cambuur, SC Heerenveen, De Graafschap en BV Veendam. In Japan schreef hij historie door het allereerste doelpunt in de J- League (die toen net was opgericht) te maken. Tegenwoordig is hij als trainer ambitieus en wil z'n lat hoger leggen. „Ik train nu een Vierdeklas ser, maar wil graag hogerop. Vandaar dat gesprekje met Arie van Eijden. Ik wil verder kij ken en die opstap maken." Hennie Meijer toont zich balvast ten opzichte van Volendams Zwarthoed. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 1041 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 3