t$P Verkiezingen ledenraadsleden Supportersvereniging Ajax 'Supporters willen weer een plekje voor zichzelf Wat moet er gebeuren na de brand? stapKa FANZONE Kiezen of gekozen worden?!?!?!?! Wie kunnen zich verkiesbaar stellen? Hoe stel je jezelf kandidaat? Vertegenwoordig zelf of laatje stem horen Aiax Life nummer IB 12 februari 2005 Voor meer informatie kun je ook bellen met de SVA: 020-3111514 Aanmeldingsbrieven kun je sturen naar: SUPPORTERSVERENIGING "AJAX" t.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK AMSTERDAM. Of mail naar organisatie@svajax.nl Namens de verkiezingscommissie TO? US1 CoBiNi Bouw Trainingsweekend ^otersve»*^ De ledenraad is het hoogste orgaan van onze vereniging en bestaat uit maximaal 30 leden die door de leden zelf zijn gekozen. Deze ledenraad controleert en adviseert het bestuur en wordt betrokken bij alle belangrijke beslissingen en fungeert tevens als klankbord voor een ieder die zijn of haar mening kenbaar wil maken. In principe kan ieder SVA-lid zich kandidaat stellen om zitting te nemen in de ledenraad. Er zijn ech ter een paar voorwaarden waaraan je moet voldoen. Zo moet je tenminste een jaar lid te zijn van de Supportersvereniging Ajax, ouder zijn dan 18 jaar en in Nederland wonen. Ledenraadsleden worden in principe gekozen voor een periode van drie jaar. Wij doen dan ook een dringend beroep op onze leden om deze uitdaging aan te gaan en zich kandidaat te stellen voor een zetel in onze ledenraad. Stuur per post of mail voor 1 april (en dat is geen grap) een aanmeldingsbrief aan de Supportersver eniging Ajax ter attentie van de verkiezingscommissie met daarin een kort stukje over jezelf, wie je bent, watje doet, je leeftijd en natuurlijk watje speerpunten zijn als je in de ledenraad gekozen wordt. O ja, vergeet niet een zo goed mogelijk gelijkende pasfoto mee te sturen want jouw tekst en pasfoto kunnen worden gebruikt voor de aankondiging voor de ledenraadverkiezingen in Ajax Life 17. Deze verschijnt eind april, waarin alle kandidaat ledenraadsleden worden voorgesteld. Tevens vind je in diezelfde editie een geldig stembiljet voor alle stemgerechtigde leden van de SVA. In de eerste Ajax Life van het seizoen 2005-2006 (augustus) wordt de uitslag van deze ledenraadsverkiezing bekend gemaakt. Als je genoeg stemmen hebt weten te vergaren én gekozen bent in onze ledenraad, zal de officiële installering als ledenraadslid plaatsvinden in de eerste ledenraadsvergadering. Deze vindt plaats in september 2005. AMSTERDAM - Het supportershome naast het trainingsveld is niet meer. Voorlopig. Als het aan Ajax ligt wordt er een nieuw onderkomen gebouwd. Voorlopig is er een tijdelijk onderkomen. De supporters rondom het trainingsveld hebben er ook zo hun eigen opvattingen over. Door Sander Zeldenrijk Het is woensdagochtend 2 februari. Een frisse ochtendnevel omringt het trainingsveld. Miezerige regendrup pels kietelen de grasvelden trussen de ArenA en de plek waar het supporters home middels een bulldozer met de grond gelijk wordt gemaakt. Vandaag maakt de Amsterdamse politie bekend dat de brand is aangestoken. Door wie is voorlopig nog onduidelijk, ledereen kan het gedaan hebben. Speculeren is verspilde energie. Daarom houden de vaste bezoekers van de dagelijkse trai ning zich vooral bezig met de toe komst. Waar moet bijvoorbeeld het nieuwe onderkomen voor de fans gebouwd worden? „Ik zou het precies op dezelfde plek bouwen", zegt iemand. Dat voorstel krijgt veel bijval van de meeste suppor ters. „Waar anders?", vraagt een vaste bezoeker van de uit- en thuiswedstrij den zich af. „Sunrise moet dicht blijven en volgens mij hebben de jongens die geregeld in het supportershome kwa men ook al aangegeven dat ze daar niet heen willen. Je kunt het ook niet te dicht langs het spoor bouwen, want dat krijg je een hoop trammelant met de bezoekende clubs die per trein arri veren." In de kantine van FC Amstelland, hemelsbreed honderd meter naast het voormalige supportershome, zitten tij dens de training zo'n tien tot vijftien supporters te discussiëren over het zelfde onderwerp. „Ook al is de koffie hier minder", zegt een wat oudere Ajax-fan. Aan de vergadertafel belandt men al gauw bij de gemeentelijke overheden. „De gemeentegrenzen van Amsterdam en OudeT-Amstel lopen precies halverwege het supporters home. Ik denk dat beide gemeenten maar een stukje grond met elkaar moeten ruilen. Ouder-Amstel zit alleen maar met het supportershome in zijn maag." Als er even een stilte valt, doet een late binnenkomer nog een suggestie. „Waarom gaat de selectie niet gewoon Na een week van zwoegen stond er tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Twente alweer een tijdelijk nieuw supportershome. Een groot compliment voor alle samenwerkende partijen die dit op zo'n korte termijn tot stand wisten te brengen. Op de wedstrijddag genoten de meeste fans buiten op het 'terras' van een lekker winterzonnetje. De tent zal blijven staan tot het eind van dit seizoen op de ArenA Boulevard www.ajax.n op De Toekomst trainen. Net zoals Jong Ajax? ledereen kan daar de training bezoeken, Ajax traint meestal 's och tends en er zijn voldoende velden. Dan kunnen wij gewoon een bakkie doen in de kantine. Bovendien is het voor de jeugdspelertjes natuurlijk een ontzet tende kick als ze naar hun voorbeelden kunnen kijken of er een praatje mee mogen maken. Zo ging het vroeger in De Meer toch ook?" De enige vrouw in het gezel schap reageert direct nega tief. „Jaakke heeft in Het Parool gezegd dat er een nieuw supportershome komt. Ze willen het gaan herbouwen, dus ik denk dat het op dezelfde plek komt. Eerst gaan ze naar een tijde lijke oplossing zoeken maar ze willen wel iets nieuws gaan bouwen", zegt ze. „Supporters willen gewoon een plekje voor zichzelf. Als ze op De Toekomst zitten kun je bij wijze van spreken geen jointje opsteken in de kantine. Want je bent toch te gast bij Ajax" Volgens één van de, door gaans goed geïnformeerde, aanwezigen speelt er op de achtergrond nog een ander probleem. De vergunning die aan het supportershome is verstrekt, is nog maar twee jaar geldig. „Van begin af aan is duidelijk gemaakt dat de vergunning voor maximaal vijfjaar zou zijn. Dus kun je je afvragen wat je moet gaan bouwen als een nieuw onderkomen er slechts twee jaar mag staan. Volgens mij kost het aardig wat cen ten. Het is een lastige kwestie, want ik vind absoluut dat de supporters weer hun eigen plekje moeten hebben." De anderen knikken instemmend en nemen nog een slok van hun 'matige' koffie. Ook hierover is het laatste woord nog niet gesproken. vca" Dta-a Sikkelstraat 24 1097 ZE Amsterdam Telefoon: 020-4683865 Fax: 020-4683865 E-mail: cobini@xonnet.nl Wil jij met je voetbalteam ook eens trainen in de bossen van Zeist of op het strand van Noordwijk? Dat kan. Stayokay heeft 30 hostels door heel Nederland waar je met je hele team terecht kan voor sportieve weekenden. En altijd een bar voor een gezellige derde helft. Overnachten kan al vanaf 16 p.p.p.n. inclusief ontbijt. Meer informatie? Stayokay, afdeling sales, 020 639 29 29 www.stayokay.com INTERNATIONAL

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 13