Jonge Schare en ondersteunen Kids Club Ajax! WORD LID! •j6rigeschare@ajax.nl v 020 3111 444 Ie winnaar Penaltyspel Wereldse granen Nieuwe poll Ajax-jeugd- opleiding Uitslag poll JONG Ajax Life nummer 12 5 februari 2005 I Voor meer informatie: www.ajax.nl/kids of 020 3111 444 OJAX Y Topvoetballers eten gezond. Waar ze ook vandaan komen. Dat moet ook wel, want zonder gezonde voeding wordt je geen topper. Maar die voetballers eten echt niet in elk land hetzelfde. Julien Escudé eet thuis in Frankrijk waar schijnlijk heel veel stokbrood en Hatem Trabelsi eet in Tunesië misschien wel vaker couscous dan aardappelen. Eén ding is wel zeker: alle Ajacieden eten allemaal veel granen, want die zit ten vol goede dingen. Van granen worden ook heel veel lekkere dingen gemaakt.: brood, beschuit, pap en ontbijtgranen als cornflakes, rice crispies en frosties. Maar ook spaghetti en macaroni zijn van graan gemaakt. Dat geldt ook voor wrap tortilla's, pannenkoeken, couscous en lasagne. En ga zo maar door. Zelfs rijst is een soort graan. Maar waarom zijn granen zo belangrijk? A. Ze geven energie: Dat komt omdat ze boordevol koolhydraten zitten, de favoriete brandstof voor je lichaam. B. Ze geven vitamines en mineralen: Denk aan vitamine B maar ook aan ijzer en calcium. C. Ze bevatten veel vezels en die zijn belangrijk om goed naar de wc te kun nen gaan. Groetjes van Jacqueline Kuperus (sport- diëtiste bij Ajax) en Elselina Bottenberg (voedingsdeskundige van Kellogg's) Sinds enkele weken kun je op de internetsite oefenen in datgene waarin Nederlanders over het algemeen niet zo goed zijn: strafschoppen. De eerste speel ronde zit er inmiddels op, ster ker, we zijn alweer begonnen met de tweede, en de eerste winnaar is dus bekend. Steven Vluggen (16) uit Tegelen was zijn zenuwen tijdens de aanloop het meest de baas. Hij bereikte een gigantisch puntenaantal van maar liefst 39.394! Hoewel iedereen nu weer met O punten begint, lijkt het ons niet meer dan logisch, dat het verbreken van dit voorlopige record voor alle AJS-leden een uitdaging is. Mocht je dat niet lukken maar je hebt aan het einde wel de hoog ste score, dan win je twee kaar ten voor Ajax - FC Den Bosch op 20 februari (14:30). Succes! Top 5 penaltyspel: 1. Steven Vluggen, 16 jaar, 39394 punten 2. Jeroen Post, 14 jaar, 24393 punten 3. Michiel Ovic, 17 jaar, 21719 punten De eerste ronde van het AJS- penaltyspel zit erop. De winnaar is inmiddels bekend. Deze penalty- master won kaartjes voor de thuiswedstrijd tegen FC Twente! Ajax Jonge Schare wil via deze poll graag jouw mening horen over het spel. Wat vind je er van? 1. Super! 100% goed 2. Mooi. Simpel maar verslavend 3. Redelijk, mis alleen wat moge lijkheden 4. Saai spel, speel het niet meer 5. Heb het spel nog niet gespeeld Stem nu via www.ajax.nl. Onder 'Club' staat "Jonge Schare' Vanaf de komende nummers zal er in Ajax Life meer aandacht worden besteedt aan de jeugd opleiding van Ajax. Elders in deze krant trapt Danny Blind daarom al af als eerste colum nist. Ajax Jonge Schare zal zich op unieke wijze richten op 'De Toekomsf. Binnenkort zullen jeugdspelers uit de opleiding op de internetsite (www.ajax.ni, onder club vind je Jonge Schare) namelijk trucjes voordoen. Die kun je dan thuis oefenen en eventueel bij je eigen club in praktijk brengen. Houd de inter netsite daarom de komende weken goed in de gaten! ïn Ajax Life 11 vroegen we jullie hoeveel doelpunten Angelos Cha- risteas op het EK in Portugal maakte. Laten we de wedstrijden van Charisteas eens bekijken. In de openingswedstrijd tegen Por tugal (2-1 winst) scoorde hij niet. In de tweede groepswedstrijd tegen Spanje maakte hij de belangrijke gelijkmaker (le goal). I de laatste wedstrijd tegen Rus land verloor Griekenland met 2-1 en scoorde Angelos niet. In de kwartfinale tegen Frankijk won Griekenland met 1-0 dankzij onze nieuwste aanwinst (2e goal). In de halve finale speelde hij tegen Tomas Galasek en Zdenek Gry- gera. Griekenland won weer met 1- 0 maar Charisteas scoorde niet. Het doelpunt met een gouden randje in de finale tegen Portugal kwam echter wel weer van zijn hoofd. In totaal scoorde Charis teas op het EK dus drie keer in 524 minuten! Jacob Reuvers uit Stavoren had dat goed en hij mag binnenkort bekers gaan poetsen in het Ajax Museum. Wat een bof kont! Dit is de nieuwe prijsvraag. Welke Ajax-speler had ruzie met zijn ouders omdat hij keeper wilde worden? Het antwoord staat ergens in deze Ajax Life. Onder de juiste oplossingen verloten we een Codemasters Ajax Club Foot ball spel voor op de PC. Stuur je antwoord naar: SVA, Prijsvraag Ajax Life 12, Postbus 22944,1100 DK in Amsterdam of stuur een e- mail naar kidsclub@ajax.nl. Je oplossing moet voor 11 februari binnen zijn. Succes! Afgelopen zondag waren er tijdens de wedstrijd Ajax - ADO Den Haag extra veel Ajax Jonge Schare- en Ajax Kids Clubleden aanwezig op een speciale plaats. Het uitvak was deze dag namelijk gevuld met enkele hon- In de vorige Ajax Jonge Schare poll vroegen we of jij naar de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zou komen. Dit was het resultaat: 14% Ja, ik heb een seizoens kaart en ga de 30ste! 35% Ja, ik koop een speciale kaart via de Ajax Jonge Schare actie. 12% Ja, ik koop een 'normale' toegangskaart. 39% Nee, ik ga niet naar deze wedstrijd. derden leden van dé supportersclubs van Ajax, omdat de ADO-supporters niet aanwezig waren. Tegen een lage prijs konden de leden een toegangskaart kopen voor deze wedstrijd. Helaas speelde onze club gelijk. Ondanks deze uitslag was het een leuke middag en was het goed toeven in vak 416 en 417. Hierbij een fotoverslag...

Ajax Life (vanaf 1994) | 2005 | | pagina 11