Een goede start Mike en Pim mascottes bij Ajax - Bayern! «Af WORD LID! Sa jij de Ajax- bekers poetsen? Welkomst cadeau onderweg! Uitslag AJS- internetpoll Nieuwe AJS- internetpoll Rectificatie IVoor meer informatie: www.ajax.nl/kids of 020 3111 444 Ifcywyati" feartjtsd AJ AX Pm- MM TV wly V«wr1«y vooi WIf V) DwjIireWawftfwl? rmtJ y *Uif Apv Jovjf S RBBü j Ruim vierduizend unieke Ajax Jonge Schare-shawls zijn momenteel onderweg naar hun nieuwe eige naar of eigenares. Zo kan iedereen in de winterstop de kou trotseren met een wel zeer origineel Ajax- item. Heb je hem nog niet ontvan gen? Geen paniek, het kan zijn dat de post er vanwege de december- drukte wat langer over doet dan normaal.Voor diegene die hem al wel hebben ontvangen is het mis schien leuk om te weten dat je jezelf in Ajax Life of op de internet site kunt terugzien. Daarvoor hoef je alleen een 'grappige' foto van jezelf (met AJS-shawl) te maken. Stuur die vervolgens op naar: Ajax Jonge Schare, Postbus 22944,1100 DK Amsterdam. Via e-mail naar: jongeschare@ajax.nl. We verwach ten na de winterstop uiteraard wat vaker de AJS-shawl in de ArenA te zien. En de tekst van de Ajax- Marsch mag dan ook geen pro bleem meer zijn, want die zit bijge sloten in je welkomstpakket. Bij de eervolle vermeldingen van AJS-websites stond bij de site van Sebastian Schutijser het verkeerde adres vermeld. Dit moet zijn: www.ajaxjongeschare.web-log.nl. Je wilt scoren na elke wedstrijd. Je wilt het hardst kunnen rennen van allemaal. Je wilt eigenlijk gewoon de allerbeste voetballer worden die er bestaat! Hoe doe je dat? Nou, begin eens met ontbijten, want dat is de eerste stap. Een ontbijt is namelijk ontzettend belangrijk. Je hebt de hele nacht niks gegeten en gedronken. Als je dan 's ochtends wakker wordt, heb je dus echt wat nieuwe energie nodig. Een ontbijt levert je ener gie om er weer stevig tegenaan te kunnen. In een goed ontbijt zitten eiwit ten koolhydraten, vitamines en mineralen. Al die dingen horen bij gezond eten en daarvan wordt je zo sterk als een beer! En goed ontbijt is bijvoorbeeld een kom ontbijtgranen met melken een mandarijntje of een snee brood met kaas en een glas vruch tensap. Weet je trouwens wat ook nog zo mooi is aan een ontbijt? Je wordt er wakker van! Als je niet ontbijt, kun je minder goed opletten op school. Voor je het weet maak je al je sommen fout! Groetjes van Jacqueline Kuperus (sportdiëtiste Ajax) en Elselina Bottenberg (voedingsdeskundige Kellogg's). 28 DECEMBER 2004 NUMMER 10 AjAX LiFE In het vorige nummer en op de site vroegen we jullie welke activiteit AJS moet organiseren. Hierop kwa men ruim driehonderd reacties bin nen. Dit is de uitslag: 1. Kijkje achter de schermen in de ArenA 34 2. Straatvoetbaltoernooi 26 3. Spandoeken maken met Vak 410 22 4. Panna knock-out 11 5. Beachsoccertoernooi 5 6. Groot feest 2 In de UEFA Cup speelt Ajax tegen Auxerre en in de Amstel Cup komt SC Heerenveen op bezoek. Wat ver wacht jij van Ajax in de (Europese) beker? 1. Ajax bereikt de UEFA Cupfinale 2. Ajax wordt vroegtijdig uitgeschakeld in Europa 3. Ajax bereikt de Amstel Cupfinale 4. Ajax wordt vroegtijdig uitgeschakeld in de Amstel Cup AMSTERDAM - Het zal je maar gebeuren. Sta je opeens in een uitverkochte Amsterdam ArenA als mascottes in de belangrijk ste voetbalpot van het jaar. Het overkwam Pim Voesten (10) en Mike Hendel (7) tijdens de Champions Leaguewedstrijd Ajax - FC Bayern München. Hieronder vertellen ze allebei wat er die avond allemaal gebeurde en hoe stoer hun klasgenoten het eigenlijk vonden! Pim was eigenlijk een grote geluksvo gel. Of beter gezegd, een kleine geluksvogel. Zijn broer Koen had de prijs namelijk gewonnen als winnaar van de Fun Games. Je weet wel, het spel dat vorig seizoen in de rust werd gespeeld. Maar omdat de Europese voetbalbaas UEFA vindt dat alle mas cottes maar 1.50 meter mogen zijn, was Koen net iets te groot zodat zijn kleinere broertje Pim mocht. ,,Op weg naar het stadion stond ik met papa in de file maar we waren geluk kig op tijd. Daarna ontmoette ik Mike en gingen we ons omkleden om alvast te even oefenen. Ik moest samen met de keeper Oliver Kahn het veld oplo pen en Mike liep naast Tomas Gala- sek. Wesley Sneijder vroeg vlak voor de wedstrijd nog 'hoe gaat het?'. Ik droeg het shirt van Mehmet Scholl. Hij speelde namelijk niet en ik mocht het tenue van Bayern München ook nog houden." Mike was net zoals Pim een paar dagen later nog steeds enthousiast. Hij woont een eind van Amsterdam en lag na de wedstrijd pas om twaalf uur in zijn bed! De volgende dag deelde hij op school vlaggetjes uit, want die had hij na afloop verzameld. „Ieder een had me op televisie gezien. Het was heel erg leuk en binnenkort krij gen we een DVD van die wedstrijd." Volgens zijn moeder was Mike een dag na de wedstrijd de bink van de klas. Net als Pim mcht hij ook zijn voetbaltenue houden. Wat een bof konten die Pim en Mike! Je zou er maar staan. Miljoenen voetballiefhebbers zagen Mike Hendel en Tim Voesten samen met de spelers van Ajax en FC Bayern München het veld oplopen, be twee Ajax Kids Club-leden brachten de ploeg wel geluk, want Ajax speelde met 2-2 gelijk en mag daardoor nu verder voetballen in de UEFA Cup. De fanatieke bezoekers van de AJS-site hebben het penaltyspel wellicht al gespeeld maar vanaf vandaag start Ajax Jonge Schare officieel met dit ver slavende spelletje, waaraan leuke prij zen verbonden zijn. Wat is de bedoeling? Zodra je het spel gestart hebt, hoor je een fluitsignaal. Vanaf dat moment heb je zes seconden de tijd om de strafschop te nemen. Allereerst moet je de hoogte van je schot bepalen. Dat doe je door een druk op de linker muis knop. Daarna kies je de hoek via die zelfde linker muisknop. Mis je e*en strafschop of duurt het langer dan zes seconden, dan krijg je geen punten maar een kruis. Heb je drie kruizen dan is het spel helaas afgelopen. Hoe krijg ik punten? Het aantal punten is afhankelijk van de tijd die je voor je benutte strafschop nodig had. Bij elk schot bouw je dus een puntentotaal op. Wat voor prijzen kan ik winnen? Als je uiteindelijk drie keer gemist hebt, word je einduitslag weergegeven. Het is natuurlijk simpel: De speler met de meeste punten wint de prijs. Wat voor een prijs dat is, staat bovenaan de pagina. Als je de overige vragen invult en lid bent van Ajax Jonge Schare win je de prijs. Dit kunnen bijvoorbeeld wedstrijdkaarten voor thuiswedstrijden in de Amsterdam ArenA zijn. Hoe vaak kan ik meedoen? Zo vaak als je wilt! Veel plezier en succes! Het Ajax Museum staat vol met mooie bekers en kampioensscha len. Slechts een enkeling mag die trofeeën af en toe aanraken en dat is de schoonmaker. In dit num mer maak jij kans om alle prijzen van Ajax eens van dichtbij te bekijken en aan te raken en zelfs helemaal te laten glinsteren. Je moet wel van poetsen houden maar dan kun je wel tegen je vriendjes en vriendinnetjes zeggen dat jij alle belangrijke Ajax-bokalen hebt vastgehouden. Om kans te maken op deze fantastische prijs moet je de volgende vraag goed beantwoorden: Wie is er na Tomas Galasek tweede aanvoerder van Ajax? 1. Hans Vonk, 2. Julien Escudé of 3. Mauro Rosales? Stuur je antwoord voor 14 januari naar 'Ajax Kids Club', o.v.v. Prijs vraag Ajax Life 10, Postbus 22944, 1100 DK in Amsterdam. Succes!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 8