ajax- Gehele Adidas Ajax uit-en thuiscollectie 10% korting de BOUD'S INN Ajax Life nummer 10 28 december 2004 lAFfflft'RINK qVioD AJAXleden Levering door heel Nederland Football Parking Service De band met Barcelona Het Zweedse talent Rasmus Lindgren rammelt steeds meer nadrukkelijk aan de poort van de A-selectie. De begenadigde middenvelder redde in Elche de eer met een fraaie kop bal in de bovenhoek. ELCHE - Ajax speelde vlak voor de winterstop een vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Barcelona. Het duel vond plaats in de Spaanse kustplaats Elche nabij Alicante. Beide clubs waren contractueel verplicht één helft in hun sterkste samenstelling te verschijnen. Dat leverde een spectaculaire wedstrijd op. Halverwege leidde Barcelona met 2-0 dankzij twee treffers van Samuel Eto'o. Na de pauze wisselden beide coaches veelvuldig. Ajax kreeg enkele goede kansen, maar scoorde pas vlak voor tijd. Rasmus Lindgren kopte een voorzet van Rafael van der Vaart uitstekend binnen. Ajax, met veel vertraging gearriveerd, vloog direct terug naar Barcelona. Na een korte nachtrust van vijf uurtjes, vloog men door naar Amsterdam. Ronald Koeman en Frank Rijkaard, twee grote Nederlandse voetballers, coachen nu een Nederlandse en een Spaanse topclub. Zowel Ajax als FC Barcelona zijn de oogappel van de grootste aller tijden, Johan Cruijff. Voor Urby Emanuelson was het alweer enige tijd geleden dat hij mee mocht met Ajax 1. De verdediger van Jong Ajax maakte tijdens de voorbereiding op het huidige seizoen ook al eventjes deel uit van de A-selectie. Ook op de linksbackpositie een redelijk nieuw gezicht. De Braziliaan Kasmirski, voetbalnaam Filipe, kreeg zijn kans in het eerste. Filipe werd vrij vroeg in het seizoen op huurbasis aangetrokken van Figuei- rense en speelde tot nog toe twaalf duels in Jong Ajax. De ig-jarige verdediger lijkt in zijn doen en laten wel een beetje op zijn voorbeeld Maxwell. De Armeense stagiair Edgar Manucharyan speelde welgeteld dertien minuten mee. Toen moest de Armeense voetballer van het jaar geblesseerd van het veld. Onderzoek wees uit dat hij een gebroken-middenvoets beentje heeft. Hij is daardoor drie maanden uitgeschakeld. Manucharyan, één maal dicht bij een treffer, is zeventien jaar en zou oorspronkelijk drie maanden bij Ajax blij ven. De aanvaller hoort in de winterstop of hij, ondanks zijn blessure, mag blijven. Ajax was dichtbij een puntendeling. Met name in de tweede helft waren er kansen genoeg. Rafael van der Vaart was nog het dichts bijeen treffer, maar ziet zijn inzet op de lat uiteen spatten. »v:ü AMSTERDAM - Een talentvolle spits. Zo staat Johnny Holshuijsen in de herinne ring van de Ajax-insiders. De Amsterdam mer debuteerde als 17-jarig jochie in de thuiswedstrijd tegen HJK Helsinki (sei zoen i979/'8o) maar kwam vanwege een verbrijzelde enkel niet verder dan vier duels in het roodwitte shirt. Door Sander Zeldenrijk Dat Johnny Holshuijsen (43) profvoetballer bij Ajax zou worden, was voorbestemd. Zijn oma woonde immers jarenlang op het stadionter rein in de Watergraafsmeer en had de bezoe kende supporters dikwijls op haar dak staan. Johnny voetbalde zelf in die tijd bij DJK (De Jonge Kampioenen). Tijdens een proefwed- strijd op Voorland overtuigde hij de Ajax- scouts in een kleine drie minuten, want zolang stond hij destijds in het veld. „Op mijn 17e debuteerde ik in een Europacup wedstrijd tegen HJK Helsinki. Hoewel we uit al met 8-i hadden gewonnen, zaten er nog best veel mensen in het stadion. Een mooi moment want ik had er veel voor moeten laten om dat doel te bereiken. Als mijn vriendjes op veertien - of vijftienjarige leeftijd naar de film gingen, liet ik de avondvoorstelling altijd schieten. Alles stond in het teken van voetbal." Holshuijsen speelde onder Leo Beenhakker vier wedstrijden in het eerste. De bekerwedstrijd tegen PSV was zijn laatste in Ajax-shirt. De oor zaak van dat abrupte einde was een lichamelijk drama. „Ik verbrijzelde mijn enkel net op het punt dat ik een contract zou tekenen. Volgens de dok toren zou ik nooit meer normaal kunnen lopen en een hoge schoen moeten dragen. Daar stond ik toen nog niet bij stil. Ik was jong en dacht de hele wereld aan te kunnen. Uiteindelijk kreeg ik zeven schroeven en een plaat in mijn enkel én mocht ik een jaar niet lopen. Maar na een paar maanden fysiothe rapie, stond ik alweer op het veld." Desondanks kwam hij bij Ajax niet meer in aanmer king voor een profcontract. „Dat is inderdaad hard", zegt hij 25 jaar later. Dus vertrok hij naar PEC Zwolle, waar indertijd ook zijn oude ploeg- maatje Peter van der Hengst speelde. „Ik had daar een moeilijk seizoen. Ik moest sli dings maken en alles ging op kracht, teTwijl ik het techni sche Ajax-spel gewend was. Mijn benen leken wel twee skistokken. De medische begeleiding was in die tijd een stuk minder. Net op het moment dat ik een beetje Johnny Holshuijsen lekker in mijn vel ging zitten, verbrijzelde ik mijn oogkas en brak mijn jukbeen na in een kop duel met Henri Pelleboer. Het zat niet mee. Ik ben in mijn loopbaan een stuk of negen keer geopereerd." Samen met Fritz Korbach vertrok Holshuijsen naar FC Volendam waar hij nog vier jaar actief was. Daarna speelde de spits nog even voor het Amsterdamse DWV, alvorens hij zijn korte loop baan beëindigde en vergeefs een maatschappe lijke loopbaan probeerde op te zetten. Tegen woordig bekijkt de oud-Ajacied het voetbal vooral vooT de buis. „Soms ga ik naar het stadion of De Toekomst en dan sprak ik Danny Blind en Johnny van 't Schip wel eens, maar het meeste volg ik tegenwoordig via de televisie." Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http:/www.bouds-inn.nl in luchtduel metAndré van Cerwen van FC Twente. Bewaakt parkeren! Rond de Amsterdam ArenA Wij wensen iedereen een fantastisch 2005 Diopter 32, 1025 MS Amsterdam Tel.fax 020 - 7794 852 Mobiel 06 - 54703613 E-mail fpsparking@chello.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3