'Inzet wordt uitbetaald.' Nieuwe spits voor Ajax Ajax - Auxerre Het begint met ambitie ABNAMRO AIAB.nl 72' JAARGANG 28 DECEMBER 2004 Wesley Sneijder is het middelpunt van een Amsterdams feestje in Groningen. GRONINGEN - Ajax heeft een turbulent jaar, dankzij een 0-4 overwinning op FC Groningen, op positieve wijze afgesloten. In de afgelopen 12 maanden is bijzonder veel gebeurd. Ajax behaalde de landstitel, Zlatan Ibrahimovic werd verkocht, Louis van Gaal nam ontslag en Ajax belandde in een dip. Maar nu - halverwege het nieuwe seizoen - heeft Ajax tóch weer uitzicht op de landstitel en is, in de UEFA Cup, verzekerd van een verlengd Europees avontuur. Door Am out Verzijl Begin deze maand zag de Ajax-wereld er nog totaal anders uit. PSV leidde soeverein in de Hol land Casino Eredivisie en had maar liefst 10 pun ten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers lagen ook achter op AZ en waren in fel duel met FeyenooTd verwikkeld voor de derde plek. In Euro pees verband dreigde zelfs een totale uitschake ling. Dat doemscenario werd in de ArenA rechtge zet. Ajax speelde met 2-2 gelijk tegen Bayern München en plaatste zich op de valreep voor de UEFA Cup. PSV verspeelde in de laatste twee duels liefst vijf punten, terwijl Feyenoord helemaal de weg kwijt is. Het is alsof de Amsterdamse crisis is overge waaid naar de havenstad. Één van de steunpilaren van het heTboren Ajax is Julien Escudé. De aankoop van vorig seizoen leidt de defensie op solide wijze. Hij is sober in zijn acties, neemt weinig risico en is opbouwend enorm gegroeid. „Het enige wat ik heb gedaan sinds mijn Tentree in de basis, is rustig blijven. Simpel spelen en zorgen dat we geen tegengoals krijgen. Het vertrouwen is daardoor met de week toegenomen. We hebben van duel tot duel geleefd en tot de winterstop geen punt meer ver speeld." De Fransman stond tegen FC Groningen opnieuw aan de basis van de voorsprong. Met een prach tige dieptebal bereikte hij Ryan Babel, die de bal koppend verlengde op de instormende Wesley Sneijder: 0-1. Ajax heerste in het noorden en kwam nauwelijks in gevaar. De overwinning was verdiend en bezorgde Ajax een pTettig uiteinde. Als straks de champagnekurken knallen, zal de feestvreugde in Eindhoven en Rotterdam een stuk minder groot zijn. Het ongenaakbaar geachte PSV-bolweTk vertoont plotseling scheuren en FeyenooTd dobbert radeloos rond in de eigen Kuip. Alleen in Alkmaar klopt het voetbalhart vol verwachting. Het belooft een spannend nieuw jaar te worden, een jaar waarin-Ajax op alle fron ten meestrijdt. Eindstand Poule C Champions League Stand: Juventus 6-16 6-1 Bayern München 6-10 12-5 Ajax 6-4 6-10 Maccabi Tel-Aviv 6-4 4-12 Ruud Krol AMSTERDAM - Ryan Babel vierde zijn achttiende verjaardag op gepaste wijze. In Groningen trakteerde hij zijn medespelers en de meegereisde supporters op twee doel punten. De aanvaller had daarmee een groot aandeel in de 0-4 zege op FC Gronin gen. De cadeautjes kwamen in de vorm van twee per fecte voorzetten van Nicolae Mitea en Rafael van der Vaart. Kortom, het was feest in het kleine Amsterdamse gezelschap. Babel heeft in korte tijd een basisplaats afge dwongen. Het in hem gestelde vertrouwen beloonde hij in de laatste twee wedstrijden met drie puntgave treffers. Vooral met zijn laatste goal toonde hij iets van zijn ruwe klasse: met een listig stiftballetje passeerde hij de Groningen-doel- man. Natuurlijk, Babel is nog lang niet daar, waar hij zijn moet. Hij duikt nog niet vaak genoeg op bij De loting pakte niet ongunstig uit voor Ajax. Onder meer Benfica, Sevilla, Schalke'04 en Steaua Boekarest behoorden tot het rijtje mogelijke opponenten. Ronald Koeman wilde het liefst een Spaanse ploeg ontlopen en dat is gelukt. Toch is winnen van Auxerre geen eenvoudige opgave. In de poule verloor de ploeg van het Franse trainersmonument Guy Roux met 2-0 bij AZ. Door zelf met 0-2 bij Glasgow Rangers te win nen, plaatste Auxerre zich op de valreep voor de volgende ronde. Julien Escudé, Fransman in Amsterdamse dienst, is opgetogen: „Dit is voot mij de uitgelezen kans mijn landgenoten te laten zien wat ik waard ben. Ik ken bijna alle speleTS van de ploeg. Auxerre leunt op een sterke dëfensie en bezit het vermo gen om vanuit het niets de diepte te zoeken. Een gevaarlijke tegenstander." Escudé speelde ooit samen met middenvelder Lionel Mathis. Auxerre staat momenteel op de derde positie van de Franse competitie. Op de laatste speeldag voor de winterstop weTd er thuis met 4-3 gewonnen van Nice. Ajax speelde in maart 1993 ook al eens voor de UEFA Cup tegen Auxerre. De Fransen won nen thuis met 4-2, mede door een 'legendarische fout'van Ajax-doelman Stanley Menzo die een bal van de flanken in eigen doel sloeg. Omdat Ajax thuis niet verder kwam dan een 1-0 overwinning, bekerde Auxerre destijds door. de eerste paal en wil een vrijstaande ploegge noot nog wel eens over het hoofd zien. Maar in alles heeft hij (aldus ook Marco van Basten, zon dagavond in Studio Sport) de potentie om uit te groeien tot een hele grote. Ergens heeft hij het loopje van Patrick Kluivert en z'n 'neusje'voor de goal doet - ver weg - denken aan de wijze waarop Jari Litmanen pleegde te scoren voor Ajax. Mooie bespiegelingen die de 18-jarige spits nog maar waar moet zien te maken. De club wacht daar voorlopig niet op. Op zo kort mogelijke ter mijn hoopt Ajax een nieuwe spits te presente ren - misschien is dat al gebeurd voordat deze Ajax Life uitkwam. - Het moet een 'gevestigde' speler zijn, eentje die er direct staat en doelpun ten gaat maken. Met zo'n speler erbij is de 30ste landstitel toch nog binnen handbereik, zo luidt de verwachting. Ryan Babel maakt zijn tweede treffer voor Ajax. Tegen Vitesse volleyt hij de bal hoog tegen de touwen. I ESPRIJS: 1,60 WWW.AJAX.NL AMSTERDAM - Ajax speelt in de i/i6de finales van de UEFA Cup tegen het Franse Auxerre. Op woensdag 16 februari vindt de heenwedstrijd in de Amsterdam ArenA plaats. Donderdag 24 februari wordt in de Franse provincieplaats beslist wie er door gaat naar de laatste zestien ploegen. Mocht Ajax die volgende ronde halen, dan is de winnaar van de tweestrijd tussen FC Basel en FC Lille daarin de tegenstander. .AJAX.NL uitgave van de supportersvereniging ajax in samenwerking met afc ajax - ADV www Een prettig uiteinde

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 1