Duidelijke beurstaal AJAX De passie die in je zit Ajacied van het Jaar Stem op je favoriete Ajacied en win fantastische prijzen! Wist u dat...? www.ajax.nl Dit seizoen wordt de verkiezing Ajacied van de Wedstrijd gecom bineerd met de verkiezing Ajacied van het Jaar Je kunt nu het gehele jaar door stemmen. Alle uitgebrachte stemmen tellen mee in het totaal klassement. Hiermee maak je kans op fantastische week-, maand- en jaarprijzen... EN... vaak stemmen betekent meer kans! Stemmen is eenvoudig. Stuur een sms-bericht met de tekst 'ajax' gevolgd door het rugnummer van je favoriete Ajacied naar 4222. Kies jij bijvoorbeeld Maxwell, stuur dan het bericht 'ajax 5' naar 4222 en maak kans op de fantastische prijzen die beschikbaar zijn gesteld door ABN AMRO, adidas en Ajax (55 ct p.o.b.) De verkiezing wordt in samenwerking met AT5 en Supportersvereniging Ajax gehouden. Dus....breng je stem uit en maak kans op prachtige prijzen met de verkiezing Ajacied van het Jaar!!! Kijk voor meer informatie op www.ajax.nl 3 28 DECEMBER 2004 NUMMER 10 AjAX LIFE AMSTERDAM - In deze laatste tussenstand voor de winterstop heeft Mauro Rosales opnieuw toegeslagen. De sympathieke Argentijn wint voor de tweede keer op rij (met een nipte voorsprong op Rafael van der Vaart en Nigel de Jong) het maandklassement en wisselt in de totale seizoenstand aan kop stuivertje met Johnny Heitinga. Rosales is echter gewaarschuwd; Heitinga keerde in de uitwedstrijd tegen FC Groningen voor het eerst terug in het elftal na de uitwedstrijd tegen Maccabi Tel- Aviv. Hieronder volgen de laatste tussenstanden van zoog: Eindstand november: 1. Mauro Rosales 18 2. Rafael van der Vaart 17 3. Nigel de Jong 17% 4.Tomas Calasek 10% 5. Maxwell 8 Tussenstand seizoen: 1. (2). Mauro Rosales 15 2. (1). Johnny Heitinga 13 3. (3). Maxwell 10 4. (4).Zlatan Ibrahimovic 9% 5. (-). Rafael van der Vaart 8 Zit jouw favoriete speler er niet bij of staat deze nog te laag genoteerd, dan kun je daar zelf verandering in bren gen. Stuur na iedere wedstrijd een SMS-je met jouw Man of the Match naar 4222 Ajax spatie Tugnummer MotM). Alsjij Ryan Babel bijvoorbeeld de beste speler vond in de thuiswed strijd tegen RBC, dan zend je een bericht 'Ajax 49' naar 4222. Per ont vangen bericht betaal je 0,55. Tijdens iedere wedstrijd maak je kans op fantastische prijzen, zoals een wedstrijdshirt van je favoriete speler, het bijwonen van een uitrei king van de Man of the Match of een wedstrijdbal. Aan het eind van het seizoen geven we de superjaarprijs weg. Wat dat precies is, blijft voorlo pig geheim. Dus SMS naar je per soonlijke succes! Johnny Heitinga in duel met FC Groningen-middenvelder Paul Matthijs. AMSTERDAM - Onlangs werden de jaarcijfers van Ajax nader toegelicht op de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Het vergde een Enge lengeduld en het rauwe zitvlees vormde twee dagen later nog steeds een pijnlijke herinnering aan 3,5 uur saaie en soms onnavolgbare beurspraat. Desondanks zijn er enkele interessante wetenswaardigheden te melden. Algemeen directeur Arie van Eijden gaf op een sheet nog maar eens duide lijk aan wat het algemene beleid van Ajax is. 'Structureel meedoen in de Nederlandse top, aansluiting houden bij dé beste clubs uit het Europese top voetbal en financieel gezond zijn'. Om daar meteen aan toe te voegen dat de totale winst van Ajax over het afgelo pen boekjaar 9,8 miljoen bedroeg. Hieronder volgt een lijstje met enkele leuke 'Wist u dat?'-jes uit het jaarver slag 2003/2004. ...het afgelopen boekjaar liep van 1 juli 2003 tot 30 juni 2004? ...Ajax de komende jaren veel verwacht van de samenwerking met Ajax Cape Town? Dit baseert de club op het feit dat Zuid- Afrika in 2010 het WK-voetbal organiseert. ...Ajax Cape Town een omzet genereerde van 1,8 miljoen? ...Ajax voor Tim de Cler en Nando Rafael in totaal 700.000 ontving? ...kledingsponsor adidas niet bekend wil maken hoeveel geld het in de club stopt, vanwege de hevige concurrentiestrijd met andere sportmerken ...Ajax in totaal een omzet van 17,8 miljoen genereerde aan sponsorinkomsten? ...ABN AMRO als hoofdsponsor tot 2011 7.000.000 per jaar aan Ajax betaalt? ...dat er in de laatste 14 jaar gemiddeld 1,8 jeugdspeler per seizoen doorbrak? ...Ajax nog steeds op een geldbedrag wacht inzake de transfer Gabrich/ Merida? ...Ajax 22,3 miljoen kwijt was aan spelerssalarissen? ...Ajax ook in de toekomst beursgenoteerd blijft? ...Klaas Nuninga is herkozen als lid van de Raad van Commissarissen? ...Sjoerd van Loon en Hein Blocks zowel commissaris zijn bij AFC Ajax als bij Amsterdam ArenA? ...de vereniging AFC Ajax 73 van de aandelen in AFC Ajax NV heeft? Delta Lloyd N.V. (8*6 Strating Audiciens C.V. (5,3 en overige teT beurze genoteerden (13,1 maken de roo vol. ...Ajax in het seizoen 2003/2004 in totaal 600.000 besteedde aan supportersactiviteiten zoals de Open Dag, bijdrage aan het supportershome, veTvoer naar uitwedstrijden en het sfeerteam? ...Ajax 55 contractspeleTs had voor de A-selectie, Jong Ajax en Ajax Ai? ...de opbrengsten uit de merchandising in het boekjaar 2003/2004 met 20 stegen (van 4,9 miljoen naar 5,8 miljoen)? ...dat dit overigens niets te maken had met prijsstijgingen maar puur met een grotere afzet? ...er vorig seizoen gemiddeld 47.785 kaartjes voor thuisduels waren verkocht? ...Ajax 25,3 miljoen netto verdiende aan de transfers van André Bergdplmo, Cristian Chivu, Mido, Andy van der Meyde en Jelle van Damme? ...Ajax een belang van 13 heeft in de Amsterdam ArenA? ...de 39.567 seizoenkaarthouders Ajax vorig jaaT gezamenlijk 8.929.000 opleverden? ...Ajax van de KNVB een vergoeding ontving van 400.000 wegens het afstaan van de 'Hollandse' internationals? ...andere nationale voetbalbonden (nog) geen vergoedingen betalen? ...de Ajax Fanshop een jaaromzet had van 2.100.000? ...Ajax over het afgelopen boekjaar 5.500.000 belasting betaalt? ...Ajax ook over het huidige boekjaar winst verwacht te behalen, onder andere door de transfers van Zlatan Ibrahimovic en Petri Pasanen?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 16