Weer nipte nederlaag in Italië Ajax nog niet zeker van UEFA Cup Ajax Life nummer 9 4 december 2004 yjj Ook aanvoerder Van der Vaart slaagde er niet in de hechte defensie van Juventus open te breken. het spel voor hen. De kans dat trainer Fabio Capello kiest voor de tweede garnituur, is dan ook groot. Natuurlijk moeten ook de reserves van Juventus in staat worden geacht Maccabi Tel-Aviv te verslaan, maar dat is allesbehalve zeker. Vorig jaar ging een ongemotiveerd AC Milan, op de laat ste speeldag, op eigen veld met 1-2 onderuit tegen Celta de Vigo. Ajax moet dus winnen van Bayern München. Alleen dan is overwinteren in Europa gegaran deerd. Dat zal een hels karwei worden, want de Amsterdammers ontberen de vorm die op dit niveau vereist is. Het enige voordeel bestaat uit het feit dat Bayern - net als Juventus - al geplaatst is voor de volgende ronde. De ploeg uit Beieren verschijnt dus niet optimaal gespannen aan de start, al is het bekend dat Duitsers niet graag 'iets' weggeven. En zeker niet als het gaat om een duel tussen de eeuwige sportieve rivalen uit Amster dam en München. Wie herinnert zich niet hoe Bayern de afscheidswedstrijd van Johan Cruijff SCHIETTENT Dankzij de Israëlische strafexercitie van Bayern München, is de rol van Ajax nog niet uitgespeeld. De Duitsers hadden exact 12 minuten nodig om een elftal knullig spelende Israëliërs op de knieën te dwingen. Claudio Pizarro schoot van 20 meter AMSTERDAM/TURIJN - Volgende week woensdag wordt het oppassen geblazen. Ajax speelt op die dag thuis tegen Bayern München en alleen een zege is in alle gevallen voldoende voor deelname aan de UEFA Cup. Bij ieder ander resultaat is Ajax afhankelijk van de uitslag bij Maccabi Tel-Aviv-Juventus. Doot Amout Verzijl denvelder legde bTeed op Marcelo Zalayeta, die Hans Vonk met een eenvoudige schuiver kansloos liet. De ijzig gedisciplineerd spelende Italianen kregen wat ze wilden. Een vroege voorsprong. Die werd vervolgens rustig naar het einde gebracht. Het zijn drukke maanden en de Italianen wilden en hoefden zich niet maximaal in te spannen. Zo werd het doemscenario voot Ajax keiharde reali teit. Weer 1-0. Rafael van der Vaart erkende na afloop er "knettergek" van te worden. Juventus brak en passant een record. De ploeg is in de Champions League nu 450 minuten zonder tegendoelpunt. De doelman van Sparta Praag bleef in het seizoen 2001/2002 364 minuten gevrijwaard van een tTeffer. Slechts een handjevol toeschouwers was getuige van het debuut van Ryan Babel in de Champions League. snoeihard in de kruising en opende daarmee het Münchense bal. Bij rust stond het al 3-0 door Sali- hamidzic en Frings. Nadat Dego vanaf de straf schopstip iets had teruggedaan, legde Roy Makaay de eindstand in de schiettent van het Olympiastadion vast. Maccabi werd volledig weg gespeeld en mocht nog blij zijn dat de schade tot 'slechts' 5-1 beperkt bleef. Hoe zwak ook, de ploeg uit Israël is nog steeds kansrijk voor deelname aan de UEFA Cup. Vol gende week neemt de ploeg van tTainer Klinger het in het ongetwijfeld uitverkochte nationale stadion op tegen Juventus. De Italianen zijn niet alleen al verzekerd van de volgende ronde in de CL. Juventus is als groepswinnaar ook geplaatst bij de loting. Er staat dus helemaal niets meer op verstierde? In november 1978 wilde Ajax zijn grootste speler ooit op een mooi vaarwel trakte ren. Bayern weigerde daar zijn medewerking aan te verlenen en verpeste de avond door met 0-8 te winnen. Als Ajax en Maccabi Tel-Aviv op een gelijk punten- aantal eindigen, zal Ajax op basis van het onder ling resultaat op de derde plek terechtkomen. Het is de enige zekerheid die de ploeg van Ronald Koe man heeft, waneer er volgende week in de hope lijk uitverkochte Amsterdam ArenA wordt afge trapt. Met een schuin oog gericht op de gebeurte nissen in Tel Aviv. Komt het goed, dan heeft Ajax even lucht. Pas in februari staan de i/i6de finales van de UEFA Cup op het programma. Tot die tijd kan er veel gebeuren. De ontspannen aanpak resulteerde niet in succes. Na een kwartier spelen ging I Maxwell knullig de fout in. 1 De Braziliaan verspeelde de 2 bal op eigen helft aan Mauro Nourdin Boukhari had het moeilijk in Turijn. Camoranesi. De rechtermid- Roy Makaay stuit deze maal op doelman Strauber. De keeper van Maccabi Tel-Aviv zou uiteindelijk wel twee maal gepasseerd worden door de Nederlander. De Champions League-campagne van Ajax is niet geworden wat er vooraf van werd verwacht. Na vijf duels is de ploeg van Ronald Koeman uitge schakeld voor het vervolg van het miljoenenbal. Juventus en Bayern München bleken simpelweg een maatje te groot in de groep. Dat weTd vorige week dinsdag eens te meer bewezen. Ajax ging met 1-0 onderuit in Turijn, terwijl Maccabi billen koek kreeg in München. De ploeg uit Israël verloor daar met liefst 5-1. Pas op de laatste speeldag wordt beslist of Ajax de troostprijs, deelname aan de UEFA Cup, nog in de wacht sleept. Nadat in augustus het resultaat van de loting bekend werd, gloorde er hoop in de Amsterdamse harten. Juventus werd alom gezien als de toren hoge favoriet voor het bereiken van de volgende ronde. Maar achter de Italianen zou de strijd om de tweede plaats gaan tussen Bayern en Ajax. De Duitsers zouden immers niet in goeden doen zijn. Een jaar eerder had de grootmacht uit Beieren ook al gefaald in de Champions League en werd roemloos uitgeschakeld. De hoop op een goede afloop werd tijdens de tweede speelronde echter al finaal de grond ingeboord. Ajax ging er 'onge nadig hard aan' in München en verloor met 4-0. Alweer de tweede verliesbeurt, omdat de eerste wedstrijd, thuis tegen Juventus, met 0-1 verloren was gegaan. Vanaf dat moment was duidelijk dat Ajax met Maccabi Tel-Aviv zou moeten gaan wedijveren voor de derde plek. In Amsterdam bewees Ajax veel beter te zijn. Er werd dan ook verdiend met 3- o gewonnen, al had die zege eigenlijk veel hoger kunnen en moeten uitpakken. De return in Tel Aviv eindigde vervolgens in een enorme deceptie. Een ongekend slap Ajax verloor in de broeierige hoofdstad van Israël met 2-1. Het zou het breek punt in het seizoen tot nu toe worden. Koeman husselde zijn elftal door elkaar en kwam vanaf dit moment met een op vele plaatsen gewijzigde for matie het veld in. Met succes, want er werd niet meer verloren. Tot vorige week tegen Juventus. Ajax kon het in Turijn wederom niet bolwerken tegen een Italiaanse ploeg. Recent moest Ajax het in de Champions League ook al afleggen tegen Internazionale en twee maal AC Milan. Alle beslis sende duels gingen met één goal verschil verlo ren. Vooraf werd er dus hardop gewaarschuwd voor 'het 1-0 syndroom'. Koeman: „Het is een bij zondere kwaliteit. Italiaanse ploegen beschikken nu een maal over het vermogen om altijd dat ene doelpunt te maken. Zonder zelf veel kan sen te creëren of weg te geven. Dat weten we en daar moeten we voor oppassen." Ryan Babel mocht van de oefenmeester in de basisop stelling beginnen. De 17- jarige aanvaller kreeg op de afsluitende trairfing een geel hesje aangereikt en wist toen eigenlijk al genoeg. Voor het overige hield Koeman vast aan de spelers die hem sinds 'De Til- burgse revolutie' niet had den teleurgesteld. Een logi sche keuze. „We hebben eigenlijk niets te verliezen. Juventus is beter We hoeven nu veel minder op onze tenen te lopen dan de afge lopen maanden", aldus Koe man.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 7