Dit is een waardig jubileumfeest FANZONE AJAX IpiuMtï Aiax Life nummer.9 4 december 2004 www.ajax.n 50/,. °1ersve'c District Oost houdt huis DIDAM - De supportersvereniging Ajax bestaat 12,5 jaar en dit koperen jubileum werd onlangs groots gevierd in District Oost. Ruim 300 Ajax- fans genoten van de spelerspresentatie, loterij en jeugdactiv'rteiten. Als klap op de vuurpijl sloten De Sjonnies de party op spetterende wijze af. Ajax Life blikt terug op een feestavond waarbij iedereen het kippenvel op een gegeven moment over de armen liep. Doot Sander Zeldenrijk Terwijl de huis-DJ met een sigaret tus sen de lippen zijn voetbalhits aan elkaar draait, wisselen de wat oudere supporters hun geld in voor biermunt jes. De ruim vertegenwoordigde jeugd kijkt achterin de feestzaal, met de neus tegen het podium gedrukt, aandachtig naar Clown Anita en haar gekke kunst stukjes. De overige roodwitte fans kopen ondertussen alvast wat lootjes voor de loterij, snuffelen in de mobiele Ajax Fanshop of bekijken het handte keningenboekje dat werd uitgedeeld. Een geslaagde handtekeningenjacht vergt uiteraard wel de nodige voorbe reiding. Wie staat er bijvoorbeeld op welke pagina? Geen onbelangrijke vraag omdat men, eenmaal oog in oog met de Ajax-spelers, snel moet kunnen bladeren. Deze seizoenkaarthoudeT heeft zijn woorden nog maar net uitgesproken of stadionspeaker en spreekstalmees- ter Floor Thoolen kondigt de meegeko men spelers aan. Voot iedereen toch het hoogtepunt van dit jubileumfeest. Kinderen en ouders met fotocamera's wurmen zich rond het hoofdpodium. De tieneTS op hun beurt, proosten met een biertje in de hand op de spelers die één voor één de zaal inkomen. Terwijl ze de sterren van de avond toezingen, maakt men foto's met de mobiele tele foon. Aan het eind van de Ajax-avond poseren teammanager David Endt en de spelers nog even met De Sjonnies. JaspeT van Lieshout heeft vanavond zijn hele familie meegenomen. De 15- jaTige Didammer is net verhuisd uit Maarheeze en kijkt zijn ogen uit in de feestzaal. Vanavond door vele fana tieke vrijwilligers met een roodwit hart omgetoverd tot een heus Ajax- mekka voor voetbalfans. „Dit is gewel dig man! Ik woonde hiervoor vlakbij Eindhoven, maar vind PSV helemaal niks. Gek genoeg zat er bij mij in de klas slechts één PSV-supporter. Al mijn vrienden waren voor Ajax." De Ajacied heeft al enkele jaren een seizoenskaart. „Ik ben nog geen lid van de supportersvereniging, maar vind wel dat ze dit erg goed hebben neerge zet. Ik ben benieuwd naar de meege reisde spelers. Dat is behoorlijk goed geheim gehouden. Ik hoop wel dat Ronald Koeman komt, want ik vind dat een trainer ook in de mindere periodes zijn gezicht moet laten zien." Terwijl huiszanger Jopie Leeuwendaal uit volle borst - en met veel bijval van het enthousiaste publiek - de Ajax Marsch inzet, uit Arjan Schipper even zijn ongenoegens over al die mensen die het vertrek van Zlatan betreuren. „Het is gelul dat het alleen aan zijn ver koop ligt. Vorig seizoen was hij een half jaar geblesseerd! Toen deden we het toch ook goed? Ik hoop dat ze in de winterstop Koller en Koné aantrekken én een ervaren verdediger", aldus de 23-jarige Zevenaarder. Life. Het duo geeft eerlijk toe dat ze vanavond vooral voor de spelers en het optreden van De Sjonnies komen. „We hebben een seizoenkaart op Vak 430 en binnenkort laten we een tatoeage van het oude logo op onze schouder zetten. Dat kost wel 140, maar dat hebben we er voor over. Ajax moet weer meer met het oude logo doen. Ze weten allemaal dat er dan veel meeT merchandisinggeld binnenkomt." Het boegeroep dat door de zaal knalt, heeft geen betrekking op deze uitge sproken mening voor een logo uit het verleden. Nee, het gejoel is gericht tegen iemand uit het publiek die aan Daniel de Ridder vraagt of hij naar Vitesse gaat. „Ik blijf bij Ajax", is het koTte antwoord van de rechtsbuiten. Het daarop uitzinnige gejuich moet ook hém goed doen. Ajax-voorzitter John Jaakke pleit niet lang daarna voor meer vrouwelijke leidsters. „Helaas komt dat bij Ajax niet voor, maar ik zou daar wel een voorstander van zijn." Het beboeft geen verdere uitleg dat alle vrouwe lijke toehoorders dit met een luid applaus ondersteunen. Een recept dat .niet lang daarna herhaald wordt, als Nigel de Jong een verlegen meisje een kusje op de wang geeft en Steven Pie- naar haar een fraaie knipoog toe werpt. Opnieuw slaat een tienerhartje op hol. TATOEAGE Bram en Jeroen uit Winterswijk doen hetzelfde. Als ze de spelers op hun mobiele telefoon hebben vastgelegd, is er even tijd voor een praatje met Ajax Bier, gezang, nog meer bier, De Sjonnies en vooral veel Ajax. Voor Niels, Bart, Rob, Joost en Björn kan het feest niet lang genoeg duren. voor Ajax maar ook voor De Sjonnies. Dat speelde zeker mee om hier heen te gaan. Helaas kunnen we niet vaak naar de wedstrijden omdat we op zon dag zelf voetballen. Bij DVC en sv Loil." Terwijl de ogen van de groep telkens afdwalen als er een vrouwelijke ver schijning passeert, vervolgt Niels: „Ik vind het jammer dat de spelers na de presentatie op het podium weer naaT achteren gingen. Nu geven ze iedereen wel een handtekening, maar waarom bleven ze niet gezellig tussen de sup porters. Ik wil wel eens een lekker bier tje drinken met Nigel de Jong." Op dat moment zingen Jopie Leeu wendaal en voorzitter John Jaakke het clublied. DaaTbij woTden zelfs Ajacie- den de bühne opgetrokken om mee te zingen, ledereen host en danst vrolijk EERBETOON Hennie Francken en zijn g-jarige zoon tje Joël zijn vanuit Beek naar Didam gekomen. „Een ritje van tien minuten. We zijn extra vroeg vertrokken zodat Joël aan de activiteiten van de Ajax Kids Club kon deelnemen. Ik vind dat Ajax dat slim en goed heeft bedacht voor de jeugd. Op die manier blijft iedereen op een heel ongedwongen manier betrokken bij Ajax. Zo houd je ze er bij hè", zegt vader Francken, ter wijl zijn zoontje met een Ajax-vlagge- tje loopt te zwaaien. Omdat het vanwege het koperen jubi leum een speciale avond is, worden vanavond de nieuwe regiovlaggen aan de districtsvertegenwoordigers over handigd. Als alle vrijwilligers zich ach ter de tafel met schitterende visite kaartjes manoeu vreren, onthaalt de zaal hen met een applaus. Nee, meer dan dat. Dit is een eerbetoon van hen die zeer goed besef fen dat vrijwilligers de kurk zijn waarop de SVA drijft. Het respectvolle applaus houdt minimaal een minuut aan en bezorgt veel men sen kippenvel. Dit is het familiegevoel dat men soms zo moeilijk kan omschrijven, maar wat deze SVA-avon- den altijd zo speci aal maakt. Sjonnies achter de schermen al te trap pelen om de zaal te overdonderen met hun optreden. Eerst-neemt Didam ech ter afscheid van de Amsterdamse dele gatie. Jopie Leeuwendaal anticipeert creatief op de cadeaus die de Ajacie- den overhandigd kTijgen (een gevulde Ajax-klomp). De klassieker 'Op een slof en een oude voetbalschoen' gaat daar door van af van avon d door h et 1 e ven al s 'Op een klomp en een oude voetbal schoen'. Als de spelers zich even later in de zaal melden voor het uitdelen van hand tekeningen, wordt er aan de drukste tafel van vanavond nog even een rondje bier gehaald. Hier staan de stoere jongens die ook nog even een leuk meisje hopen te scoren. Niels Duis (20) viert het jubileum samen met zijn broertje Björn en diens 17-jarige mak kers Bart Wanders, Rob ter Heerdt en Joost Thijsen. „We komen niet allen Voorzitter John Jaakke poseert samen met Ajax Kids Club-mascotte Lucky en de gelukkige winnares van een prijs uit de loterij. mee. Ook een blonde vrouw die tijdens de loterij een mooie prijs won, heeft het uitermate naar de zin. Bobby Haarms en teammanager David Endt vermaken zich eveneens opperbest. Als er rond de klok van half tien een eind komt aan de Ajax-avond, staan De af of de spelers tussen de fans kunnen verblijven. In dit geval hadden we een behoorlijk vol en strak schema. Geluk kig bleven er nog veel mensen voor het optreden van De Sjonnies. Zij staan natuurlijk gaTant voor een gezellig avondje. Ja, dit was een waardig jubi leumfeest." Organisator Willie Hubers toonde zich aan het eind van de avond een tevre den man. „Er waren meer supporters dan twee jaar geleden. Bovendien had den we de zaal anders ingedeeld wat het allemaal nog gezelliger maakte. Ik heb veel leuke reacties gehad. Het hangt een beetje van het programma

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 13