VW üiux umierdam ioor foir v/oetbcl Ae bekers uit Je oaky fti Ajax Life nummer 8 13 november 2004 mm el indruk maken' Hatem Trabelsi stort zich met een grote glimlach op de mensenmassa. De Tunesiër is er sinds zijn akke fietje niet minder populair op geworden. deze dag toch vooral om de kinderen", besluit Biersteker. Zaterdag go oktober, hoofdingang Amsterdam ArenA. Eindelijk komt de SVA-delegatie uit 'Zuidwest' naar Amsterdam. Dat bezoek stond eigenlijk al gepland in mei, maaT kon toen niet doorgaan vanwege de kampioenswedstrijd van Ajax. Een meer dan goed excuus natuurlijk. Vandaag zijn er 150 Ajax-fans voor dag en dauw uit bun bed geko men om bet Ajax-gevoel van nabij te ondervin den. De organisatie, waaronder Leo de Hoon, beeft het eT maar druk mee. Vandaag leidt bij met enkele kompanen de ATenA-trip en morgenavond vliegt bij - direct na bet duel tegen NEC - alweer naar Israël om zijn club aan bet werk te zien tegen Macabbi Tel-Aviv. Maar zo ver is bet voorlopig nog niet. SPANDOEKENWEDSTRIJD De Ajax-supporters zijn vandaag opgestapt in Ber gen Op Zoom, Breda, Goes,Terneuzen en Schiedam. Na de training en rondleiding, staat er nog een heuse voetbaltopper op bet programma. Ajax Ai speelt 's middags namelijk tegen PSV Ai. Speciaal voor die wedstrijd organiseerde het district een spandoekenwedstrijd, zodat De Toekomst tijdens de wedstrijd bedolven woTdt onder de spandoeken. Arthur van Schijndel (42) uit Roosendaal is samen met zijn zoon Bjarne naar Amsterdam gekomen. „Waar zijn de dranghekken?", vraagt bij vlak voor bet eind van de training. Tijdens de eerste week van de herfstvakantie stonden deze namelijk tus sen bet trainingsveld en bet stadion, zodat dé spe lers in alle rust bandtekeningen konden uitdelen. „Ik begreep dat ze daar een vergunning voor moesten hebben", zegt iemand. Maxwell wordt ondertussen luidkeels toegezon gen als bij zich via de loopbrug in de golvende zee van wapperende handtekeningenboekjes stort. De Braziliaan ondergaat het allemaal met een glimlach. Tien meter voor hem rent een geblon deerde moeder overdreven enthousiast af op Rafael van der Vaart, die net de kinderen voor hem wil plezieren met een pennenstreek. De moeder beeft geen oog voor de kids en dringt zich op. Het is eigenlijk een beetje zielig om te zien boe de vrouw - als de bandtekening gescoord is - als een dolle stier terug rent naar baar vriendinnen. Ook de speler fronst zijn wenkbrauwen om vervolgens de kinderen, die wel rustig stonden te wachten aan een mooie berinnering van deze dag te hel pen. „Daar loopt Daniel de Ridder! Heb je die al?", schreeuwt een jongentje naar zijn vriendje. „Ja", zegt deze. Waarop hij hem oprecht gemeend en met gebalde vuist toeschreeuwt: „Yesssü" De handtekeningenjacht verbroedert en bestaande tienervriendschappen worden waar mogelijk nog sterker als beiden erin slagen een speler te strik ken. Nicolae Mitea heeft overigens weinig last van de vakantiedrukte. Hij wacht tot de 'populairdere' spelers zoals Heitinga, De Jong, Sneijder, De Rid der en Van der Vaart voor hem lopen. De kleine Roemeen hoeft zo minder handtekeningen uit te Na de wedstrijd laten de tientallen Ajax-supporters zich vereeuwigen naast het jeugdcomplex. Let op de schit terende Ajax-letters die zijn meeverhuisd uit De Meer. "Hans!, Hans!", klinkt het plots. Een klein, blond ventje rent achter de Zuid-Afrikaanse doelman aan. "Ja, wat is er?", vraagt de sluitpost met een geheimzinnige glimlach. "Je hebt mijn stift nog en ik heb zelf geen handtekening", klinkt het licht verontrust. Natuurlijk zet Vonk zijn per soonlijke kras in het boekje, maar daarbij moet j «mÉL. O* 1? ftsnsszt /-v f JL De leden van de supportersvereniging hadden mooie spandoeken gemaakt voor de jeugdtopper tussen Ajax Ai en PSV Ai op het jeugdcomplex van De Toekomst. delen. Hij lacht er een beetje bij en deelt natuur lijk graag z'n krabbel uit aan degenen, die hem weten te vinden. De linkeraanvaller zet ze zelfs op een shirt van Wesley Sonck! ,v WJ& wJi De 'mannen' van WHV Fi maken een wel heel originele elftalfoto; poserend voor de Amsterdam ArenA van de mooiste club schreeuwen ze luidkeels de naam van hun favoriete club. hij wel zijn keepershandschoenen in één hand bewaren. En die zijn zoals vaak bij keepers, nogal vies. „Nu is mijn hele boekje smerig", moppert het jochie dan ook even later tegen zijn vriendje. Als bijna alle spelers binnen zijn, evalueert Ronny de Dijcker uit het Zeeuwse Vogelwaarde - samen met zoon Rens (9) en diens vriendje Joris (12) - de score in het handtekeningenboekje. De uitslag blijft onbeslist: 11-11. Lang niet slecht voor zo'n druk bezochte training. Het trio gaat op weg naar De Toekomst. „Ik heb ook een spandoek gemaakt", zegt Rens. 'Vogelwaarde groet Ajax'. „Onze club bestaat binnenkort 60 jaar en daarom spelen we op 21 mei tegen Lucky Ajax", vult zijn vader hem aan. Leendert de Vries uit Sommelsdijk is vandaag - zoals zo veel vaders - met zoonlief meegegaan naar Amsterdam. Hij bekent in het supporters- home dat hij tot de selecte groep Ajax-supporters behoort die de wedstrijden niet volgt vanaf de bank, vanuit het stadion of in de kroeg, maar via de satelliet. „Ik ben alleen in het weekend thuis. De overige dagen werken we met zes man op het water. We vissen op tong en schol. Onze baas heeft speciaal voor de Champions League een satelliet laten plaatsen. We proberen het ophalen en leeg halen van de visnetten altijd zo te timen dat we de wedstrijden niet hoeven te missen. Eén collega is voor Feyenoord. Die gaan we binnenkort boord gooien, hahaha."" over- AJAX-OUIZ Ondertussen probeert Melissa van Sundert met haar moeder de door de organisatie opgestelde Ajax-quiz op te lossen. „Hij is best moeilijk", zegt het veriegen meisje. Moeder Corinne vult aan: „En van mij hoefje ook niet veel te verwachten. Ik heb te weinig verstand van voetbal", lacht ze. Melissa reageert opgelucht bij vraag 9. Ze weet namelijk wie Hoofd Opleidingen is bij Ajax. „Danny Blind natuurlijk!" Pim Zandee laat nog even aan Ajax Life weten wat er op zijn spandoek staat, dat str aks wordt opgehangen op De Toekomst. „Hup roodwit, een loeier en die zit,", aldus de achtjarige linkeTverdedigeT van Kloetinge Fi. Na een heerlijke lunch in het supportershome, de rondleiding en het bezoek aan de Fanshop, is het tijd om de jeugdtalenten op De Toekomst aan het werk te zien. Ajax wint uiteindelijk met 3-1 van PSV en de mooiste spandoeken krijgen uit han den van voormalig Ajax-trainer Bobby Haarms een aantal leuke prijzen (shawls, mini-shirts en het zwarte cuptenue). Omstreeks 17.00 uur trekt de groep weer huiswaarts. En omdat een dag nooit uit te veel voetbal kan bestaan, kijkt ieder een in de bussen naar oude Champions League wedstrijden. Als de zachte g's en Zeeuwse dialecten weer rondom de ArenA verdwenen zijn, belt Ajax Life nog even met Johan Wubbels. Hij kwam met dis trict Noord al eerder naar de ArenA omdat die regio eerdeT vakantie had dan de rest van Neder land. Wubbels is, net zoals zijn collega's uit de andere districten, tevreden over 'zijn' Ajax-dag. In totaal kwamen er maar liefst 295 supporters ver spreid over zes bussen naar Amsterdam. Via Kla- zienaveen en Hoogeveen deed men er 2,5 uur over om het hoofdstedelijke voetbalparadijs te berei ken. De wekkers gingen die dag al vóór zes uur 's ochtends af. Wubbels: „Het was gigantisch druk omdat de regio Amsterdam zelf ook vakantie had. Daardoor konden de kinderen minder handtekeningen vra gen dan ze hadden gewild. Misschien moeten we daar voor volgend jaar iets anders op verzinnen. Maar iedereen vond het heel gezellig. Ook tijdens de busrit verveelde niemand zich. Verder is er veel gekocht in de Fanshop. Ik begreep zelfs dat er mensen waren, die maar liefst g 200 hebben uit gegeven." Ondanks enkele logistieke problemen ziet Wub bels veel mogelijkheden om nog meer SVA-trips vanuit district Noord te organiseren. „Zeker als je weet dat dit voor ons de eerste keer was en we moeiteloos zes bussen vol kregen. Dat is ontzet tend positief. Er zaten veel SVA-leden bij, maar ook een aantal introducés. Toch zijn er ook veel men sen die zich na zo'n dag willen aanmelden als lid van de supportersvereniging. Volgend jaar willen we dit uitstapje dan ook zeker herhalen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 9