'Ik heb altijd controle over mezelf' Hatem Trabelsi terug bij Ajax Ajax Life nummer 8 13 november 2004 AMSTERDAM - Acht lange maanden leek het uitgesloten dat de rushes langs de zijlijn van Hatem Trabelsi ooit nog in de ArenA te zien zouden zijn. Toch maakte hij tegen SC Heer enveen zijn rentree en werd direct gekozen tot Ajacied van de Wedstrijd. 'Het Brommer tje'is terug. En: „De winterstop is geen goed moment om te vertrekken." Door Daan Schippers Zijn laatste wedstrijd vóór het grote conflict speelde hij op 25 februari van dit jaar tegen SC Heerenveen. Ajax verioor in het Abe Lenstra Stadion met 4-1. Op 26 oktober jongstleden keerde hij terug in de basis elf van Ajax. Hoewel de wedstrijd in de ArenA werd gespeeld, verloor Ajax opnieuw (ditmaal met 3-1) en was - alweer - SC Heerenveen de tegenstander. Acht maanden lang stond Hatem Trabelsi op non-actief. Een knieblessure was daaTvan de voornaamste reden. MaaT toen die genezen was, keerde de 27- jarige verdediger niet terug op het veld. Een langsle pend conflict tussen 'het kamp Trabelsi' en Ajax, over een tweejarige optie in zijn contract, moest zelfs voor de rechter worden uitgevochten. Maar hoewel Trabelsi al in september in het ongelijk werd gesteld, zou het nog tot oktober duTen voordat de TunesiëT terugkeerde op het trainingsveld. Hij wil nog maar weinig woorden vuil maken aan de achterliggende periode. „Het was een moei lijke tijd. Ik speelde niet en iedereen weet wel waaT het om ging. Het is verleden tijd. Het belang rijkste is, dat ik terug ben bij Ajax. Ik ben erg blij dat het allemaal voorbij is en ik weer speel." Zou je het niet eTg vinden om nog twee jaaT in Amsterdam te spelen? „Ik heb een contract tot 2006 en ik heb geen idee wat er in die tussentijd gaat gebeuren. Misschien wil de club wel van mij af, hahaha." Veel suppoTteTS zijn bang dat je in de winterstop al vertrekt? „Nee, dat denk ik niet. Ik houd er niet van halver wege de competitie te vertrekken. Dat is geen goed moment om naar een andere club te gaan. Het is uiteraard wel mogelijk, maar ik ga het liefst niet weg in de winterstop. Maar zoals ik al zei, misschien wil de club mij wel weg hebben." Heb je veel voor jezelf getraind? „Ja, natuurlijk. Ik heb drie weken voor mezelf getTaind met een persoonlijke trainer in het Olympisch Stadion. Nadat ik weer met Ajax in gesprek raakte, ben ik daarmee gestopt en vervol gens heb ik me weer bij de groep aangesloten." Wat heb je het meest gemist in die tussenlig gende periode? „Het meest miste ik het voetballen zelf, bet samen met mijn vrienden in een team spelen. Maar ook alles er omheen, de supporters, alles." Heb je veel reacties van supporters gekregen? „Als ik op straat liep - of was uitgegaan - was iedereen erg positief tegen me. Ik heb nooit iets slechts gehoord. Ze zeiden dat ik welkom was als ik terug zou keren; dat soort dingen... Ook de spe lers waren positief toen ik weer op de training verscheen. Ik voelde me erg welkom." Vóór zijn knieblessure voetbalde Ajax nog om de landstitel, die uiteindelijk werd veroverd. De laatste verliespartij van Trabelsi, in februari tegen SC Heer enveen was vorig eizoen niet meer dan een inci dent. Hoe anders is het bij zijn terugkeer, nu Ajax dieper in de put zit dan lang, héél lang het geval is geweest. Hoe heeft Trabelsi de ineenstorting van de Amsterdammers langs de zijlijn gevolgd? „Ik heb veel wedstrijden gezien. De situatie waar we nu in zitten,kan nueenmaal voorkomen. Niet alleen Ajax heeft dit probleem, maar ook AS Roma en Real Madrid. Nu moeten we samen sterk zijn om met z'n allen de problemen op te lossen." in de Champions League, dan moeten we ervoor zorgen dat we na de winter in de UEFA Cup spelen." Hoe komt Ajax terug op het juiste niveau? „Iedere speler moet alles geven wat hij in zich beeft. Ik ken de spelers, ik ken de kwaliteiten van het team. We moeten alleen gaan winnen. Dan komt het zelfvertrouwen terug." Trabelsi passeert een tegenstander van Willem II. Vooruitblikkend op de rest van het seizoen geeft Trabelsi aan dat de competitie nog niet gelopen is. Volgens de Tunesiër is er nog tijd zat om de achterstand op PSV en FeyenooTd in te lopen. „Ik herinner me een seizoen in Engeland, dat Arsenal al lang van tevoren werd gezien als kam pioen. Maar ze verloren de laatste wedstrijd tegen Leeds United en Manchester United kwam alsnog langszij. Het is nog niet gespeeld als we vanaf nu alles winnen. We krijgen PSV nog thuis en móeten nog twee keer tegen Feyenoord." s En Europees? „Niets is onmogelijk. Als we dan niet verder komen Tegen NEC stoomde Hatem Trabelsi ouderwets op over de rechterflank. NEC'er Tininho kan er slechts naar kijken. De controverse tussen Trabelsi en Ajax heeft zijn sporen nagelaten, maaT de verdediger denkt momenteel even niet meer aan een vertrek. Arsenal, Manchester United en de andere top clubs die voor hem in de rij stonden, hebben niet meer de hoogste prioriteit voor de goedlachse verdediger. „Ik ben speler van Ajax. Ik heb een contract voor nog twee jaar." Wat is het probleem? „De resultaten. We kunnen winnen of verliezen, maar het belangrijkste is dat het bij een grote club als Ajax niet wordt geaccepteerd, wanneer zaken niet zo lopen als gewenst. Voor een kleine club is het niet erg om eens te verliezen, maar supporters en media verwachten van Ajax dat de club altijd wint. We moeten ons nu richten op de toekomst en weer van onderaf aan beginnen." Hoe gaan de spelers daar mee om? „Natuurlijk accepteren wij dat ook niet. We spe len bij de grootste club van Nederland en als we verliezen, kan niemand dat accepteren. Soms moet een spelersgroep over een tegenslag heen stappen, vooruit kijken en zich concentreren op de volgende wedstrijd." Het moet ook voor Trabelsi moeilijk zijn terug te keren in een slecht draaiend elftal. Sinds zijn comeback verloor Ajax van SC Heeren veen, PSV en Maccabi Tel-Aviv. De matige staat waarin Ajax momenteel verkeert, komt misschien tot uiting in het feit dat Trabelsi meteen in zijn eerste wed strijd tegen SC HeeTenveen verkozen werd tot Ajacied van de Wedstrijd. „Dat was niet vreemd, maar ik was niet heel tevreden met die wedstrijd. We verloren immers! Met z'n allen, dus ook ik. Dan kan ik niet content zijn met mijn eigen prestaties." Was je zenuwachtig voor de wedstrijd tegen SC Heerenveen? „Nee, nee. Ik ben nooit zenuwachtig en heb altijd controle over mezelf. Ik was geconcentreerd en had me goed voorbereid." Wat vond je van de Teactie van het publiek? „Ik vond de mensen zeer positief. In de eerste helft werd er wel een beetje gefloten, maar ik concen treerde me volledig op m'n spel.Toen ze zagen dat ik een goede wedstrijd speelde, ging iedereen weer achter me staan." Ondanks het feit dat Trabelsi voor zichzelf had getraind, duurde het even voordat hij de juiste vorm te pakken had. Dat hij eenvoudig mee kan komen, zegt momenteel misschien meer over de huidige staat van Ajax. Daardoor heeft Trabelsi dan ook nog niet helemaal zijn oude vorm her vonden. „Ik zit nu beter in mijn ritme dan tijdens de eerste wedstrijden. Misschien heb ik nog twee, drie duels nodig om in de juiste vorm te komen. Ik voel me goed, maar om meer dan honderd procent te worden, moet ik meer grote wedstrijden spelen." Is het dan niet moeilijk om na zo'n periode aan te haken? „Natuurlijk, het heeft me twee, tweeënhalve week gekost om speelklaar te Taken. Dat betekende dat ik al best redelijk fit was, toen ik weer bij de groep aansloot. Als ik niet voor mezelf had getraind, zou het misschien een maand hebben geduurd vooTdat ik wedstrijdfit zou zijn geworden. Nu moet ik er alleen voor zorgen dat ik niet geblesseerd raak. Ik heb lang niet gespeeld en train nu opeens weer veel. En dan nog al die wedstrijden. Dat maakt bet risico op blessures groteT en in deze moeilijke periode kan het team dat niet gebruiken. Ik probeeT continu scherp te blijven zodat ik fit te blijven."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 7