/Ss, SVA organiseert forumavonden over Play Offs Gewijzigde competitieopzet: Goede zaak of niet? FANZONE AJAX Zaalvoetbal district Noord Ajax Life nummer 8 13 november 2004 Eetcafé 't Schinkeitje Sinds de thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen hangen er onder het vak van de bezoekende supporters vangscher- men. Deze maatregel was helaas noodzakelijk aangezien er in het verleden van alles uit het uitvak naar de suppor ters werd gegooid. van CBeerncieluat ZSffltos Qxsö gKsMscö cam wflaörgjflas C7©@p JbcsdhzS^O ©m psuzOBaaOBisiz Sierenborch 1,1043 BA Amsterdam Telefoon: 020-618 93 38 I Telefax: 020-616 23 09 Wie?: Tiet SVA-team district Noord- Wat?: ...organiseert een zaalvoet- baltoernooi voor senioren. De mini male leeftijd is 16 jaar. Waar?: ...in het Sportcentrum Leek... Wanneer?: ...op zondag g januari van i2:oo uur tot en met 18:00 uur- Waarom?: ...gewoon voor de gezel ligheid en omdat er verder geen zaalvoetbaltoernooi voor senioren meer is... Hoe?: ...je een team kunt aanmel den? Stuur gewoon even een brief of e mail naar de SVA. De kosten bedragen 50,- per team. Verder moeten er per equipe vier spelers lid zijn van de supportersvereni ging. Stuur je aanmelding naar SVA, o.v.v. 'Zaalvoetbaltoernooi Dis trict Noord', Antwoordnummer 615, 1100 VE in Amsterdam. Er kunnen maximaal 12 teams meedoen dus reageer snel, want vol vol!! Diverse broodjes en warme maaltijden V' 7 dagen per week geopend. Maandag t/m vrijdag van 06.00 tot 24.00 uur Zaterdag en zondag van 07.00 tot 24.00 uur Vliegtuigstraat 18 1059 CL Amsterdam Tel/fax: 020 -6158346 Vanaf komend seizoen worden vrijwel alle plaatsbewijzen voor Euro pees voetbal via Play Off-wedstrijden verdeeld. De tweede plaats in de competitie garandeert niet langer deelname aan de voorronde van de Champions League. De nummer negen in de eindrangschikking daaren tegen, maakt zelfs nog kans op een startbewijs voor de UEFA Cup. Competitievervalsing of niet? Wat is het nut nog van de gewone compe titie en - heel belangrijk - wat betekent het invoeren van de Play Offs voor de supporters? Is daar wel goed over nagedacht? De SVA hecht met name aan dat laat ste aspect veel waarde en organiseert daarom vier voorlichtingsavonden over dit thema. De supporters zullen door kenners uitgebreid op de hoogte worden gebracht van de competitie veranderingen. Daarna kan iedereen zelf zijn mening ventileren én discus siëren met de aanwezigen. Alleen de kampioen plaatst zich vol gend jaar nog rechtstreeks voor de Champions League; de bekerwinnaar weet zich verzekerd van UEFA Cup voetbal. Acht andere teams stTijden - na afloop van de reguliere competitie - om de vier resterende Europese tickets. Nederland bezet momenteel de acht ste positie op de UEFA ranglijst en mag op basis daarvan één ploeg inschrijven voor de derde voorronde van de Champions League en drie extra teams laten deelnemen aan de UEFA Cup. Mocht Nederland in de toe komst nog twee plaatsen zakken op de UEFA ranglijst, dan verspeelt het liefst twee tickets voor de UEFA Cup. Het nieuwe Play Off-schema voorziet daar vooralsnog niet in. „Als de positie van Nederland op de Europese ranking wij zigt door het aantal behaalde punten en dit gevolgen heeft voor het aantal Nederlandse clubs dat Europees voet bal speelt, dan zal opnieuw worden gekeken naar de vorm van de Play Off- aanpak", luidt de tekst in het persbe richt van de Eredivisie NV hierover. KANTTEKENING Daarmee hebben de Play Offs nu al een onzekere toekomst. MaaT dat is niet de enige kritische kanttekening. Er kleven veel meer haken en ogen aan de gewij zigde competitieopzet. De uitbreiding van de speelkalender is vooral voor de topteams ongewenst, hoewel men bij de SVA niet bepaald ontevreden is met het feit dat er nu in één seizoen meer topwedstrijden worden gespeeld. Maar aan de andere kant: de selectie van Ajax herbergt veel internationals. De Play Off-wedstrijden zorgen voot extra belasting op hun toch al over volle schema. Is het sportief wel verantwoord de nummer 9 van de eindstand aan de UEFA Cup te laten deelnemen in plaats van de nummer 2? Want dat kan immers gebeuren in de nieuwe opzet. De nummers 2 t/m 5 spelen om één voorrondeplaats in de Champions League en twee deelnamebewijzen aan de UEFA Cup. De verliezer van deze Play Offs speelt om het laatste deelna mebewijs aan de UEFA Cup tegen de winnaar van de Play Offs tussen de nummers 6 t/m 9. Elke Play Off-ronde wordt volgens de regels van de Europa Cup gespeeld, met een uit- en een thuiswedstrijd. Maar we zijn er nog niet. De importan tie van competitiewedstrijden kan nog veTder afnemen. Ploegen die al geplaatst zijn voor de Play Offs, kun nen aan het eind van het seizoen wed strijden laten lopen. Daarnaast is er een groot - financieel én sportief - ver schil tussen Champions League en UEFA Cup. De tweede plaats in de com petitie is momenteel iets om keihard voor te strijden. Ook dat zal verande ren. Het datumpTobleem als gevolg van de toename van het aantal wed strijden, wordt in het nieuwe plan ondervangen door met Kerstmis en Nieuwjaar te gaan voetballen. Het gevolg: méér wedstrijden en minder rust. Langere competitie, kortere win terstop. „Het betaalde voetbal in Nederland krijgt door deze verandering een enorme kwaliteits- en spanningsim puls", aldus voorzitter Michael van Praag van de Eredivisie NV. „De intro ductie van Play Offs zal uiteindelijk lei den tot meer toeschouwers en extra inkomsten voor de clubs." „Dit is een overwinning voor het voet bal. Het spanningselement in een competitie is essentieel voor de conti nuïteit van topvoetbal in Nederland, waardoor de kwaliteit van het Neder landse voetbal zal toenemen. Ik ben ervan overtuigd dat het publiek uitein delijk de grote winnaar wordt", aldus Henk Kesler, directeur Betaald Voetbal van de KNVB. GEEN ONDERBOUWING Maar is dat wel waar wat Henk Kesler zegt? Wordt het publiek daadwerkelijk de grote winnaar? Die stelling wordt nergens in de plannen onderbouwd. Vreemd, want de invoering van deze Play Offs hebben niet 'alleen voor de clubs, maar juist ook voor de fans grote gevolgen. Wat betekenen deze ingrij pende wijzigingen allemaal voor de supporters? De SVA is met 80.000 léden veruit de grootste supportersvereniging van Nederland en wil graag van haar leden weten hoe zij erover denken. Is het belang van de supporters daadwerke lijk meegenomen in de nieuwe plan nen. Of gaat het - zoals Michael van Praag zegt - alleen om extra inkomsten voor de clubs? En zo zijn nog zoveel meer vragen. Wordt de competitie inderdaad ster ker als de topclubs vaker tegen elkaar spelen? Krijgen tmuwe bezoekers van wedstrijden ook voorrang bij de kaartverkoop voor de Play Offs? Kan de politie in de korte tijd dat de wed strijden bekend zijn, de veiligheid wel garanderen? De Klassieker tus sen Ajax en Feyenoord vergt immers maanden van voorbereiding. Wat nu als deze twee teams elkaar in de Play Offs treffen. Beschikt de NS wel over voldoende capaciteit om op korte ter mijn supporters te vervoeren? Omdat er voor supporters nog wel degelijk de mogelijkheid tot inspraak over de uitvoering van de plannen bestaat, gaat de SVA het land in om de mening van de supporters te horen. Mocht blijken dat er veel kri tiek is, gaat de SVA dat aanhangig maken. De toegang van deze bijeen komsten is gratis en voor ieder die is geweest, ligt na afloop een souvenir klaar. Alle avonden beginnen om 20.00 uur en de discussie wordt rond 22.30 uur afgesloten. De SVA start de avond met een PowerPoint presenta tie van de nieuwe plannen. Daarna worden vragen uit de zaal beant woord en start de discussie. FORUMAVONDEN PLAYOFFS Dinsdag 30 november 2004 Hardenberg, Zaal Mulder GTamsbergenweg 68 Donderdag 2 december 2004 Boxmeer, Theater De Weyer De Raetsingel 1 Maandag 6 december 2004 Etten Leur,'t Turfschip L Brugstraat 63 VTijdag 10 december 2004 Amsterdam, Ajax Supporters home, tegenover ArenA Belangstellenden kunnen zich aanmelden op: organisatie@svajax.nl De laatste forumavond vindt plaats in het Supportershome tegenover de ArenA. www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 13