SVA praat met Ajax Orlando AJAX De passie die in je zit „Accuraat" Stem op je favoriete Ajacied en win fantastische prijzen! www.ajax.nl Vloerleggersbedrijf Dus....breng je stem uit en maak kans op prachtige prijzen met de verkiezing Ajacied van het Jaar!!! Kijk voor meer informatie op www.ajax.nl Stemmen is eenvoudig. Stuur een sms-bericht met de tekst 'ajax' gevolgd door het rugnummer van je favoriete Ajacied naar 4222. Kies jij bijvoorbeeld Maxwell, stuur dan het bericht 'ajax 5' naar 4222 en maak kans op de fantastische prijzen die beschikbaar zijn gesteld door ABN AMRO, adidas en Ajax (55 ct p.o.b.) De verkiezing wordt in samenwerking met AT5 en Supportersvereniging Ajax gehouden. Dit seizoen wordt de verkiezing Ajacied van de Wedstrijd gecom bineerd met de verkiezing Ajacied van het Jaar Je kunt nu het gehele jaar door stemmen. Alle uitgebrachte stemmen tellen mee in het totaal klassement. Hiermee maak je kans op fantastische week-, maand- en jaarprijzen... EN... vaak stemmen betekent meer kans! BO OKTOBER 2004 NUMMER 7 AjAX LIFE Orlando over enkele weken weer op bezoek bij de supportersvereniging en wordt er veTder gepraat. En Ajax? Wanneer komen de eerste talenten naar Amsterdam? Loopt er al een nieuw Amerikaans voetbalwonder in de orde van Freddy Adu bij Ajax Orlando? Dillon: „Waarschijnlijk komen er in de lente van 2005 zes spe lers een week op stage. Let wel, dit gebeurt alleen als Arie van Eijden hier toestemming voor geeft. Die jongens bezitten een aardig niveau. Wij werken vooral met spelers die er alles voor wil len doen om in Europa te slagen. Daarom leiden we ook niet op voor de MSL (de 'eredivisie van Amerika' ,red.). Op deze manier houden we zelf zeg genschap over de contracten van de spelers." Mark Dillon, algemeen directeur van Ajax Orlando poseert in de 'indrukwekkende' Amsterdam ArenA met een SVA-delegatie bestaande uit manager Anneke Ruitenberg, ledenraadslid Antwan van der Stap en bestuurslid Frans Perlot. Legmeerdijk 134 1187 NH Amstelveen Tel. 020 - 641 09 20 Fax 020 - 643 01 90 www.accuraatvertiuur.nl Verhuur van: stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, podiums, horeca benodigheden etc. voor al uw kurk-, laminaat- en parketvloeren Tevens leggen wij massieve plankenvloeren en landhuisdelen John Holla telefoon: 06 54 66 44 39 AMSTERDAM - De SVA wist eigenlijk weinig van Ajax Orlando en andersom gold dat ook. Het bezoek dat algemeen directeur Mark Dillon aan Amsterdam bracht, was zodoende een goed moment voor een kennis makingsgesprek. Tegelijkertijd bekeken beide partijen wat men voor elkaar kon betekenen. Er werden al wat plannen de lucht in geslingerd. Dillon: „Het lijkt me bijvoorbeeld fantastisch om de Ajax-fans in Orlando te ontvangen als Ajax daar in de toekomst eens een trainingskamp heeft." Door Sander Zeldenrijk De samenwerking tussen Ajax en the Royale Orlando Football Club ontstond in augustus 2003. Nu, ruim een jaar later, is Dillon behoorlijk tevreden over de progressie van 'Ajax Orlando'. „We zien nu dat clubs als Real Madrid, Chel sea en Manchester United zich gaan oriënteren in Amerika. Dat signaal geeft aan dat Ajax er goed aan heeft gedaan om deze samenwerking een jaar geleden op te zetten", aldus Dillon. Ajax Orlando bestaat momenteel uit zo'n 200 jeugdspelers, verdeeld in twee categorieën: 7-12 jaar en 13-18 jaar. „Een thuiswedstrijd van ons hoog ste team trekt ongeveer 300 toeschou wers. Op dit moment zijn we nog een amateurclub. In 2006 willen we een professionele club zijn. We werken samen met andere amateurclubs uit Amerika. De grote talenten proberen we onder te brengen bij Ajax Orlando. We werken inmiddels - net als Ajax - met gastgezinnen en volgend jaar starten we met studiebegeleiding. Over de populariteit van Ajax Orlando hoeft men zich geen zorgen te maken. Ik krijg iedere week honderd mails van voetballertjes die hier willen spelen." Dillon, één van de eerste voetballende Amerikanen in Europa, ziet dat de sta tus van het voetbal geleidelijk terrein wint in het land van basketbal, honk bal, American football en ijshockey. „Amerika telt 24 miljoen amateurvoet ballers. Het is een industrie waar mil jarden dollars in omgaan. We zijn natuurlijk geen voetbalnatie, maar op de scholen zijn tegenwoordig meer 'soccerprogramma's' dan 'American footballprogramma's'. Aanvankelijk legden kinderen het spel uit aan hun ouders, als deze het niet begrepen. Die kinderen zijn nu volwassen en bezet ten belangrijke posities in de samenle ving. Op die manier dragen zij bij tot een verandering in de sportcultuur." Dillon is onder de indruk van de bijna 80.000 leden die de SVA telt. Als het aan hem ligt, gaat Ajax Orlando in de toekomst ook samenwerken met de supportersvereniging. SVA-manager Anneke Ruitenberg ziet daar zeker mogelijkheden toe. „De SVA is altijd op zoek naar een vernieuwend aanbod voor haar leden. Waar we op uitkomen kan ik op voorhand niet zeggen. Alles is mogelijk, maar dat kan alleen verwe zenlijkt worden als je een open mind houdt." In ieder geval komt het managementteam van Ajax VERHUUR

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 10