Tsjechische en Roemeense Ajacieden duelleren om de wereldbeker Ajax Life nummer 6 9 oktober 2004 Bogdan Lobont proest het uit van het lachen. Hij is als eerste met zijn handen bij de Wereldbeker. Galasek is te traag. Zaterdag weten we ofLobont nog steeds reden om te lachen heeft. AMSTERDAM - Tsjechië en Roemenië zijn zaterdag in Praag voor elkaar lastige hob bels op weg naar het WK, dat in 2006 in Duitsland plaatsvindt. Ajax Life bracht de twee Tsjechische en Roemeense internatio nals van Ajax bijeen. Zdenek Grygera ontving 's ochtends nog een SMS- je van zijn landgenoot Tomas Galasek om toch vooral zijn shirt voot de fotosessie niet te verge ten. De beide Roemeense internationals konden niets vergeten, omdat zij beiden niet over een shirt van het nationale team beschikken. Geluk kig toonde sportzaak Accent Sport uit Amster dam (Keizersgracht 506 020-6256810, www.accentsport.com), zich bereid twee exem plaren te leveren. Nicolae Mitea had vlak voor de fotosessie te horen gekregen dat hij niet geselecteerd was voor het nationale team, maar dat hij zich moest melden bij Roemenië-onder-21. Reden voor het gezelschap om de benjamin de rest van de dag flink onder vuur te nemen. Er werd in de ArenA veel gelachen door de Ajacie den. De wereldbeker, een officiële replica, was vaak de aanleiding evenals vragen als "wie wordt er tweede in de groep achter Nederland?" Gala sek, die als tolk voor Grygera fungeerde, pareerde die vraag als eerste: „Ho ho, het is helemaal niet gezegd dat jullie als eerste eindigen. We hebben pas één duel gespeeld, de kwalificatie is nét begonnen." Grygera: „Wij hebben in de ArenA ongelukkig van Nederland verloren. We hadden minstens gelijk moeten spelen. Maar daarmee is er nog niets beslist." Zaterdag staat er dus zeer veel op het spel. Tsje chië moet eigenlijk twee maal winnen; eerst van Roemenië en vier dagen later 'uit' van Armenië. Laat de ploeg enkele steekjes vallen, wordt het voor Tsjechië wel bijzonder moeilijk om zich recht streeks te plaatsen. Galasek: „Daarom moeten we inderdaad van Roemenië winnen. Ik houd het op 1-0 voor ons." Voor Grygera maakt het resultaat niets uit: „Al wordt het 3-2, zolang we maar win nen." Maar voorlopig staat Roemenië er riant voor. De ploeg won zijn eerste drie duels. Een puntje zou dus mooi zijn in Praag, laat Lobont doorscheme ren: „Ik houd het op 1-1. Alles wat we daar halen - behalve verlies natuurlijk - is goed. Daarna spelen we ook tegen Armenië en dat is 'uit' zeker lastig." De doelman is nog lang niet zeker van een goede afloop van de WK-kwalificatie: „Nederland en Tsjechië zijn favoriet omdat ze over de beste ploeg beschikken. Maar vlak Finland en Macedonië ook niet uit. Dat zijn verrassende tegenstanders die wel tot een stunt in staat zouden kunnen zijn." En Nicolae Mitea? Hij moet voorlopig nog even afwachten: „Het zou fantastisch zijn als we ons plaatsen voor het WK en ik er dan bij zou kunnen zijn. Daar droomt iedere voetballer van. Maar vooralsnog richt ik me op onder-21." Waarna de drie 'volwassenen' hem lachend uit beeld van de fotograaf duwen en vragen om een kiekje van de drie échte internationals aan tafel. Foto's Hans Wilunk Grygera en Galasek weten het zeker: Tsjechië wint. Mitea en Lobont dromen van het WK 2006. De linksbuiten en rechtsback komen elkaar zaterdag - nog - niet tegen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 5