sh0P 10% korting Hoe is het met...Robert Gehring? Zlatan Ibrahimovic de BOUD'S INN Voetbal is geluk kig geen oorlog Maccabi mist Cohen Ajax Life nummer 6 9 oktober 2004 Levering door heel Nederland Weer gelijk tegen AZ ALKMAAR - Net als vorig seizoen, toen het i-i werd, is Ajax tegen AZ opnieuw niet verder gekomen dan een gelijkspel. In een spannende wedstrijd bleken beide ploegen aan elkaar gewaagd, o-o. Anders dan de eindstand doet vermoeden, stond de Noord Hollandse derby bol van de spanning. Beide ploegen zochten veelvuldig de aanval. Dat resulteerde in een handvol kansen voor de twee teams. Maar gescoord werd er niet. *V - 3.nl Tomas Cdlasek spring hoger dan Stijn Huysegems van AZ. Zowel Steven Pienaar als Mauro Rosales waren in Alkmaar dichtbij het winnende doelpunt. Maar allebei vonden ze de uitstekende doelman Henk Timmer op hun weg. Aan de andere kant moest Bogdan Lobont eveneens enkele malen hande lend optreden. Hij ronselde een pegel van Tim de Cler uit zijn doel en pareerde verder inzetten van Barry van Galen en Stijn Huysegems. De open wedstrijd verdiende doelpunten, maar die vielen niet. Beide trainers konden zich daarom vinden in AMSTERDAM - Robert Gehring (z8) was letterlijk een eendagsvlieg bij Ajax. Op 'zijn dag' (28 februari 1996) voetbalde hij 20 minuten mee in de Super Cup-wedstrijd tegen Real Zaragoza. Een gescheurde kruisband stond vervolgens een verder succes meedogenloos in de weg. Het verhaal van een getalenteerde pechvogel. Doot Sander Zeldenrijk Als Ajax Life Gehring spreekt, is de Amsterdam mer net terug uit New York. Hij werkt namelijk op de marketingafdeling van een Amerikaans modebedrijf, waarvan het Europese hoofdkan toor in Amsterdam gevestigd is. Voetballen doet de oud-Ajacied nog wel, maar op een lager niveau. Dit seizoen wordt alweer zijn zevende bij zondaghoofdklasser AFC. De fanatieke Ajax-fans kennen Gehring waar schijnlijk wel van dat eenmalige optreden tegen Real Zaragoza. „In dat seizoen kende ik een goede periode bij het tweede en had men bij Ajax 1 net te maken met een blessuregolf. Boven dien was Ronald de Boer geschorst voor de retumwedstrijd. Ik had al stiekem gehoopt, dat ik erbij zou zitten. Dat kreeg ik later ook te horen van Louis van Gaal. De wedstrijd werd echter een week uitgesteld, vanwege sneeuw in het Olympisch Stadion. Zeven dagen lang hoopte ik natuurlijk dat ik er opnieuw bij zou zitten en dat er ondertussen nie mand van de geblesseerden fit zou worden." Dat gebeurde inderdaad niet, zodat de rechtshalf zijn officiële debuut maakte tegen de Spanjaar den. „Ik viel na 69 minuten in voor Finidi George en speelde als hangende rechtsbuiten. Ik kan me nog herinneren dat Patrick Klui- vert de bal teruglegde, recht voor mijn voeten. Ik had een ongelooflijke bal richting kruising in gedach ten, toen Kanu hem voor mijn voeten wegplukte. Dat moment heb ik later ook nog wel eens terug gezien. Scoren had het nóg mooier kunnen maken." Na 'Zaragoza' kreeg Geh ring een éénjarig contract. Hij reisde met Van der Lem en Dennis Schulp af naar Auxerre voor het uit-duel in de Champions League. „Drie dagen later scheurde ik mijn kruisband af en kon ik de rest van dat seizoen op m'n buik schrijven. Die zomeT werd Morten Olsen trainer. Die had me nooit zien spelen en had geen belangstelling voor mij. Ajax was dus over. Ik heb het vervolgens nog even bij Telstar geprobeerd, maar dat was helemaal niks. Via Dave van den Bergh kreeg ik vervolgens een kans bij Rayo Vallecano. Die degradeerden ech ter uit de Primera Division en de man die ons had gehaald, vertrok. Na een korte periode bij Rayo Maja da Honda (Spaanse Derde Divisie) en een afgeketste overgang naar het Willem II van Co Adriaanse, had ik er geen trek meer in en besloot ik me op een maatschappelijke loop baan te richten." Robert Gehring en Patrick Kluivert zijn blij met de Super Cup. de puntendeling, al was Co Adriaanse van mening dat AZ een treffer had verdiend. Scheids rechter Van Huiten keurde een treffer van Van Galen - volledig terecht - af wegens hands. Maar de 'immer ongenuanceerde' AZ-trainer had het allemaal anders gezien. De laatste maal dat Ajax in Alkmaar verloor was op 17 september 2000. Het werd 3-2 voor AZ en Adriaanse was toen nog trai ner in Amsterdamse dienst. Ajax begon in de Alkmaarder Hout met Rafael van der Vaart als linkshalf, waardoor Wesley Sneijder op de bank plaats moest nemen. Nicolae Mitea speelde - ten koste van Nourdin Boukhari - op de linksbuitenpositie. Ajax had twee dagen langeT de +;id om -och op de wedstrijd voor te bereiden dan AZ, dat er donder dagavond in slaagde PAOK Salonika uit het UEFA Cup-toernooi te wippen. Na üe blamage in Mün- chen stond de ploeg op scherp en ging onder lei ding van de weer fitte Steven Pienaar gretig van start. Nadat AZ de balans had teruggevonden, ontspon zich 70 minuten lang een gelijkwaardig duel. Vanaf het moment dat invaller Kew Jaliens een rode kaart kreeg, na een forse charge op Van der Vaart, werd AZ niet meer gevaarlijk. Ajax slaagde er in de laatste 20 minuten echter niet meer in, een bres te slaan in de Alkmaarse defensie, zodat een puntendeling het gevolg was. Zlatan scoort, maar de treffer telt niet. TURIJN -Zlatan Ibrahimovic begint zich steeds meer op zijn gemak te voelen bij Juventus. Tegen Maccabi Tel-Aviv speelde hij, naar eigen zeggen, zijn beste wedstrijd tot nu toe: „Voor wat het waard is natuurlijk. De tegenstand was niet echt indrukwekkend." Ibrahimovic mocht tegen de Israëliërs kappen en draaien dat het een lieve lust was. Vooral op het middenveld demonstreerde hij enkele van zijn frivoliteiten; overigens zonder dat het ren dement opleverde. De Italiaanse fans beloon den de spits wel telkens met een open doekje, dit in tegenstelling tot de Amsterdamse sup porters, die hem gewoontegetrouw na iedere mislukte actie op een fluitconcert trakteerden. Ibrahimovic maakte één treffer, die om discu tabele redenen werd afgekeurd wegens bui tenspel. Een kwartier voot tijd werd hij vervan gen door Rubén Olivera. Ibrahimovic: „Sinds deze week volg ik twee maal per week Italiaanse les. Dat helpt bij het acclimatiseren. In het begin moest ik heel erg wennen, maar ik ga me steeds meer op mijn gemak voelen bij Juventus. De samenwerking met David Trezeguet verloopt ook steeds soe peler." Afgelopen zondag won Juventus met 0-1 van Udinese. Ibrahimovic scoorde niet. Gehele Adidas Ajax uit-en thuiscollectie AJAX leden Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl De orkaan die de spreekkorenstorm voort bracht, is alweer enige tijd geluwd en inmid dels wordt er weer van alles en nog wat geroe pen in de stadions. Niemand die er meer om maalt. De moeder van menig scheidsrechter verdient nog steeds haar geld in het oudste beroep ter wereld, veel tegenstanders zijn ern stig ziek en ook over de jodenvervolging heer sen nogal wat verschillende meningen in het land. Het blijft allemaal even ziekelijk en aanmati gend. Ronald Koeman liet zich ontvallen dat we eigenlijk helemaal gek geworden zijn in Nederland en daarin heeft de trainer van Ajax gelijk. Alles mag en kan gezegd worden, nie mand die er 'ets aan doet. Hoe komt dat toch? Waarom zingen volwassen mensen mei elkaaT "Harnas Harnas, Joden aan het gas"? Zijn wij dan echt zo verwend dat we helemaal niets meer boeiend vinden en het ons allemaal niets kan schelen? Nederland leeft al bijna 60 jaar in relatieve vrijheid en het is alsof de gruwelen van de Tweede Wereldoor log zijn verworden tot niets meer dan een hoofdstuk in het geschiedenisboek. In Israel is oorlog geen geschiedenis. Integen deel, het is een onderdeel van het dagelijks leven. De selectie van Maccabi Tel-Aviv her bergt acht soldaten. In Israël is iedere jonge man verplicht drie jaar militaire dienst te ver vullen. Vrouwen hoeven 'slechts' twee jaar het leger te dienen. Ook profvoetballers moeten gewoon hun dienstplicht vervullen, al is het voor hen een stuk minder zwaar dan voor wat minder getalenteerde landgenoten. Anderen bij Maccabi hebben wel degelijk in de frontlinie gestreden. Voorzitter Elon Herziko- witz bijvoorbeeld, diende in een paramilitaire eenheid van het leger. Hij was kapitein van een groep die belast was met speciale geheime missies. En voetbaljournalist Asher Goldberg was officier in de Israëlische landmacht tijdens de Zesdaagse Oorlog in 1967. Hij verloor bij een gevecht met Syrische strijders, op de Golan- hoogte, 60 van zijn mannen. Slechts een vijftal soldaten overleefde de missie, waarbij ook nog eens 500 Syrische slachtoffers te betreuren vielen. Herzikowitz is een vriendelijke man. Hij lacht, is beleefd en stTaalt positieve energie uit. Maar voor wie goed in zijn ogen kijkt, zijn de gruwe len van het leven zichtbaar. Hij heeft eenvou dig teveel meegemaakt. Ook Goldberg is een vriendelijke man. Geen onvertogen woord over de medemens. Respect siert zijn woorden. Vechten voor je eigen leven en dat van je land tekent ieder mens. Hopelijk is er geen echte oorlog voor nodig om onze grote mond te snoeren. Fabio Capello droeg de zege van Juventus op aan de twee in Irak vrijgekomen gegijzelde hulpverleners. De veilige terugkeer van Simona Pari en Simona Torretta was veel belangrijker dan de zege op Maccabi Tel-Aviv. En zo werd in Turijn duidelijk dat Rinus Michels gelukkig geen gelijk had, toen hij zijn oneliner Voetbal is Oorlog bezigde. Oorlog is - in al z'n facetten - gruwelijk; voetbal slechts 'een spelletje'. Arnout Verzijl AMSTERDAM - Maccabi Tel-Aviv moet het tegen Ajax doen zonder zijn beste speler Liran Cohen. De 2i-jarige middenvelder onderging vorige week een enkeloperatie en is minimaal vier weken uit geschakeld. Voor de rest kan coach Klinger beschikken over zijn sterkste elftal. Maccabi betekent in het Hebreeuws "Wie is er met jouw God". Het is een normale uitspraak in Israël, waar veel clubs Maccabi als voorvoegsel hebben. De clubkleuren van Maccabi Tel-Aviv zijn geel en blauw. Blauw is de kleur van Israël en was oorspronkelijk de enige kleur van Maccabi. Totdat stadsgenoot Hapoël Tel-Aviv in het rood ging spe len. De kleur van het communisme. Om daar tegenin te gaan, is geel aan de clubkleuren toege voegd.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 3