A A Strijden om de wereldtitel 'Inzet wordt uitbetaald.' Ajax Maccabi Tel-Aviv Champions champions League Het begint met ambitie ABN AMRO tlZOO" 9 OKTOBER 2004 12 JAARGANG WWW.AJAX.NL LEAGUE. AMSTERDAM - Na twee speeldagen in de Cham pions League zijn de kansen van Ajax op een ver volg in het toernooi vrij klein geworden. Na twee nederlagen is de achterstand op Juventus en Bay- ern München tot zes punten opgelopen. Die twee ploegen treffen elkaar in de komende weken twee keer. Alleen indien Ajax twee maal van Maccabi Tel-Aviv wint en de Duitsers (of de Italianen) tot twee keer toe de volle winst in hun onderlinge duels pakken, is eT nog hoop voor Ajax. De derde plaats in de groep betekent na de winterstop deelname aan de UEFA Cup. Poule C Stand: 1. Bayern München 2-6 2. Juventus 2-6 3. Maccabi Tel-Aviv 2-0 4- Ajax 2-0 Programma: Dinsdag 19 oktober Ajax - Maccabi Tel-Aviv Woensdag 3 november Maccabi Tel-Aviv - Ajax Dinsdag 23 november Juventus - Ajax Woensdag 8 decembeT Ajax - Bayern München 5-0 2-0 0-2 0-5 AMSTERDAM - De komende week staat in het teken van interlandvoetbal. Een groot aantal Ajacieden is inmiddels naar hun eigen land vertrokken om zich op de diverse interlands voor te bereiden. In Praag komen zaterdag liefst drie Ajacieden tegenover elkaar te staan. Tsjechië speelt - met Tomas Calasek en Zdenek Crygera - tegen Roemenië, waar Bogdan Lobont onder de lat staat. Nicolae Mitea speelt een dag eerder met Roemenië-onder-21. Door Arnout Venijl Tsjechië en Roemenië strijden samen met Neder land voor het enige rechtstreekse WK-ticket dat er in kwalificatiegroep 1 te verdelen is. Oranje speelt zaterdag tegen het onbekende Macedonië en neemt het volgende week woensdag in de Amsterdam ArenA op tegen Finland. Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Nigel de Jong en Johnny Fleitinga maken deel uit van de selectie van Marco van Basten. Bij Finland spelen - mits fit - Jari Litmanen en Petri Pasanen. Ajax-trainer Ronald Koeman is niet blij met de afwezigheid van bijna zijn gehele selectie. Pas twee dagen voor het duel met SC Heerenveen heeft hij zijn spelers weer bij elkaar. De oefenmeester krijgt dus voorlopig geen gele genheid meer om met Ajax aan de slag te gaan. Na de rumoerige laatste weken zou dat zeker van pas zijn gekomen. De Amsterdammers gingen ongenadig hard onderuit in München, met als gevolg een 'mini-crisis'. Topoverleg met de voltal lige directie was ervoor nodig om "alle horloges weer op dezelfde tijd te krijgen". Nadat de binnenbrand was geblust, speelde Ajax een enerverende uitwedstrijd bij AZ. Het duel ein digde in 0-0. Gezien het spelbeeld een terechte uitslag, maar het betekent wel dat Ajax nu is gezakt naar de vierde plek op de ranglijst. De ach terstand op PSV bedraagt inmiddels vier punten, de kloof naar Feyenoord en FC Utrecht is met één punt nog te overzien. De interlandperiode kan in Amsterdam dus vooral worden gebruikt om eventuele interne problemen in alle rust te bespreken. De sportieve doelstellingen van Ajax zijn inmiddels al naar beneden bijgesteld. Het halen van de volgende ronde in de Champions League is, hoe gewenst ook, niet langer noodzakelijk. Europees overwin teren is vanaf nu het devies. Ruud Krol TURIJN - Ajax gaat in twee onderlinge duels met Maccabi Tel-Aviv uitmaken wie er mini maal derde wordt in groep C van de Champions League. Zoveel werd wel duidelijk nadat Ajax met 4-0 verloor van Bayern München en Maccabi met 1-0 ten onder ging bij Juventus. Ongeveer 2.000 fans van Maccabi Tel-Aviv vuurden hun ploeg in Turijn aan. Tevergeefs, want Maccabi verloor met 1-0 en gaat nu met Ajax uitmaken wie er derde wordt. Maccabi-trainer Nir Klinger slaakte een diepe zucht toen hij van het resultaat van de loting ver nam. Bayern München, Juventus en Ajax; drie Europese topploegen bij het debuut van Maccabi in de Champions League. „Een makkelijke opgave voor ons", zei hij spottend. „Maar ja, het leven is geen eeuwig durende huwelijksreis." De eerste twee duels van zijn ploeg leverden beide een 1-0 nederlaag op en daar hebben de Israëliërs moed uit geput. Tegen Juventus werd Maccabi vorige week geenszins weggespeeld, al moet worden vastgesteld dat de Italianen geen moment écht gas gaven. Klinger: „Wij hebben erg goed gespeeld en hadden lang uitzicht op een verrassend resultaat. Maar we zijn nog te naïef en té afwachtend aan de wedstrijd begonnen. Als we vanaf het begin met meer lef hadden gespeeld - zoals we deden in de tweede helft - zou er mis schien meer hebben ingezeten. Eigenlijk ben ik nooit zo voor het noemen van namen. Voetbal is een teamsport, waarbij je collectief wint, of niet. Maar dit keer moet ik toch een compliment geven aan het middenveld. En met name aan Tarik Cohen. Er werd vroeg gestoord, waardoor Juventus minder goed kon opbouwen. Ook de twee centrale verdedigers deden het goed door Trezeguet en Ibrahimovic geen kans te geven. Het wordt nu om de derde plek een dubbelslag tussen Ajax en ons. Wat in ons voordeel werkt, is het feit dat onze jonge ploeg steeds meer erva ring opdoet. We worden steeds beter." Lees verder op pagina 8819. Bogdan Lobont grijpt als eerste de Wereldbeker vast. De Roemeense doelman van Ajax ontmoet zaterdag twee Tsjechische ploeggenoten in Praag.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 1