LaPeroedOr 'Alle hulp is welkom' - si Ajax heeft een nieuwe selectie. De passie die je proeft AJAX Ajacieden maken bedankboek voor Litmanen FANZONE Volgende keer in Bob Ontmoet... Klaas Nuninga H llIfiMMfH Met Ajax-koffie kies je voor een uitgebreide range van pure, kwalitatief hoogstaande kofftemelanges verkrijgbaar in filterkoffie (500 g), espresso koffie (500 g bonen, 250 g gemalen) en koffiepads (18 st). Support je club en kijk voor de Ajax-koffie verkooppunten op www.ajax.nl M—i 9 OKTOBER 2004 NUMMER 6 AjAX LiFE ,'S ^otersve^ PURMEREND - Het Nederlands elftal speelt op 13 oktober een WK-kwalifi- catieduel tegen Finland in de Amsterdam ArenA. Het zal niet vreemd zijn dat er die avond heel wat Ajacieden op de tribunes zullen zitten. Zo vaak krijgen ze namelijk niet meer de kans om Jari Litmanen in levenden lijve aan het werk te zien. Sander Buttenberg (zo) en Björn Rijkenberg (21) vin den dat één van de populairste Ajacieden aller tijden nog steeds een waardig afscheid verdient en hebben daarvoor een speciaal cadeau in gedachten: een afscheidsboek van de fans. Door Sander Zeldenrijk Op het moment dat Litmanen terug keerde als speler bij Ajax, schaften San- der en Björn allebei meteen een sei zoenkaart aan. De sympathieke Fin is namelijk hun absolute held. „Eén van de beste spelers die Ajax ooit heeft gehad", zegt Sander. „Het mooiste was zijn loopje", voegt Björn er aan toe. „Echte voetbalbenen. Ik val niet op mannen hoor, maar ik vond het altijd mooi om daar naar te kijken. Als hij apart trainde, kon ik meer van hem genieten dan van de overige spelers. Als Jari ging afronden op doel kon ik daar bij wijze van spreken uren naar kijken." Om even te checken hoe fanatiek deze Ajacieden zijn, vraagt Ajax Life of ze weten op welke plek FC Lahti in de Finse competitie is geëindigd. Dat ant woord komt er echter niet. „Ik probeer ze wel te volgen voor onze website. Ik krijg geregeld dingen van mensen uit Finland, die bij die wedstrijden zijn geweest. Dat levert wel iets op. maar het voetbal is daar natuurlijk niet de populairste sport. Bovendien zijn alle websites in het Fins dus het is moeilijk te lezen. Ik zoek nog iemand die de stukken voor me kan vertalen. Dat zet ik dan op de site", zegt Sander. De computerfreak maakt van zijn hobby zijn werk en heeft via de site www.vak429.nl een oproep gedaan aan alle Ajax-supporters om een 'bedankje voor Jari' in te sturen. De gedachte daarachter is simpel. Alles wordt gebundeld tot een fraai boek en dat gaan de twee dan persoonlijk aan de Fin overhandigen. „Jari wilde zelf geen afscheid. Dat hoefde voor mij eigenlijk ook niet, want als het aan mij ligt, komt hij zo snel mogelijk terug als assistent-trainer. Maar ik wil hem in ieder geval bedanken voor wat hij voor Ajax heeft betekend." De thuiswedstrijd van Nederland tegen Finland lijkt dan ook een ideaal moment om 'Litti' zijn cadeau te over handigen. Dat zal echter niet gebeu ren. „Nee, helaas gaan we dat niet red den. Er komt namelijk best veel kijken bij het produceren van een boek. Aller eerst moet ik voldoende tekst krijgen. Verder is het met foto's lastig wat betreft copyright. Ik ben nog op zoek naar mensen die me aan foto's van Jari kunnen helpen en naar iemand die ervaring heeft met het vervaardigen van een boek. Alle hulp is welkom. Ach ter ons huis staat een drukkerij en zij vonden het ook wel leuk, geloof ik. Een boek kost ongeveer vierhonderd euro. Ik heb ook nog gemaild naar Roto Smeets, een oud-sponsor van Ajax en de KNVB (om iets te kunnen doen tij dens Ned-Fin, red.), maar kreeg van hen geen antwoord." De reacties van de fans zijn uiteraard het belangrijkste onderdeel. Sander denkt aan vijfhonderd bedankjes en dat is een aantal wat gemakkelijk haal baar is. Deze wil hij laten afwisselen met foto's en algemene teksten, per seizoen gerangschikt. „De laatste tijd zat het wat tegen en twijfelden we of we het moesten doorzetten. We had den hem wel gepland voor de wed strijd tegen Finland, maar dan hadden we een boek gehad met alleen maar bedankjes. Dan was het haastwerk geworden waardoor het boek minder mooi zou zijn. Aan de andere kant was de verrassing voor Jari veel groter geweest." Beide heren maken dan ook graag gebruik van de mogelijkheid om een oproep te doen aan Litmanen-sympa- thisanten. „Veel mensen vinden het een leuk idee, maar als ik dan vraag of ze iets willen doen, reageren ze terug houdend. Ik denk dat het best te doen is als we alle taken onderling goed ver delen. Misschien kunnen we het boek dan in een grotere oplage drukken voor de fans", besluit hij. Misschien gaat het duo een collecte houden voor de realisatie van het boek. In ieder geval kan iedereen die een (tek stuele) bijdrage wil leveren even een kijkje nemen op www.vak42g.nl. Ajacie den kunnen ook een mail-sturen naar jariboek@gmail.com. www.ajax.nl Delflandplein 14,1062 HR Amsterdam, Tel: 020-615 46 29 Björn Rijkenberg (links) en Sander Buttenberg uit Purmerend hebben speciaal hun Litmanen spandoek uit de kast gehaald voor de interland tegen Finland. Ondertussen wordt er hard aan het afscheidsboek gewerkt. AA Capitano j SPECIALLY SELECTED BY

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12