Verliespartij met perspectief Valse start in Champions League I 25 SEPTEMBER 2004 NUMMER 5 AjAX LIFE Wesley Sonck haalt stijlvol uit, maar treft het doel niet. Sonck niet al na twee minuten spelen keihard op de onderkant van de lat had geschoten. Of als de irritante, maar wel uitblinkende, Tsjech Pavel Ned- ved rood had gekregen wegens natrappen. Uitge rekend Nedved maakte er op slag van rust, met een sublieme voetbeweging, o-i van. Het zou de beslissing zijn. Koeman: „Dit soort wedstrijden wordt door momenten beslist. Dat wisten we en ik heb het vooraf nog eens extra aangegeven. Wij schieten vervolgens op de lat en zij scoren. Dat is het verschil. Daarom ben ik teleurgesteld over het resultaat. OveT de uitvoering ben ik met name in de tweede helft wel tevreden." Het duel eiste veel van de Ajax-spelers, die alles moesten geven. Steven Pienaar: „Het was mijn taak om Zambrotta te stoppen. Dat is echt een las- voor de fans een fantastische wedstrijd zijn geweest. Juventus en Ajax lieten allebei goed voetbal zien. Wellicht was een gelijkspel over negentig minuten een betere uitslag geweest, maar voor ons is dit natuurlijk een goede start. Ik vind het erg moeilijk om tegen Ajax te spelen. Ze hebben altijd een goed team, met veel jonge talenten. Dat kon je in de tweede helft duidelijker zien, toen ze goed combinatievoetbal speelden. Een talentvolle ploeg, die zeker kans maakt om Bayern München achter zich te laten." IBRAHIMOVIC Voor Zlatan Ibrahimovic was het een bijzondere avond in de Amsterdam ArenA. In zijn tweede officiële wedstrijd voor Juventus stond hij gelijk tegenover zijn oude ploeg. Het verwachtte fluit- Steven Pienaar komt net te laat om te scoren. AMSTERDAM - En weer ging een Italiaanse ploeg er met de zege vandoor. Na Internazionale en AC uit Milaan, was ditmaal Juventus Turijn te sterk in de Champions League. Alleen AS Roma werd in de ArenA, twee jaar geleden, op een nederlaag getrakteerd. Ook ditmaal hield Ajax een zeurderig gevoel over aan de ontmoeting met een Italiaanse opponent. Want er had wéér meer in gezeten. Door de Tedactie Heitinga err Ibrahimovic begroeten elkaar voor de aftrap. De eerste twintig minuten na de rust was Ajax oppermachtig. Hoog tempo, goede balcirculatie en de durf om te voetballen. Die ingrediënten waren Juventus te machtig. De Turijnse groot macht werd ver teruggedrongen op eigen helft. Helaas scooTde Ajax niet. De vele gevaarlijke drib bels van Nicolae Mitea leverden niets op. Een scrimmage voor het doel kon net niet door Steven Pienaar worden benut en een schot van Wesley Sonck, na weeT een mooie aanval, belandde in de grijpgrage handen van doelman Buffon. De Itali aanse keeper kreeg na afloop alle lof toegezwaaid van Juventus-trainer Fabio Capello. 'Hij heeft ons er doorheen gesleept op moeilijke momenten'. Het had allemaal anders kunnen zijn als Wesley tige tegenstander pfff... Ik moest hem gewoon overal oppakken en vaak meeverdedigen. De trai ner zei in de rust dat we met meer durf moesten voetballen. In de tweede helft liep dat een stuk beter. Daardoor gingen we minder vaak op de lange bal spelen, zoals we dat in de eerste helft wel te vaak deden. Dat werkte niet, omdat Juven tus achterin veel lengte had staan. Onze laatste twee wedstrijden, tegen FC Utrecht en ADO Den Haag, waren natuurlijk niet goed. Daarom is iedereen na vanavond redelijk positief. Het was een moeilijke wedstrijd, maar voor de jongens is dit een goede ervaring." Supervedette Allesandro Del Piero kon geen potten breken in de ArenA. Hij werd in de tweede helft vervangen: „Dit moet Crygera is Ibrahimovic weer te snel af. beste wedstrijd gespeeld, maar we hebben ge scoord en daar gaat het om. Ajax speelde erg goed, niet alleen Crygera (de directe tegenstan der van Ibrahimovic, red.), maar het hele team. Het was een moeilijke wedstrijd voor ons, maar uiteindelijk nemen wij wel de drie punten mee naar Turijn." Voorlopig waren dit de laatste acties van Ibrahi movic op het veld van de ArenA, maar hij zal zijn gezicht nog wel een aantal keer laten zien. „Ik zal zeker nog wel eens een bezoek aan Amsterdam brengen. Vooraf heb ik nog met een aantal jon gens gesproken en ook tijdens de wedstrijd heb ben we een beetje met elkaar gepraat. Het was gewonnen. Maar ja, de club Ajax heeft wél verlo ren. Toch vond ik het een goede wedstrijd. Ik wist van tevoren dat het zwaar zou worden om negen tig minuten op Zlatan te spelen. Ik moest hem overal volgen. Daardoor belandde ik soms op rechts en dan weer centraal in de defensie. Ik vond dat niet vervelend spelen hoor. Dat vergt meer dan honderd procent concentratie. Hij is natuur lijk een sterke spits. Ik was na de wedstrijd dan ook ontzettend moe. Ik baal nog steeds van dat tegendoelpunt. Juventus kaatste goed, maar ik was net te laat om in te grijpen, toen Nedved raak schoot. Na afloop vroeg ik nog aan Pavel 'Waarom? Waarom?" concert bleef uit. Integendeel, hij werd uitbundig toegejuicht door het uitverkochte stadion. Na afloop liet de stoere Zweed - begeleid door zijn zaakwaarnemer Mino Raiola - uiteraard niet mer ken dat hij voor het duel zenuwen kende. „Nee, ik was niet nerveus, ik verheugde me er op. Het was een vreemd gevoel, moeilijk, maar ik voelde me erg welkom geheten door de supporters. Daar wil ik ze voor bedanken. Ik heb een hoop fans en die zal ik nooit vergeten." Nog maar twee weken speelt Ibrahimovic voor de Italiaanse club, twintig minuten tegen Brescia en de hele wedstrijd tegen Ajax. Een duidelijk ver schil tussen Juventus en Ajax kan de spits nog niet aangeven. „Het is een fantastisch gevoel dat ik nu in Turijn speel. Italië en Nederland zijn twee compleet verschillende landen en Juventus speelt ander voetbal dan Ajax. De club is echt de 'top van de top'. Maar ik ben natuurlijk pas twee weken in Italië en kan er nog niet veel over zeggen." In de wedstrijd tegen Ajax had Ibrahimovic niet veel balcontacten, hoewel hij sporadisch zijn klasse liet zien. Met een gevaarlijke kopbal dwong hij doelman Maarten Stekelenburg in de slotfase tot een katachtige redding. „We hebben niet onze Pienaar draait weg bij Blasi. een goed gevoel om even terug te zijn in Amster dam, maar nu ben ik eigendom van Juventus en niet meer van Ajax." Zdenek Grygera was er verantwoordelijk voor dat Ibrahimovic er nauwelijks aan te pas kwam. De Tsjech had maar één opdracht meegekregen en dat was ervoor zorgen dat de Zweed niet aan voetballen zou toekomen. Daarin slaagde hij cum laude. „Zlatan heeft niet gescoord, dus als je het zo bekijkt, heb ik inderdaad ons onderlinge duel

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 2