Ajacied van het jaar Krabbelen maar! Spandoek 410 snel stuk Fans begroeten Trabelsi en steunen Sonck 'Terugkeer Trabelsi goede zaak voor Ajax' AJAX FANZONE www.ajax.n waren om dit doek tot een goed einde te brengen. Dit duurde echter langer dan we verwacht hadden, maar het was een vereiste om het doek af te maken. Het resultaat mocht er - nét na middennacht -dan ook zijn!" Dinsdag 14 september werd om 16.00 uur bij de ArenA afgesproken om alle voorbereidingen te treffen voor de wedstrijd. Het sfeerteam was ook aanwezig om vlaggetjes te steken. „Tot op het laatste moment was het onduidelijk of we het doek op zouden hangen of om hem boven de hoofden omhoog te laten gaan. We kozen uit eindelijk voor de eerste optie om het doek zo zichtbaar mogelijk op te han gen. Het was wel erg lang, maar er zaten tenslotte Ajax-supporters op de eerste ring en we hoopten dan ook dat het een mooie actie zou worden, die iedereen zou kunnen waarderen. Dit bleek echter anders te zijn, toen het doek bij aanvang van de wed strijd naar beneden gerold werd. Het was maar korte tijd goed zichtbaar, want na een tiental seconden gingen er 'medesupporters' aan hangen. Hierdoor scheurde het doek onher stelbaar en daarom hebben we het inmiddels ook weggegooid. Erg jam mer gezien alle tijd, energie en geld die er aan is besteed. Al met al was het doek en de uitvoering dus erg goed. Alleen de medewerking ont brak. Helaas!" Ajax Life nummer 5 25 september 2004 AMSTERDAM - Het kon niemand eigenlijk ontgaan tijdens de opkomst van de spelers van Ajax en Juventus. Op Vak 410 daalde een reusachtig roodwit spandoek neer van 338 vierkante meter (45 meter lang en 7.5 meter hoog). Een waardige ondersteuning bij een dergelijk topaffiche. Ajax Life vroeg één van de 410-ers naar het verhaal achter het span doek. „Ongeveer drie weken voor de eerste wedstrijd in de Champions League zijn we met vijf man bij elkaar geko men om aan de TIFO actie tegen Juventus te werken. Met een naaima chine, héél veel stof en een goed idee begonnen we enthousiast. We wisten van tevoren dat het een hele klus zou worden, maar dat hoort bij ons 'ultra- leventje'. Na een dag alleen maar achter de naaimachine gezeten te hebben, werd het voor ons steeds duidelijker dat we met een 'fraai plaatje' bezig waren. Het doek werd af en toe uitgerold om toch maar even te kijken naar het tussentijdse resul taat. Als we even geen motivatie had den om verder te gaan, besteedden we de tijd nuttig om nog wat vlaggen te maken en schilderen. Na ongeveer 50 uur werk was het hele doek aan elkaar genaaid. We besloten om de letters er een dag later op aan te brengen. Het was immeTS al laat in de avond. Met nog wat extra hulp begonnen we drie dagen voor de wedstrijd met schilde ren. Dat betekende: twintig liter latex, vijf kwasten en vier rollers die nodig 0rtersve<e AMSTERDAM - Zlatan Ibrahimovic keerde eenmalig terug in de ArenA en de aanvallende rushes van Hatem Trabelsi zijn weer op het trainingsveld te bewonderen. Er gebeurde dus weer veel rondom het eerst elftal gedurende de afgelopen twee weken. Reden temeer voor een 'rondje trainingsveld'. Door Sander Zeldenrijk thuiswedstrijd tegen Juventus ziet de Almeerder het wel zitten in Wesley Sonck. „Koeman moet hem nu gewoon een hoop wedstrijden op rij laten spe len. Dat is goed voor zijn zelfvertrou wen. Wat mij betreft hoeft Ajax in de winterstop geen nieuwe spits te halen." Terwijl de spelers twee dagen na de thuiswedstrijd tegen Juventus weer keihard trainen voor de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch, staat Marcel (32) uit Almere met zijn zoontje Devin (7) en diens vriendje Mitchel (8) naar de Ajacieden te kijken. Het persbericht dat Hatem Trabelsi weer op het trai ningsveld terugkeert, is slechts enkele minuten oud en verrast de Ajax-fan. „Een goede zaak voor Ajax en de speler zelf", aldus Marcel. „Volgens mij heeft hij zich gek laten maken door die zaak waarnemer. Je weet toch hoe die jon- geiT5 zijn. Die hopen alleen maar zoveel mogelijk geld aan een speler te verdienen." Volgens deze seizoenkaarthouder staat Trabelsi weer snel in de basis. „Hij zal natuurlijk net als alle andere spe lers de concurrentie moeten aangaan, maar als hij zich bewijst op de trai ning, denk ik dat hij er vlug staat. Ik had niet meer verwacht dat hij nog zou terugkeren op het veld. In mijn Maandklassement 1. Johnny Heitinga 23 2. Wesley Sneijder 18 3. Daniël de Ridder 10 4. Maxwell 10 5. Van der Vaart 8 Martijn Huizer houdt er een heel andere mening op na. De 27-jarige Rot terdammer werkt vlakbij de ArenA en benut iedere pauze - als groot Ajax-fan - voor een bezoekje aan de training. Hij zou als trainer geen plek meer voor Trabelsi inruimen. „Nee Koeman moet die jongen gewoon wegsturen. Hij heeft met zijn actie dusdanig veel ver ziekt, dat kan niet goed gaan. Een spe ler moet gewoon zijn contract nako men en zich niet ziek melden. Op die manier bouwt-ie geen goede relatie op met zijn collega's. Nu vertrekt hij mis schien in de winterstop, maar blok keert in de tussentijd wel de ontwikke ling van andere spelers. Begrijp me goed, ik vind Trabelsi een geweldige voetballer, maar niet op deze manier." De Rotterdammer hoopt - in tegenstel ling tot zijn medesupporter uit Almere - dat Ajax wél versterkingen gaat halen in de winterstop. „Sonck kwam tegen Juventus toch wel wat tekort. Ik vind Zlatan een arrogante zak, maar wel een geweldige speler waarvoor fans naar het stadion gingen. Ik denk dat Sonck beter tot zijn recht komt bij een ploeg als Roda J.C. of Vitesse. Niet in een 4-3-3 systeem. Ik hoop dat ze in de winterstop Nando Rafael van Hertha BSC halen. Dat is een jongen die bekend is met de Ajax-opleiding en vorig jaar volgens mij zeven keer scoorde." Kay Olie uit Hoorn zat met spanning naar Ajax-Juventus te kijken. „Ik had niet verwacht dat Ajax zo goed zou kunnen meevoetballen. We hebben natuurlijk goede spelers, dus ik had wel 'wat' verwacht, maar eigenlijk had den we gewoon kunnen winnen. Sonck opende gevaarlijk met dat schot op de lat, maar Zlatan was nét een 'toppertje hoger'. Fysiek is hij sterker, alleen werd hij niet vaak bij het spel betrokken. Dat kwam ook omdat Grygera hem goed bespeelde. Met de terugkeeT van Tra belsi komt Ajax ook Europees weer wat beter voor de dag." Jaarklassement 1. Zlatan Ibrahimovic 29% 2. Johnny Heitinga 23 3. Wesley Sneijder 10 4. Anthony Obodai 8 5. Maxwell 7 Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Daniël de Ridder en Steven Pienaar namen op vrijdag 17 september de spelerskaarten voor het nieuwe seizoen in ontvangst. Traditio neel worden deze in het begin van het seizoen door de supportersvereniging Ajax over handigd aan de Ajacieden, zodat deze de relikwieën voorzien van een krabbeltje en op hun beurt weer bij de fans bezorgen. gedachten speelde hij al voor z'n mid delmatig ploegje uit de Franse Eerste Divisie. Nee, Trabelsi gaat gewoon weer presteren. Voor mij is het heel duidelijk waar de fout lag in deze hele kwestie." Een paar dagen na de eerste Europese

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 13