LaPeroïe aOr l Amateurs strijdend ten onder in Amstel Cup Ajax is voetbal! Ajax is emotie! m SERVICE casino ere Divisie Kaartverkoop - 8-V AJAX LIFE IEDERE TWEE WEKEN THUIS ONTVANGEN Houano Ajax Life nummer 3 28 augustus 2004 ^°°1e rsVete JAARGANG 12, NUMMER 3 ZATERDAG 28 AUGUSTUS 2004 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. r 1 SPORT MJE_DIA\ www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht aiaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020 - 3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: JaT!"Hcrm«n de_Bn-iijn Medewerkers: Sander Berends, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Theo Wijland Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Guilhermo Barten Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop 81 Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 11 SEPTEMBER 2004 vervolg van pagina 5 doelpunten." John neemt over: „Vooral mijn tweede. Ik bleef wachten tot Johan (Cruijff, red.) de steekbal gaf. Hij kwam vanaf het middenveld en ik trok, komend van eigen helft, naar binnen omdat ik exact wist wat er ging gebeu ren. Johan kwam altijd van links en dan sprintten - om en om - Haan, Nees- kens óf ik de diepte in. Johan speelde de bal naar mij, ik passeerde de keeper met een sleepbeweging: 3-0. Mijn eer ste treffer was een intikker, eveneens op aangeven van Johan. Ondanks dat ik het goed deed, duurde het toch nog ongeveer een maand voordat ik 'vast' in het eerste kwam. Kovacs had wat moeite om Sjaak ernaast te zetten", aldus Johnny Rep. BELGRADO Bob gooit het over een andere boeg. De avond voor de ontmoeting met Johnny Rep heeft de beroemdste hersteltrai- ner van Ajax nog eens wat videobeel den bekeken. „Tegen Juventus kopte je ons mooi naar de overwinning toe, jongen. Die bal vloog zo in het uiterste 'hoekkie'. Haarms doelt op de finale van de Europa Cup voor Landskam pioenen. Aan het einde van dat seizoen maakte Ajax voor de derde achtereen- Belgrado. Rep scoorde na zes minuten de enige treffer van de wedstrijd: Een voorzet van Horst Blankenburg draaide diagonaal 'de zestien' binnen. Ik sprong heel hoog. De bal viel bij de tweede paal en kwam een beetje raar op mijn hoofd. Ik kon niet lekker knik ken omdat die voorzet niet strak genoeg was. De bal vloog daardoor Deffiandplem 14,1062 HR Amsterdam, Tel: 020 - 615 46 29 Ma. t/m vt. 12.00 tot 22.00 uur volgende maal zijn opwachting in de Europese eindstrijd. Plaats van hande ling was de Joegoslavische hoofdstad met een boogje over Dino Zoff heen en viel bij de tweede paal binnen. Een klein beetje geluk was het wel. Maar hij ging erin en dat telt. Voor het publiek was het geen grootse wed strijd, want die Italianen durfden niet tegen ons aan te vallen." De dag na Belgrado kopte De Telegraaf groot 'Goudhaantje scoort'. „Dat had Sjaak Swart tegen een journalist gezegd. Die bijnaam is blijven hangen en blijft me tot op de dag van vandaag achtervol gen. Daar ben ik niet zo blij mee. Het is net alsof alles me maar kwam aan waaien. Maar dat is helemaal niet zo. Ik maakte dat jaar bijvoorbeeld 30 goals. Dat noem ik geen goudhaantje hoor. Alsof ik altijd geluk had. Ook daarna maakte ik er 20 per seizoen." In 1975 verruilde Rep Ajax voor het Spaanse Sevilla. Via Bastia en Saint Étienne kwam hij weer in Nederland terecht, waar hij voor PEC Zwolle en Feyenoord speelde. Tegenwoordig is Johnny Rep trainer van vierdeklasser Texel. AMSTERDAM - Hoofdklasser Ajax Zaterdag 1 streed vorig seizoen tegen degradatie. Dit jaar ligt de lat een stuk hoger. De verloren bekerwedstrijd tegen Eerstedivisionist FC Zwolle noemde trainer Bob de Klerk geflat teerd. De oefenmeester wil dit seizoen „lekker meedraaien in het linker rijtje. Dan denk ik dus aan een plaats bij de eerste vijf." Door SandeT Zeldenrijk geflatteerde uitslag is. De professiona liteit van FC Zwolle deed ons in de slot fase de das om. Op hun internetsite pretendeert de club een kampioen skandidaat te zijn in de Eerste Divisie. Maar ik vond ze in de tweede helft heel matig. Ze speelden in een erg laag tempo. Uiteindelijk versierden ze een strafschop en dat gebeurde pas in een periode dat wij er conditioneel door heen zaten." Volgens de oefenmeester kan er een duidelijke les worden getrok ken uit dit soort wedstrijden. „We moe ten iedere seconde supergeconcentreerd zijn. leder foutje wordt afgestraft. Er waren ook positieve dingen. De aanval bij ons afgekeurde doelpunt, was prach tig. Zulk voetbal heb ik bij FC Zwolle niet gezien." De verwachtingen voor dit seizoen zijn in Amsterdam overigens groter dan vorig jaar. „Toen was onze voornaamste taak het ontlopen van degradatie. Nu willen we lekker meedoen in het linkerrijtje. Met een plaats bij de eerste vijf mogen we tevreden zijn", besluit de oefenmees ter. Ajax (am.) - FC Zwolle 0-3 (0-1) 14. 0-1. Zuurman, 83. 0-2. Berger (pen), 89.0-3. Jochemsen. Scheidsrechter: Goossens. Opstelling Ajax: Pascal Doest; Glenn Soetosenojo, Mare Wolthuis, Dick Krommenhoek, Sander Mallie; Demi Demirtas (46. Sirik Goeman), Danny Moinat, Mark Geestman; Ali Baddaou, Orville Blankendal (64. Arthur Vinkenoog), Tyron Dekker (82.Jamal Ahaddouch). Trainer Bob de Klerk. Terwijl de eerste hoosbuien al twee uur voor aanvang van het Amstel Cup duel tegen FC Zwolle naar beneden vallen, werkt de sproei-installatie op één van de bijvelden opvallend fana tiek. "Zeker geld zat hier", zegt een sup porter van de gasten. De amateurploeg deed tegen FC Zwolle verrassend goed mee. Vooral in de tweede helft konden de gasten niet achterover leunen, omdat de Ajacie- den met meer bezieling en durf acteer den dan in het eerste bedrijf. De indivi duele kwaliteiten van de Zwollenaren gaven uiteindelijk de doorslag. Na afloop van het treffen - door FC Zwolle gewonnen met 0-3 - kwam trai ner Bob de Klerk met een lichte grijns op zijn gezicht uit de kleedkamer. De coach was dan ook niet ontevreden over het eenmalige bekeroptreden van zijn jongens. „Ik denk zelfs dat 3-0 een Word lid en ontvang 'Bob ontmoet... deel r'. Ceefje een automatische incasso af, dan ben je verzekerd van 'Bob ontmoet... deel 2'. Aan het einde van het seizoen 2004/2005 ontvangen alleen leden die een automati- Hierbij machtigt ondergetekende, tot wederopzegging, de Supportersver eniging Ajax om van zijn/haar onderstaand rekeningnummer de te beta len contributie van 25 Euro af te schrijven. Achternaam- sche incasso hebben afgegeven deel2 van I 'Bob Voorvoegsel:Voorletters:j ontmoet...'. Adres: Postcode/Plaats: Geboortedatum: Telefoon: Rekeningnummer: M/V Voorrang bij aankoop kaarten Ajax Life 20X per seizoen 25% korting op Ajax Magazine 10% korting in de Fanshop Exclusieve aanbiedingen bij Ajax Direct Naam rekeninghouder:Activiteiten/evenementen/feesten Verschillende toernooien a UrnI (Indoor Challenge) Handtekening:j Busreizen naar thuis-en uitwedstrijden Stuur deze bon of kopie in een envelop zonder postzegel aan: j Kortingsacties, zoals Ajax Jaarboek Ajax Life, antwoordnummer 615,1100 VE Amsterdam Z.O. (Kopie van geldig legitimatiebewijs bijvoegen) Ajax - FC Utrecht Holland Casino Eredivisie Zondag 29 augustus 2004 Aanvang: 14.30 uur De voorverkoop voor deze wedstrijd is Teeds gestart en eindigt op zater dag 28 augustus om 18:00 uur. Bij toegang tot het stadion dient de toegangskaart en een geldig legiti matiebewijs getoond te kunnen worden. Ajax seizoenkaarthouders mogen geen extra entreebewijzen kopen. Er is geen vrije verkoop zon der ClubCard-verplichting. Tevens zal er op de wedstrijddag geen sta dionverkoop zijn. Prijzen variëren van €12 tot €40.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 15