Voetbalbeurs Michael Spil wint Litmanen-shirt Nieuwe gezichten ledenraad Oproep!! FANZONE AJAX Monorrn mwm rncTom mux- 0 mmiw 'Speler van het Jaar' wordt 'Ajacied van het Jaar' AMSTERDAM - „Ik heb er de halve dag voor vrijgenomen, maar dat is absoluut de moeite waard." Prijswinnaar Michael Spil uit Capelle aan den IJssel kan een triomfantelijke glimlach niet onderdrukken. Als een kind zo blij poseert hij voor de fotograaf van Ajax Life met zijn gewonnen FC Lahti-shirt. "Yes!" Ajax'teammanager David Endt had hem zojuist nog meer leuk nieuws verteld. FC Lahti boekte een dag eer der de grootste competitiezege op FC Jazz (4-0). Litmanen kwam in de tweede helft in het veld en daarna vielen ook alle treffers. Een week eer der had hij zelfs het winnende doel punt gemaakt. Een prijs en nog wat verse informatie over de Finse vedette erbij. Wat wil je nog meer? „Dit is een uniek shirt. Helemaal door de handtekening. Of ik het ga dragen? Nee, absoluut niet. Dat is zonde. Dit shirt hoort ingelijst te worden. Ik ga het ifl mijn werkka mer hangen." The Sur club - Boomboom 53126799 DJ Tiësto - Olympic games opening 40348150 Fast Forward Anthem 2004 94069037 J-Koewo - Tipsy 75335067 0-12- How Come 30583104 288633 The Freestyiers Push up Lange Frans en Baas B Moppie J-Known Tipsy 0-12 How come Mina Sky Move ya body 304108 307047 308108 305113 305108 208036 in MMuiiJk «nun m KEUZE DEZE ADVERTENTIE. MAAK BEELD POLYFONE HINhTONE SMS mm 208042 Z08Ü3T AMSTERDAM - Ad Meulkens (49), Antwan van der Stap (34) en Martin Paymans (42) zijn per 23 augustus officieel geïnstalleerd als ledenraadslid van de SVA. Allen hebben hun eigen motieven om een positieve bijdrage te leveren op supportersgebied. In ieder geval hebben ze hun roodwitte passie als gemeenschappelijke deler. Een introductie. Ad Meulkens: „Tegenwoordig woon ik in Kaatsheuvel maaT ik ben geboren in Amsterdam, in de Rijnstraat. Dan is het dus logisch dat ik als kind vaak naar De Meer ging. Ik ben sinds de verhuizing altijd Ajax-gek gebleven. Ik knip alles uit en heb sinds 1996 een seizoenkaart in de ArenA. „Waarom ik lid van de ledenraad ben geworden? Ik wil zelf helpen om pro blemen op supportersgebied structu reel op te lossen. Uiteraard hoor ik ook bepaalde dingen. Zo zie ik graag een versoepeling van de combiregeling en vind dat mensen die een passe-par- tout kopen voor de drie thuisduels in de Champions League, ook voorrang moeten krijgen bij Europese uitwed strijden. Daarnaast denk ik dat de afstand tussen Ajax en de supporters verkleind kan worden. Verder heb ik zelf nog wat ideeën voor thuiswed strijden. Bij andere verenigingen krijgt het publiek tijdens de wedstrijd steeds tussenstanden, maar in de ArenA alleen in de rust. Maar het belangrijk ste is, dat we de vragen en problemen van de supporters zo goed mogelijk willen en kunnen beantwoorden." Antwan van der Stap: „Mijn ouweheer hield van voetbal. Zelf was ik tot aan het seizoen igSg/'go een typische Stu dio Sport-supporter, maar toen ik 14,15 jaar oud was, begon ik me voor Ajax te interesseren. Mijn eerste wedstrijd was Ajax-FC Twente. Ajax won met 4-0 en ik weet nog dat het pleurisweer was. Inmiddels heb ik alweer elf jaar een seizoenkaart en ben ik voor Euro pese wedstrijden in Wenen, München, Haifa en Duitsland en België geweest." Van der Stap vervolgt: „Ik was ook actief in de regio Zuid-Holland, maar dat bloedde op een gegeven moment een beetje dood. Via gesprekken met wat oude bekenden binnen de SVA, kwam ik er achter dat ik meer voor de supportersvereniging zou moeten kunnen betekenen. Ik heb momenteel nog geen actuele onderwerpen, maar ga me eerst goed inlezen. Nu wil ik kij ken wat er allemaal mogelijk is." Martin Paymans is al een tijd actief in het districtteam Oost/ De Betuwe. Daardoor kwam hij vaak in contact met het bestuur en de organisatie van de SVA en dat beviel hem goed. „Ik voel me steeds meer betrokken bij de club en wil meer zijn dan alleen maar een supporter. Toen ik in Ajax Life zag dat er mensen werden gezocht voor de ledenraad, ging het meteen kriebelen. Ik kreeg veel documentatiemateriaal opgestuurd en had me goed ingelezen voor de eerste vergadering. Co Brouwer zat samen met Frans Per- lot en Sandra van der Brand in de com missie kandidaatstelling en is erg blij met de nieuwe ledenraadsleden. „In onze statuten staat dat we maximaal 30 leden mogen hebben en minimaal 15. Met Martin, Antwan en Ad komen we nu op 25 en dat is een aantal dat we al een tijdje niet meer hadden. Het is niet ongebruikelijk dat mensen alleen iets voor de club willen doen, als het goed gaat met Ajax. Dan stijgt plotse ling de animo. Daarom zijn we blij met deze drie nieuwelingen met een Ajax- hart. Martin is al zeer actief, Antwan was actief en Ad is helemaal nieuw. Voorwaarde om lid te worden van de ledenraad is wel, dat de kandidaat minimaal één jaar SVA-lid blijft. Verder moet men vrije tijd in de club willen steken en het oor te luister leggen bij de supporters. Daarnaast heeft de ledenraad een adviserende en contro lerende taak ten opzichte van het bestuur." De SVA organiseert sinds het seizoen 1992/1993 de verkiezing Speler van het Jaar Dennis Bergkamp vertrok na dat seizoen niet alleen met een KNVB-beker op zak naar Intemazionale, hij won ook de eerste Rinus Michels Trofee. Twaalf jaar later stond Maxwell na de kam pioenswedstrijd tegen NAC Breda in de ArenA met dezelfde bokaal. In die tus senliggende periode kregen diverse grote Ajacieden namens de SVA de bokaal: Frank Rijkaard, Jari Litmanen (2x), Mare Overmars, Ronald de Boer, Edwin van der Sar, JespeT Gronkjaer, Cristian Chivu (2x) en Rafael van der Vaart. De succesvolle SVA-formule wordt met ingang van dit seizoen ook ondersteund dooT AFC Ajax, televisiezender AT5, ABN AMRO en adidas. Daardoor verandert er wel het een en ander. Tijdens iedere wedstrijd kun je stemmen op de beste speler van dat duel. Alle reacties tellen mee voor de verkiezing Ajacied van het Jaar'. Je kunt dus een sms-oordeel vellen na iedere uit- of thuiswedstrijd. Of dat nou in het stadion is, thuis voor de tele visie of vanaf een vakantieadres dat maakt niet uit. Je hoeft dus niet bij een wedstrijd aanwezig te zijn. Bovendien maken jullie nog steeds kans op fantastische prijzen. Dat veranderen we natuurlijk niet. Er zijn week- maand- of jaarprijzen te vergeven. Dus stem zo vaak als je wilt en verhoog je kans op enkele fraaie prijzen. Hoe werkt het? Als voor jou de Man of the Match bekend is, stel je een sms- bericht op met de tekst AJAX en vervol gens het RUGNUMMER van de Ajacied waarop je wilt stemmen. Dat bericht stuur je naar 4222. Deze kun je vinden op www.ajax.nl. Een voorbeeld: Stel je vind Maxwell de beste speler in een bepaalde wedstrijd. Dan stuur je dus: 'AJAX 5' naar nummer 4222. Bedenk goed dat je per ontvangen bericht wel 0,55 eurocent betaalt. Iedere week wordt één van de stemmers door de SVA en Ajax uitgenodigd om de uitreiking van de Ajacied van de Wed strijd'bij te wonen en de wedstrijdbal in ontvangst te nemen. Iedere maand maak je kans op een wedstrijdshirt van je favoriete speler en iedereen die mee doet speelt mee voor de supeTjaarprijs. Deze wordt aan het eind van het seizoen uitgereikt en is voorlopig nog even geheim. De actuele ontwikkelingen en tussenstanden kun je uiteraard gewoon blijven volgen in Ajax Life of via internet (www.ajax.nl) en (www.at5.nl). Hieronder alvast de tussenstand per 23/8: 1. Zlatan Ibrahimovic 39% 2. Johnny Heitinga 28% 3. Wesley Sneijder 8% 4. Maxwell 6% 5. Nourdin Boukhari 5% AMSTERDAM - De Ajax-voetbalbeuTs in het supportershome naast het trai ningsveld bij de ArenA is inmiddels een begrip geworden. Nog op zoek naar een wedstrijdkaartje van Ajax-lnternazionale? Of een programmaboekje van de finale op Wembley tegen Panathinaikos? Wellicht vindt u het op één van de uit gestalde tafels. Uiteraard zijn er ook vaantjes, jaarboeken, ArenA-cards en andere Ajax-memorabilia te vinden. Zet 'zaterdag 23 oktober' dus vetgedrukt in uw agenda, want dan staat de derde Ajax-voetbalbeurs op het programma. Fanatieke verzamelaars of snuffelaars kunnen zich aanmelden bij Ad en Els Bergkamp. De bijeenkomst wordt gehouden van 10:00 uur tot 13:00 uur en de toegang is gratis. Fanatieke Ajacieden kunnen een tafel reserveren (gratis) na aanmelding op de volgende wijze: telefonisch: 06-16 484 020 of adenels@hetnet.nl. Tot 23 oktober! 28 augustus 2004 nummer 3 Ajax Life Ad Meulkens, Martin Paymans en Antwan van der Stap zijn toegetreden tot de ledenraad van de SVA. De supportersvereniging Ajax (SVA) wil altijd weten hoe de achterban over bepaalde actuele onderwerpen denkt. Een - in uw ogen - onterechte combiTe- geling naar een uitwedstrijd? Een punt van kritiek op het beleid? Of een pittige mening over de gang van zaken in de Nederlandse en Europese stadions? Uw mening als verenigingslid is belangrijk. Daarom wil de SVA een klankbordgroep oprichten waarop we de fans naar hun mening kunnen vragen, maar waarop fans ook zelf hun mening kunnen etaleren. Hebt u interesse om op periodieke basis met uw vereniging te debatteren over bepaalde kwesties, stuur dan een e-mail met uw naam en lidnummer naar: organisatie@svajax.nl www.ajax.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 12