AJS actief in Barcelona Vier tegen vier bij Twente-Ajax Prijsvraag jör\geschare@ajax.nl v 020 3111 444 pnd^rklub Een stukkie van Lucky Wat wil je vragen? Uitslag AJS-poll Nieuwe poll Voorspel en win Nog geen lid? Voor meer informatie: www.ajax.nl/kids of 020 3111444 1 Ajax Life nummer 3 28 augustus 2004 Vanaf Ajax Life 4 starten we op deze pagina een kleine rubriek genaamd 'een vraag voor...'. Het is de bedoeling dat alle AJS-leden biervoor een vraag instuTen voor een speler van Ajax of Jong Ajax. Misschien willen jullie de technische staf wel een vraag stellen dan kan dat ook. Ajax Life gaat dan voor jou op jacht naar een uitspraak van de desbetreffende speler. Het is duidelijk dat de leukste en meest ori ginele vragen als eerste in aanmer king komen voor een plaatsje op deze pagina. Stuur je naam en vraag dus zo snel mogelijk naar: vraag- voorajacied@svajax.nl. Succes! In Ajax Life 2 vroegen we jullie naar het leukste onderdeel van de Open Dag 2004. Op de internetsite kwa men we tot de volgende uitslag: 1. de spelerspresentatie 43 2. de handtekeningèn actie 25 3. het ochtendprogramma 23% 4. de attracties 9% Wie wordt topscorer bij Ajax? 1. Zlatan Ibrahimovic 2. Rafael van der Vaart 3. Wesley Sonck 4. Iemand anders Stem nu op www.ajax.nl, onder 'club' vind je de Ajax Jonge Schare Ajax speelt op zaterdag 11 septem ber een uitwedstrijd tegen ADO Den Haag. Vorig seizoen wonnen de Amsterdammers dat duel vrij een voudig met 4-1 dankzij doelpunten van Sikora, Ibrahimovic, Heitinga en Sneijder. Ook in de Amsterdam ArenA hadden de Ajacieden weinig te vrezen van de Hagenezen. Ajax won met 4-0. Ajax Jonge Schare wil de kennis van zijn leden wel eens testen en vraagt jullie om dit duel te voorspellen. De juiste uitslagen worden beloond met een uniek AJS-keycord. Wat je daarvoor moet doen? Heel simpel. Stuur je voorspelling voor maandag 6 september naaT jongeschare@svajax.nl. Ben jij lid van de Ajax Jonge Schare en wil je de nieuwsbrief ontvangen, stuur dan een e-mail naar jonge- schare@ajax.nl. Als je nog geen lid bent van onze Ajax-club kun je ook een mail naar dat adres sturen. Je kunt dan meteen vertellen wat voor activiteiten en acties je graag met de Ajax Jonge Schare zou willen doen. Wacht dus niet te lang, dan maken we samen een succes van de Ajax Jonge Schare. Alle ideeën zijn welkom. uitwisselingsproject in Barcelona. Als je daar aan mee wilt doen, dan dienen jullie wel tussen de 15 en 25 jaar oud te zijn. De organisatie werkt het liefst met drie deelnemende landen met minimaal 16 en maximaal 60 deelne mers. De EU betaalt 2000 euro voor activitei ten, 500 euro voor de voorbereiding van het evenement en 20 euro per deelnemer per dag. De reiskosten wor den vrijwel in zijn geheel vergoed. Als je tussen de 15 en 25 jaar oud bent, kun je ook gebruik maken van de Euro pese vTijwilligersdiensten. Daarbij kan je voor minimaal drie weken en maxi maal een jaar als vrijwilliger naar het buitenland gaan. Voor jou als deelne mer betekent dat concreet: het leren van een vreemde taal, vrij reizen, eten en drinken en je hebt sowieso een dak boven je hoofd. In Spanje benadrukte de vrijwilligers- en jeugdorganisatie Barcelona Volun- taria tenslotte nog maar eens dat 2004 het Europese Jaar van Scholing door Sport is. De Spanjaarden organiseren met steun van de EC studiekampen, seminars, jeugdinitiatieven, studie kampen, uitwisselingsprojecten. Wil je meer informatie hebben dan kun je een kijkje nemen op de site van www.barcelonavoluntaria.com. BARCELONA - De AJS heeft onlangs in het Spaanse Vilanova zijn vizier op andere Europese verenigingen gericht. Samen met FC Barcelona, Sankt Pauli (dit Duitsland) en AS Monaco wisselde men onderling ervaringen uit over verschillende onderdelen binnen de voetbalclub. Daarover kun je meer lezen op pagina 8 en 9. Hier behandelen we één speciaal onderdeel van de leerzame week: het jeugdprogramma van de Europese Commissie. De Europese Commissie subsidieert dat voor het grootste gedeelte. Op die manier hoopt de EC solidariteit en wederzijds respect te creëren bij jon geren. Zo kunnen zij dan actief bijdra gen aan de bouw van één Europa. Dat leerproces moet op een gezellige, informele manier gebeuren. Daarvoor heeft de EC verschillende manieren bedacht. Denk maaT aan het De prijsvraag voor deze week luidt: in welke plaats ligt het Land van Ooit? Stuur je antwoord voor 3 septem ber naar LandvanOoit@svajax.nl. Voor de winnaars hebben we een paar leuke prijzen klaarliggen maar we verklappen nog niet welke dat zijn. In Ajax Life 2 vroegen we jullie wie er in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal als rechts back speelde tegen FC Utrecht. Het goede antwoord was natuur lijk Anthony Obodai. De volgende drie prijswinnaars (Wesley Deenen, Joey van Stroe en John Krommel) ontvangen allen een Ajax mini-bal. WORD LID! Eigenlijk zou er in deze Ajax Life een column van Kellogg's staan maar daar zijn ze zo druk bezig om gezonde ontbijtsnacks te beden ken dat we daar nog even een Ajax Life mee wachten. Daarom is dit een goed moment om even met jul lie terug te blikken op de start van dit seizoen. Helaas kon ik zelf van wege een griepje niet bij de wed strijd FC Twente-Ajax zijn, maar ik begreep dat Danny Boerboom, Robbie Boerboom, Thijs Busscher en Nik Scholtenlinde in het 4 tegen 4 duel tegen FC Twente heel erg goed gevoetbald hebben. Twente-Ajax in een 2-2 gelijkspel eindigde. Gelukkig won het eerste Voetbalgroetjes Lucky! 3 elftal van Ajax wel van de Tukkers! Ook de voetballers uit het eerste elftal zijn het seizoen goed begonnen. Thuis tegen NAC Breda maakten de spelers maar liefst zes doelpunten. Toch zal het een erg spannend jaar worden want ook Feyenoord en PSV maken veel doelpunten en winnen tot nu toe dus ook al hun wedstrijden. Noteer 24 oktober alvast in je agenda want dan speelt Ajax de eerste topper van dit seizoen in Eindhoven tegen PSV. Verder ben ik erg benieuwd wie de Europese tegenstanders zullen worden, want dat is op dit moment van schrijven nog niet bekend. Als het goed is weten jullie het wel. Laten we hopen dat de ploegen leuk voetballen en voor veel ple- zier zorgen. Dan kan dit jaar niet 3 alleen in Nederland gefeest wor- I den maar ook op de Europese voet balvelden. Tijdens de eerste wedstrijd van dit seizoen was de Ajax Kids Club door FC Twente uitgenodigd voor de wedstrijd FC Twente-Ajax. Terwijl de Ajacieden in de pauze aan een lekker kopje thee begonnen, gingen de leden van de Ajax Kids Club het veld op om voor duizenden toeschouwers een potje vier tegen vier te spelen tegen FC Twente. In een superspannende wedstrijd scoorden beide ploegen twee doelpunten waardoor FC De Stichting Kids Clubs organiseert op zondag 5 september 2004 voor de tweede keer het Kids Club Festival. Dat is een heel groot feest in Het Land van Ooit voor alle voetbalkids in Nederland! Er is van alles te doen: levend tafelvoetbal, een toernooi 5 tegen 5 of een potje panna knock out in een echte voetbalkooi. Verder houden we nog een wedstrijd wie het mooiste voetbal- kapsel heeft. Alsof dit niet genoeg is komt er ook nog een optreden van een voetbalgoochelaar en zingen we voor het eerst het enige echte Nationale Kids Club Lied. Natuurlijk zullen er op deze fantas tische en populaire dag vele bekende voetballers en mascottes aanwezig zijn. De presentatie is in handen van niemand minder dan Jochem van Selder. Ben je lid van de A jax Kids Club? Dan kun je voor de helft van de entreeprijs deze bijzondere voetbaldag meemaken. Je betaalt dan 8,50 euro in plaats van 17 euro! WH je ook naar het Land van Ooit? Surf dan naar www.kidsclubs.nl en meld je aan. Op deze 5 website kun je nog veel meer interes ts santé informatie vinden. Tot zondag 5 1 september allemaal!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 11