SVA-lunch BRANDWEER AMSTERDAM - De Rinus MicTiels zaal werd op de Open Dag voor de gelegenheid even omgeto verd in een grote feestzaal voor de SVA-leden van het eerste uur. Omdat deze Ajax-aanhangers aan de basis stonden van wat de SVA nu is geworden, besloot de supportersvereniging hen een exclusieve lunch aan te bieden. Tijdens het nuttigen van diverse luxe belegde broodjes en een lekker glaasje jus d'orange, sprak SVA-voorzitter Jan van Vugt enkele woorden tot de Ajacieden. „We mogen er best trots op zijn lid te zijn van de grootste supportersvereniging van Nederland en zelfs daarbuiten. Laten we hopen op een mooi seizoen, waarin we gevrijwaard blijven van narigheid", waarna de preses nog even verwees naaT het 12,5 jarig bestaan van de SVA. Algemeen directeur Arie van Eijden wenste iedereen tenslotte een fijne Open Dag en schonk de aanwezi gen (op dat moment) een primeur. Johnny Heitinga had immers nét bijgetekend tot 2008. De lunch werd door alle aanwezigen bijzonder gewaardeerd en lijkt voor herhaling vatbaar. Cees Burnt 'lidnummeT eTgens in de 200' uit Mijdrecht: „Deze lunch is een prachtig initiatief. Op dit sooTt momenten en op de slotavond krijg ik altijd het idee dat de SVA één grote familie is. Ik zit al driftig te kijken of ik bekenden zie. Ik heb name lijk vroeger ook nog in het bestuuT gezeten. De supportersvereniging is in 12,5 jaar erg groot geworden. Internationaal is Ajax ook één van de bekendste ploegen, dus misschien zou men op dat vlak meer aan de weg kunnen gaan timmeren. Als daar de manschappen beschikbaar voor zijn." Henk BrinkmeijeT (lidnummer 600) uit Amsterdam: „Ik ga al 40 jaar naar alle wedstrijden van Ajax en ben bij alle Europacup-finales geweest. Ik ben voor het goede gevoel lid geworden van de SVA, daar wilde ik als echte Ajacied ook lid van zijn. De feesten in de RAI waren erg gezellig. Ik heb meer met de periode dat we nog in De Meer speelden. Nu is alles commerciëler geworden. Dit is een aardige blijk van waardering naar de leden van het eeTste uur." Jan HaTtog (lidnummer 220) uit Spakenburg: „Nadat Ajax de UEFA Cup won, werd ik meteen lid van de SVA. Eerlijk gezegd ben ik lid geworden omdat ik dan voorrang kreeg bij de kaartverkoop. Ajax Life vind ik ook een toegevoegde waarde. Eerst kTegen we dat als clubblad en nu verschijnt het in een krantvorm. Ik moet zeggen dat ik Ajax Life behoorlijk origineel vind. Er staan vaak boeiende verhalen in." Stanley (lidnummeT 38) uit Diemen: „Ik vind deze lunch een aardig gebaar. Ik ben van de eerste generatie F-side. Als ik destijds niet was opgehouden door mijn goede vriend Piet Spiegelenburg, had ik nu ongetwijfeld een nog lager lidnummer gehad. Na de UEFA Cup-winst werd Ajax natuurlijk een hype. De volgende dag al meldde ik me om negen uut 's morgens aan als lid." FTank Cornelissen (lidnummer 82) uit Weesp: „Waarom ik lid ben van de SVA? De beste voetballers komen van Ajax. Kijk nu maar naar de staf van het Nederlands elftal. Verder was ik bij de Europa Cup-finales in Straatsburg, Wenen en Rome en stond ik zelfs met mijn Ajax-vlag op de Chinese Muur. Ik vind het mooi dat ik op ver toon van mijn ledenpas op Schiphol gratis bij Holland Casino naar binnen kan. Ik vind wel dat de SVA vaker een standpunt moet innemen. Dat doen ze al steeds vaker, maar als Robin van Persie massaal wordt uitgefloten, dan vind ik dat Ajax - of de SVA - zich daar de volgende dag openlijk van moet distantiëren." Ajax Life nummer 2 15 augustus 2004 I Ronald Koeman bereidt zich technisch voor op de presentatietraining in de Amsterdam ArenA. Brandweercommandant Frans Hermans houdt samen met zijn collega's Olav Ruijt en Marco van den Acker een oogje in het zeil. bieden. „Één wagen lijkt weinig, maar mocht het nodig zijn, dan kunnen we zo enkele extra wagens oproepen." Tegen het eind van de Open Dag neemt de tem peratuur nog wat toe, maar de brandweer hoeft niet te spuiten. Ook de grote groep mensen, die in de lange rijen voor de handtekeningenbakken staat, houdt het hoofd redelijk koel. Men heeft zelf water meegenomen of krijgt gratis drank van de Ajax-sponsors. „Nu zullen er wel een paar gil lende tienermeisjes flauwvallen", voorziet een EHBO-medewerkster. Spreekstalmeester Wim Bohnenn kondigt Daniel de Ridder en de presen tatie gaat beginnen. VRIJWILLIGERS Martin Hansen, coördinator districten en evene menten van de SVA, volgt de Open Dag met een tevreden gevoel. „Het is dit jaar ietsje minder druk, waardoor alles wat gemoedelijker en min der hectisch verloopt. Achter de schermen is dat echter niet het geval. Het ochtendprogramma, aangeboden door de SVA, was een groot succes." Volgens Hansen waren er op de Open Dag 539 mensen actief en dan heeft hij het niet alleen over vrijwilligers, maar over daadwerkelijk ieder een die bij dit prestigieuze evenement betrokken was. „We zijn zes maanden geleden begonnen met de voorbereiding. Toen schoven we bij Ajax aan tafel. Één van de belangrijkste taken is natuurlijk het regelen van al die fantastische vrij willigers. Zij kregen allemaal een geel Ajax-crew- shirt en assisteerden bij de attracties of deelden flyers uit." De vrijwilligers zelf, zijn dit jaar bijzonder te spre ken over de werkomstandigheden. Omdat er meer vrijwilligers zijn en een groter oppervlakte beschikbaar is (en daardoor meer attracties), is alles beter verspreid. Daardoor kan men vol doende rouleren. „Mensen die 's ochtends nog voor de zon opkomt al richting Amsterdam rijden, hebben wel recht op een kop koffie en een lekkere lunch. Dat schoot er bij een enkeling de laatste jaren wel eens bij in. Ik bleef altijd bij mijn attrac tie staan, omdat ik de bezoekers niet wilde teleur stellen. Maar aan het eind van de dag was ik toen helemaal kapot", zegt Koop Groen vanachter zijn grote goudzwarte zonnebril. Tennisser Jan Siemerink moest zijn meerdere erkennen in Lucky Ajax-spelers Sjaak Swart en Cerrie Mühren. De attracties waren dit jaar spectaculairder dan vorig seizoen. Dat belooft wat voor volgend jaar! De uitgenodigde SVA-leden van het eerste De Ajax Kids Club heeft dit jaar voor het eerst een Kidsdorp speciaal voor alle leden. Daardoor is het bij de attracties voor de kleinste Ajacieden min der druk dan normaal en daar is iedereen natuur lijk bij gebaat in de hitte. Coördinator Wendy Nagel kijkt aan het eind van de dag terug op een geslaagd Ajax-feest. „We hebben er maar liefst driehonderd nieuwe leden bij gekregen en dat is écht een record. Het exclusieve dorp voor leden was natuurlijk speciaal. De handtekeningenboek jes voor het nieuwe seizoen waren ook erg in trek. Een fantastische dag met mooi weer, minder drukte, maar wel erg geslaagd. Het gaat bij Ajax immers om de kwaliteit en niet de kwantiteit." Aan het eind van twee slopende dagen (een dag eerder werd het parkeerterrein namelijk omgeto verd tot het feestcomplex, waar uiteindelijk ruim 20.000 Ajax-fans zich konden uitleven) moet er natuurlijk ook nog afgebroken worden. Dit woTdt door de vrijwilligers en een aantal professionals gedaan; de diehards die van geen ophouden weten. Uiteindelijk gaat ook deze groep om 10 uur 's avonds huiswaarts en keert de rust weer terug op parkeerterrein P2. uur hebben de luxe broodjes in de Rinus Michels Zaal voor het uitkiezen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 9