Kwaliteit boven kwantiteit Supportersvereniging Ajax zeer opgetogen over Open Dag 2004 I 15 AUGUSTUS 2004 NUMMER 2 AlAX LIFE De spelers vieren feest met de uitzinnige menigte op parkeerterrein P2. AMSTERDAM - Duizenden supporters, flitsende attracties, hoge temperaturen, weinig schaduw, een paar kinderen die hun ouders (voor even) kwijt zijn en natuurlijk de presentatie van de Ajax-selectie aan de eigen aanhang. Iedere zomer is de Open Dag van Ajax weer een sensationele uitputtingsslag. Doot SandeT Zeldenrijk Vorig jaar bood de SVA alle supporters een wed strijd tussen Ajax en HFC Haarlem aan. Dat was slechts 'een beginnetje'. Ditmaal regelde de SVA een voetbalwedstrijd met Lucky Ajax en bood baar 'leden van bet eerste uur' een exclusieve luncb aan. De reacties waren overweldigend. Ajax Life nam een kijkje acbter de schermen bij de organisatie en richtte zich specifiek op de rol van de supportersvereniging SVA tijdens deze Open Dag. Sommigen staan al om zes uur 's ochtends op; anderen zelfs nog vroeger. Uit alle windstreken van het land - en zelfs daarbuiten (België) - heeft de SVA ruim 80 vrijwilligers bij elkaar gekregen, die allemaal onmisbaar zijn om een dergelijk groot evenement als de Open Dag te organiseren. Dat geldt natuurlijk ook voor de stewards en het kantoorpersoneel van Ajax, de brandweer, politie, EHBO en alle andere betrokkenen. De SVA heeft vandaag een speciaal ochtendpro gramma voor de achterban in petto. Zo speelt Lucky Ajax in de Amsterdam ArenA al om kwart voor 10 een demonstratiewedstrijd tegen een team van sponsors en oud-sporters, waaronder tennisser Jan Siemerink en schaatser Bart Veld kamp. Dat Lucky Ajax, met onder meer Rob en '4% «amt-st De Supportersvereniging De Supportersvereniging Ajax trakteert alle supporters op een fraai ochtendprogramma in de Amsterdam ArenA. Richard Witschge, Bryan Roy, Cerrie Mühren en Simon Tahamata in de gelederen, eenvoudig met 9-2 over de tegenstander heen dendert, is uiter aard meer dan logisch en deert niemand. Het tal rijk opgekomen publiek wordt getrakteerd op fraaie hoogstandjes van de oud-Ajacieden. Het overheerlijke toetje is afkomstig van Ronald Koe man en zijn selectie. Zij geven een presentatie- training. De hoofdtribune is vandaag speciaal gereser veerd voor drie verschillende supportersgroepe- ringen die allen onder de SVA-vlag vallen. Aller eerst zijn daar de 650 genodigden voor de SVA- lunch (zie kader). Dit zijn de leden van het eerste uur. De zijvakken met bijna duizend leden van de pas opgerichte Ajax Jonge Schare en zo'n vierhon derd kinderen van de Ajax Kids Club zorgen voor een unieke samenstelling op de eretribune en completeren de lange zijde. Voor de juniorengroepering is de Open Dag 2004 min of meer de officiële presentatie aan het grote publiek, hoewel dat eigenlijk al op 1 juli via de internetsite gebeurde. Coördinator Edwin Gerritsen is halverwege de dag behoorlijk enthousiast over de reacties. „Voor het ochtend programma hadden zich honderden leden aan gemeld. Zij kregen allemaal het officiële Ajax Jonge Schare neklint. Verder zijn we vrijwel door alle informatiefolders bij onze stand heen en hebben tientallen Ajacieden zich al ingeschreven om lid te worden." Voor de specifieke doelgroep (13 tot en met 17 jaar) hebben de SVA en Ajax voor vandaag enkele spectaculaire attracties uit de kast gehaald. Zo kunnen de junior-Ajacieden vanaf een hijskraan abseilen, ijsklimmen en zichzelf met een fiets een tiental meters omhoog trappen. Verder kun nen de AJS-leden hun maag testen in attracties waar de gemiddelde astronaut het zelfs nog benauwd van krijgt. Kortom, een geslaagde vuur doop op de Open Dag. „Ja. Het gaat voor ons van daag écht om de promotie. De aankleding is ook belangrijk, maar dat kan en moet volgend jaar nog beter. De Ajax Kids Club had dit jaar een apart speeldorp voor haar leden. Ouders zijn bekend met de Kids Club en schrijven zich dan sneller in. Wij zijn vandaag vooral opbouwend bezig", besluit Gerritsen. Terwijl de speaker op parkeerterrein P2 de aanwe zige Ajacieden meerdere malen adviseert om veel water te drinken, is het bij de hoofdingang van de Amsterdam ArenA en de Ajax Fanshop behoorlijk druk. Ongeveer twee- tot driehonderd mensen staan in de warmte te wachten op een rondlei ding door het modernste stadion van Nederland. Dat gaat gepaard met veel geduld en wederzijds respect. Niemand heeft haast of zin om zich in deze hitte te ergeren aan anderen. In de Fanshop vliegen de shirts als warme brood jes over de toonbank en dat geldt ook voor de stand op het parkeerterrein. Het goudgele uitte- nue vindt gretig aftrek en de populairste namen zijn - niet verrassend - Sneijder, Maxwell, Galasek en Van der VaaTt. Een enkeling neemt risico en schaft alvast een shirt aan met als opdruk kam pioen 2004-2005. Een beter voorbeeld van Amsterdamse bluf komt Ajax Life vandaag niet tegen. In de commandotoren hanteert de leiding van daag streng beleid, ledereen die niets in de toren te zoeken heeft, dient beneden te blijven. Zodoende kan men alles goed in de gaten houden en is er bijvoorbeeld voldoende tijd om verkeerd geparkeerde auto's te laten verwijderen en ongestoord met elkaar te communiceren via de portofoons. Een kleine honderd meter achter het kloppend hart van de Open Dag staat de brandweer van Ouder-Amstel met één wagen paraat. „Vorig sei zoen moesten we de mensen bij het podium nat- spuiten, maar dat verwacht ik vanmiddag niet", aldus commandant Frans Hermans. Samen met Olav Ruijt en Marco van den Ancker staat hij gereed om het publiek eventueel verkoeling te Voor de vrijwilligers is er tussen alle activiteiten even tijd voor een lunch, veel water en de uitwisseling van onderlinge ervaringen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 8