SCOOR AJAX MAGAZINE! AJAX De passie die in je zit 2 jaar lang Ajax Magazine mét gratis sporttas of... 8 nummers voor slechts 25,- Het ultieme Ajax-gevoel beleven?! Word nu abonnee van Ajax Magazine en ontvang bij een tweejarig abonnement gratis een Ajax-sporttas t.w.v. 22,50! Je betaalt voor een tweejarig abonnement slechts 59,95 (in plaats van 79,90). Of... kies een jaarabonnement met korting. Je ontvangt dan het eerste jaar Ajax Magazine (8 nummers), voor slechts 25,- (in plaats van 39,95). Leden van de Supportersvereniging betalen na deze aanbieding 34,95 voor een jaarabonnement. Ajax seizoenkaarthouders betalen 29,95. Trakteer jezelf of iemand anders op Ajax Magazine! Bel 020-7518000 (tijdens kantooruren) of 0800-02242 22 ('s avonds en in het weekend) Kijk op www.ajax.nl of www.abonnee.nu www.ajax.nl raat. Een tijd geleden was zijn aantrekken een serieuze optie, maar werd er uiteindelijk voot Wesley Sonck gekozen. Maar wat niet is, kan nog komen. Lopez werd terecht uitgeroepen tot 'Man van de Wedstrijd'bij River Plate-Panathinaikos. DENNIS BERGKAMP Op de eerste dag viel de publieke belangstelling tegen. Het stadion was slechts voor de helft gevuld. Arsenal en RiveT Plate kwamen tijdens de eerste wedstrijd niet verder dan een saaie o-o. Gejuich vulde het stadion desalniettemin in de 60ste minuut toen Dennis Bergkamp als invaller het veld betrad. De Ajax-fans zijn hem nog niet vergeten. Dat kan ook moeilijk, want een sierlijker en gracieuzere voetballer dan hij, kent Nederland niet. Bergkamp hoort - zo vindt Ajax Life - in het rijtje Cruijff en Van Basten thuis. Zelf schaardt hij zich daar net onder, zo bleek toen hij - na het toer nooi - een interview aan Radio Noord Holland gaf. Thema '50 Jaar Betaald Voetbal'. Bergkamp zei daarin: „Zelf kan ik daar eigenlijk niet over oorde len, maar het zou mooi zijn als ik achter die twee op de derde plaats zou komen. De top 10 hoop ik in ieder geval te halen." De laatste twee seizoen was er even sprake van dat Dennis Bergkamp zijn imposante loopbaan bij Ajax mogelijk zou kunnen afsluiten. Althans, volgens de media. „Daar is helemaal niets van waar. Ik heb bij Ajax een aantal mooie jaren gekend, maar zit alweer tien jaar bij Arsenal. Dus is het normaal dat ik daar mijn carrière afsluit. Daar hebben de supporters van Arsenal recht op. Ik heb nooit overwogen dat bij Ajax te doen", aldus de 35-jarige grootmeester van het voetbal die volgend jaar een 'sabbatical' neemt. Hij toonde zich dankbaaT voor het open doekje van het Amsterdamse publiek: „Ik heb altijd een posi tief gevoel gehad bij Ajax. Gelukkig is dat andersom ook zo en dat streelt me. Ik heb natuur lijk veel te danken aan de club." Sebastian Rusculleda en Gaston Sangoy zijn twee talentvolle Argentijnse voetballers. Tijdens het Euroborg jeugdtoernooi in Groningen maakten ze deze zomer dermate veel indTuk op de scouts van Ajax, dat ze direct door de club zijn aange trokken. Althans, dat werd bekend tijdens het Tournament. De twee jongelingen spelen niet voor River Plate, maar voor aartsrivaal Boca Juni ors. De rivaliteit tussen die beide elftallen gaat het relativeringsvermogen van nuchtere Hollan ders ver te boven. Het is Celtic-Glasgow Rangers in het kwadraat. En zelfs dat is nog mild uitge drukt. Ajax nam het in de laatste wedstrijd van het toer nooi op tegen Arsenal, in de wetenschap dat een nederlaag met één doelpunt verschil voldoende zou zijn voor toernooiwinst. Ondanks de fana tieke start, slaagde Ajax er niet in te scoren. Ook Arsenal kon het net niet vinden, maar dat kwam vooral doordat Maarten Stekelenburg enkele uit stekende reddingen verrichtte. De teams van Panathinaikos - de opponent waar Ajax op de eer ste avond tegen moest spelen - en River Plate zijn dan allang uitgevoetbald. De Grieken vierden de derde plaats in het Amsterdam Tournament met enkele sixpacks. Lege bierflesjes waren na afloop in de verlaten kleedkamer de stille getuigen van een warme en dorstige avond voor de regerend Grieks kampioen. De selectie van River Plate bereidde zich dan al in een Amsterdamse disco theek voor op de lange terugreis. Arsenal eindigde het Amsterdam Tournament op de laatste plaats. De ploeg had evenveel punten als Panathinaikos en een beter doelsaldo. Maar omdat gemaakte doelpunten daarop voorrang hebben, zet Arsenal een traditie voort. In de vijf jaar dat er een Engels team present was op het toernooi, eindigde er slechts eentje niet als laat ste: Manchester United in 2002. Komend najaar beginnen de voorbereidingen voor de zevende uitgave van het Amsterdam Tour nament. Ondanks de hevige concurrentie met de Verenigde Staten, zal de organisatie er ongetwij feld in slagen weer drie aansprekende buiten landse topploegen te contracteren. Want het affi che van het Amsterdam Tournament zal tot de verbeelding blijven spreken. En dat maakt het populaire toernooi zo bijzonder. Hester Maij, gemeente Amsterdam, klapt voor speler van het Tournament José Reyes van Arsenal. 552»w«is VERzew HOOI r>:.; Ajax Life nummer 2 15 augustus 2004 De niet zichtbare Maximiliano Lopez is het middelpunt van een Argentijns feestje.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 5