Competitiestart in Twente 'Ajacied-zijn vereist totale scherpte.' Ajax grijpt naast eerste prijs Leuk en warm op Open Dag Het begint met ambitie M ABN AMRO WWW.AJAX.nl UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: 1,60 www.ajax.nl Julien Escudé verliest het duel van Blaise N'Kufo. De aanvaller van FC Twente brengt de stand even later op r-o. Ajax verloor de competitiewedstrijd tegen FC Twente vorig seizoen met 2-0. AMSTERDAM - Ajax opent de competitie zondag met een lastige klus. In Enschede wacht een gemotiveerd FC Twente. Vorig seizoen toonden De Tukkers zich nog te sterk voor de latere landskampioen en zegevierden met 2-0. De onberekenbare spits Blaise N'Kufo was met twee doelpunten dé man aan Twentse kant. Ditmaal mag Ajax het niet zover laten komen. Door de redactie Het Twentse welkomstcomité bestaat dit seizoen uit onder meer Sander Boschker en Jason Culina. Vooral voor doelman Boschker wordt FC Twente- Ajax een speciale wedstrijd. Afgelopen seizoen maakte hij immers deel uit van de A-selectie in Amsterdam. „Op een gegeven moment miste ik het plezier en voelde ik me tijdens wedstrijden minder bij de groep betrokken. Misschien had ik me van tevoren iets rijker ingeschat dan ik had moeten doen. Toch had ik mijn jaar bij Ajax voor geen goud willen missen." De Tukker verwachtte al dat Maarten Stekelenburg eerste doelman van Ajax zou worden. „Aan het eind van vorig seizoen trainden we nog samen, terwijl Bogdan Lobont al weg was. Maarten keepte vorig seizoen goed, óók in de wedstrijden waarin hij er moest staan. Bij Ajax gaat als het kan de eigen jeugd voor, helemaal als het verschil zo klein is. Bovendien staat er waarschijnlijk een heel Nederlands verde digingscentrum voor hem." Wat kunnen de Ajacie- den van FC Twente verwachten? „We hebben een paar nieuwe jongens, zoals Jason Culina en Karim Touzani. Bovendien is N'Kufo gebleven. Op zich heb ik wel een goed gevoel bij deze wedstrijd. Vooral over onze voorhoede; achterin kan Twente nog wel wat versterking gebruiken. Twee jaar gele den speelde ik hier voor het'laatst en wat me opvalt, is dat er veel meer combinatievoetbal gespeeld wordt. Natuurlijk is het voor mij een aparte wedstrijd. Ik heb de trainer al gewaar schuwd dat hij van mij niet al te veel hoeft te ver wachten, ha." Ajax-middenvelder Tomas Galasek heeft vertrouwen in een goede afloop. „Het Amsterdam Tournament en de Johan Cruijff Schaal waTen belangrijke momentopnamen in onze voorbereiding. Het ene liep beter af dan het andere. Uiteindelijk is de hele voorbereiding afge stemd op de eerste wedstrijd tegen FC Twente. We hebben voldoende ritme op kunnen doen en ik denk dat de trainer er uit is wat betreft de opstel ling. Daar gaat het om. Vorig jaar speelden we niet goed tegen FC Twente en dat mag niet nog eens gebeuren. Wij hebben een heel sterk team en het vertrouwen in de groep is groot. We moeten tegen FC Twente een goed resultaat kunnen neerzetten." Desley is zo trots als een pauw. Zojuist heeft hij uit handen van een vrijwilliger van de SVA een gratis Ajax-video ontvangen. Alles over de zeer geslaagde Open Dag van Ajax, die mede mogelijk werd gemaakt door de Sup portersvereniging Ajax, leest u in het hart van deze Ajax Life. Dick Schoenaker AMSTERDAM - Met ruim 35.000 bezoekers was de traditionele Open Dag van Ajax wederom een groot succes. Het bezoekersaantal lag - mede te danken aan de drukkende warmte - dan wel niet zo hoog als vorig jaar; de pret was er geen moment minder om. Supporters, oudgedienden, bestuursleden, personeel en spelers genoten alle maal van de onophoudelijke stroom geweldige activiteiten. Hoogtepunten waTen er te over. De wedstrijd van Lucky Ajax, het Kids-dorp en natuurlijk de spectaculaire spelerspresentatie. Eigenlijk teveel om op te noemen. Alles ging zondag mis voor Van der Vaart. Hij speelde niet lekker tegen FC Utrecht en in de slotfase verspeelde Ajax ook nog eens de Johan Cruijff Schaal. Zwaar teleurgesteld duikt hij daarom weg in het lint van zijn medaille. toekijkers Bogdan Lobont, Julien Escudé, Zdenek Grygera en Wesley Sneijder, had Ajax de eerste helft het meeste balbezit. Op twee kansjes van Ibrahimovic na, weTd het echter niet gevaarlijk. Na de pauze verloor Ajax de grip op het duel. Tom Soetaers werd met een (overdreven gege ven) rode kaart weggezonden en vanaf dat moment kantelde de wedstrijd. En later, met tien tegen tien, slaagde Ajax er niet meer in het spel te controleren. Wat na afloop resteerde, waren vragen. Hoe ver is Ajax? Vergeeft Koeman de uitbarsting van Sneijder? Komt er nog een rechtsbuiten? Wat wordt de samenstelling van het elftal? De antwoorden zullen deze en de komende weken vanzelf worden aangedragen. Over dTie weken krijgt Ajax alvast kans om revanche te nemen. Dan is FC Utrecht opnieuw te gast, ditmaal in de competitie. Lees veTder op pagina 7 AMSTERDAM - De teleurstelling bij de Aja- cieden was groot, maar onverdiend was het verlies tegen FC Utrecht zeker niet. De bekerwinnaar knokte zichzelf tot twee keer toe naast en uiteindelijk zelfs langs Ajax, om er met de Johan Cruijff Schaal vandoor te gaan. De negende ontmoeting van wat voorheen de Supercup werd genoemd, eindigde voor Ajax in een onver wachte 2-4 nederlaag. Voor FC Utrecht kon het seizoen niet beter beginnen. Ajax bleef vol vragen achter. Wat leek op een bijna perfecte seizoensvoorbe reiding, eindigde in mineur. Ajax was vooraf torenhoog favoriet, maar slaagde er geen moment in die status waar te maken. Het elftal draaide niet soepel in de Amsterdamse braad pan. Achterin werd teveel weggegeven, voorin werd te weinig gecreëerd. Met als belangrijkste

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 1