'Ik ben geen kloon van John en Marco' Ajax is voetbal! Ajax is emotie! John van den Brom: SERUICE Speler van het Jaar Vs"'' L Nuttige oefenweek Ajax Ai Nieuwe sponsor Hoaana cdSlHO ereoivisie AJAX LIFE IEDERE TWEE WEKEN THUIS ONTVANGEN Kaartverkoop ^°tersve*e<v JAARGANG 12, NUMMER 1 ZATERDAG 17 JULI 2004 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. 'I S P O R T HEPIftj www.zpress.nl Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 noo DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht ajaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Aiaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020 - 3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Theo Wijland Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Guilhermo Barten Ferry Thissen Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 28 AUGUSTUS 2004 Van den Brom en Grim voeren samen de regie over Jong Ajax. AMSTERDAM - Stiekem hoopte John van den Brom, trainer van Hoofdklas ser Bennekom, al op een telefoontje van technisch directeur Louis van Gaat. Helemaal toen de ex-Ajacied vanaf zijn vakantieadres hoorde dat Marco van Basten en John van 't Schip door de KNVB benaderd waren voor het bondscoachschap. „Eigenlijk zou ik al blij zijn geweest, als ik maar 'iets' had kunnen doen bij Ajax. Toen het ook daadwerkelijk gebeurde, was dat een heel mooi moment. Ik twijfelde geen minuut." Door SandeT Zeldenrijk Na het telefoontje van de 'TD' volgde er een goed gesprek tussen beiden. Van den Brom: „Over voetbal, het trainer schap, mijn ervaringen bij Bennekom. En hoe ik denk Jong Ajax te gaan trai nen. Dat moet natuurlijk passen bin nen het stramien van Ajax. Ik kan in het tweede elftal niet met twee spit sen gaan spelen. Ik ben een voorstan der van goed positiespel; individueel mag een speler zijn kwaliteiten tonen, maar wel in het teambelang. Ik houd niet van een hakje om het hakje. Zelfs was ik ook niet zo'n speler. Ik zocht altijd de juiste oplossing en wilde het niet mooier maken dan het was." Hoe liggen de arbeidsverhoudingen tussen Van den Brom en Grim, op papier zijn assistent? „John en Marco vulden dat op hun eigen manier in en dat zullen wij ook gaan doen. Het voor deel van mijn relatie met Fred is, dat we vrienden zijn sinds de tijd dat we samen bij Ajax speelden. Officieel ben ik de hoofdcoach en draag de verant woordelijkheden, die bij deze functie horen. Maar ik beschouw hem niet als mijn assistent. Het is ook niet zo dat Fred er 'zomaar' bij loopt. Ik ben heel blij dat hij er bij is gekomen." Op het moment dat Van 't Schip en Van Basten in de Zeister bossen hun plan nen uit de doeken deden, stonden Van den Brom en Grim op jeugdcomplex De Toekomst voor het eerst voor de groep. De oud-speler van Vitesse, Ajax, Istanbulspor en De Graafschap had zich goed voorbereid. „Ik heb een week meegelopen met Jong Ajax. Met name om de jongens een beetje te leren ken nen. Zodat ik bijvoorbeeld hun voorna men weet. 't Is fijn om te weten tegen wie ik het heb, als ik voor de groep sta. Ik heb veel aan die week gehad, kreeg meteen een indruk van het niveau. Dat ligt hoog, zeker wat betreft individuele kwaliteiten. Dit is het eindstation van de opleiding. Van hieruit wordt geke ken welke speler de overstap naar het eerste kan maken." Jong Ajax bestaat uit een volwaardige selectie van 16 spelers en drie keepers. Maar er is ook nog een andere catego rie, spelers die bij Jong Ajax lopen, maar daar liever niet al te lang meer verblijven. Spelers als Ruud Kras, Nourdin Boukhari, Kiran Bechan en de onlangs naaT ADO Den Haag vertrok ken Cedric van der Gun. „Die jongens weten waarvoor ze hier lopen; ze moe ten zichzelf waarmaken. Ik merk op het veld niets negatiefs aan ze, want anders was het onze taak geweest, om er voor te zorgen dat ze geen storende factoren zijn. Die indruk heb ik in de eerste week absoluut niet van ze gekregen." De erfenis die Van 't Schip en Van Basten achterlaten, mag er zijn. Jong Ajax pakte afgelopen seizoen immers de dubbel en jongens als Tom De Mul en Daniel de Ridder stroomden door naar het eerste. „Béter kan bijna niet. Ze hebben het hartstikke goed gedaan. Hun manier van werken en hun denkwijze over voetbal sluit aan bij de manier zoals ik daar over denk, al ben ik geen kloon van Marco en John. Ik heb mijn eigen ideeën, FTed heeft zijn ideeën en van daaruit gaan we verder. Ik vind het belangrijk dat de jongens met scherpte trainen, geconcentreerd zijn. Er mag - móet zelfs - gelachen worden. Maar als we op het veld staan, wordt er keihard gewerkt. Ik heb zelf in het tweede onder Gerard van der Lem getraind en zijn stokpaardje was altijd dat je plezier moest hebben. Aan de andere kant, niet iedere training kan leuk zijn." Ajax Life nummer 2 15 augustus 2004 AMSTERDAM - Ajax Ai leed in Enge land twee nederlagen tijdens het FA Premier League Invitational Pro gramme. De manschappen van Dan ny Blind trokken tegen Manchester United en Aston Villa aan het kortste eind.Tegen de club van Ruud van Nis- telrooij deed Ajax goed mee. De ploeg had immers pas vier trainingen ach ter de rug, terwijl de Engelse collega's al sinds 5 juli op het veld stonden. Een onterecht toegekende vrije trap, vlak voor het eindsignaal, deed de Ai uit eindelijk de nek om. Tegen Aston Vil la bleek Ajax het vooral conditioneel te moeten afleggen: 2-1. Robbert Schilder scoorde voor de Amsterdam mers. Al met al een zeer leerzaam weekje voor de jonge equipe van Danny Blind. Hij zag immers een vijf tal spelers naar Jong Ajax vertrekken. Stanley Aboora, Urby Emanuelson, Kenneth Vermeer, Ryan Babel en Et- tienne Esajas zijn immers ook nog steeds speelgerechtigd voor de Ai.Op het moment dat de Ai het veld betrad voor de laatste partij tegen Aston Vil la, speelde het eerste elftal van die club tegen Derby County. Enkele Aja- cieden vergaapten zich aan de Lam- borghini's van de selectiespelers AMSTERDAM - Ajax heeft een spon sorovereenkomst voor drie jaar ge sloten met BXF New Business B.V. Na één jaar zal de samenwerking geëvalueerd worden. BXF New Busi ness B.V. heeft als doel om de naam- en propositiebekendheid van het merk HE in Nederland te vergroten. Naast de sponsorovereenkomst heeft BXF New Business B.V. tevens de wereldwijde licentieovereen komst getekend voor officiële Ajax- producten voor multimedia en elektronische apparatuur. AMSTERDAM - Net zoals vorig sei zoen gaat de SVA ook dit voetbal jaar met jullie hulp een 'Speler van het jaar' eren. Met andere woorden: wie wordt de opvolger van Max well? Na iedere wedstrijd kunnen jullie een Top 3 doorsturen naar spelervanhetjaar@svajax.nl. Uiter aard zijn er weer fraaie prijzen te winnen maar daarover meer in de komende edities. In ieder geval geldt: degenen die iedere week in sturen maken de meeste kans. Om maar meteen te beginnen bij FC Twente-Ajax. Succes! Hierbij machtigt ondergetekende, tot wederopzegging, de Supportersver eniging Ajax om van zijn/haar onderstaand rekeningnummer de te beta len contributie van 25 Euro af te schrijven. Achternaam: Voorvoegsel:Voorletters: Adres: Postcode/Plaats: Geboortedatum: Telefoon: M/V Rekeningnummer: Naam rekeninghouder: Datum: Handtekening: Stuur deze bon of kopie in een envelop zonder postzegel aan: Ajax Life, antwoordnummer 615,1100 VE Amsterdam Z.O. (Kopie van geldig legitimatiebewijs bijvoegen) Word lid en ontvang 'Bob ontmoet... deel Geef je een automatische incasso af, dan ben je verzekerd van 'Bob ontmoet... deel 2'. Aan het einde van het seizoen 2004/2005 ontvangen alleen leden die een automati sche incasso hebben afgegeven deel 2 van 'Bob ontmoet...' Voorrang bij aankoop kaarten Ajax Life 20x per seizoen 25% korting op Ajax Magazine 10% korting in de Fanshop Exclusieve aanbiedingen bij Ajax Direct Activiteiten/evenementen/feesten Verschillende toernooien (Indoor Challenge) Busreizen naar thuis- en uitwedstrijden Kortingsacties, zoals Ajax Jaarboek Ajax - NAC Breda Holland Casino Eredivisie Zondag 22 augustus 2004 Aanvang: 14:30 uur Voorverkoop is gestart op 7 augus tus en eindigt op zaterdag 21 augustus 18:00 uur. Bij toegang tot het stadion dient bij de toegangs kaarten een geldig legitimatiebe wijs getoond te kunnen worden. Er zal geen vrije verkoop zonder dub- cardverplichting plaatsvinden. Ver koop voor alle clubcardhouders met uitzondering van NAC Breda, Feyenoord, ADO Den Haag en Oranje.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 15