HM u.c W4- I 17 JULI 2004 NUMMER 1 AjAX LIFE Al 31 jaar te gast in De Lutte DE LUTTE - De afgelopen week verbleef Ajax op trainingskamp in De Lutte. Het kleine plaatsje in Overijssel werd voor de 31ste maal in successie aangedaan. Hoe komt het toch, dat Ajax zich zo aangetrokken voelt tot het oosten van het land? Het privé terras van Ajax waar bij goed weer ook buiten gegeten kan worden. Tijdens het verblijf mogen hier geen andere gasten komen, zodat de Ajacieden zich ongestoord kunnen voortbewegen. Door Arnout Verzijl, Foto's Hans Willink De laatste afslag op de snelweg Ai voert tot het tegen de grens aangeplakte dorpje De Lutte. In dit rustieke landschap, bereidt Ajax zich al 'sinds jaar en dag voor op de start van de competitie. Hotel De Bloemenbeek dient als gastheer en daar is men best trots op. Het familiebedrijf wordt gerund door Raymond Strikker, die nog maar nét geboren was toen zijn ouders het boerencafé in 1966 kochten en het omtoverden tot een restau rant. Na enkele uitbreidingen beschikte De Bloe menbeek begin jaren zeventig over 12 mooie kamers. „Het was een woensdagmiddag en eigen lijk waren we dicht. Maar", zo verhaalt Strikker „mijn ouders waren vergeten de was mee te nemen. Dus reden ze terug. Net op dat moment liepen er enkele mannen langs die naar binnen wilden. Het bleek een delegatie van Ajax te zijn." Één van hen was Bob Haanms: „Tot dan toe bereid den we ons voor in Groningen, maar omdat we een oefenduel in Hengelo op het programma hadden, zochten we daar iets in de buurt. De Bloemenbeek werd ons aangeraden. We zijn er gaan kijken en daarna nooit meer weggegaan. Alles was en is daar fantastisch geregeld." Eigenaar Raymond Strikker voor De Bloemenbeek met de elftalfoto van Ajax uit 19-73. De televisiekamer waar de geheime aanvoerdersvergadering plaatsvond. Bij de pilaren rechts stond destijds de buitenmuur. Hier werd het vertrek van Johan Cruijff bij Ajax definitief. De spelers liggen per twee op een kamer. De mooiste suites gaan naar de medische staf. De benedenkamer wordt ingericht als behandelkamer, boven is het slaapvertrek. \c+.U- ZOo"3L 4 -Wt UCC4, L*~<. o T» CjjU-WwSSHJEjeVv <ew SC t s. -3ME9 „J ~,-y Dankwoord van teammanager David Endt in het gastenboek. Het zwembad waar de spelers van Ajax in hun schaarse vrije tijd gebruik van kunnen maken. Vanwege de hoge trainingsintensiteit is er niet veel tijd - en energie - voor vermaak. Met de velden van de plaatselijke voetbalvereni ging binnen handbereik en gewillige sparring- partneTS in overvloed, ontpopte de locatie zich tot een waardevolle uitvalsbasis. Het is niet zo, dat Ajax zich ieder jaar in De Lutte voorbereidde. Maar als er een competitiewedstrijd in de buurt werd gespeeld - bijvoorbeeld tegen FC Twente - nam men steevast intrek in De Bloemenbeek; vandaar die onafgebroken reeks. Het vierstenen etablissement ademt rust en genoeglijkheid uit. „De samenwerking met Ajax verloopt perfect. Als men iets nodig heeft, regelen we dat direct; korte lijnen. Ajax streeft altijd de top na en wij dienen daarbij als instrument. We hebben een meester kok in dienst, die exact weet wat er geserveerd moet worden. Uiteraard gebeurt dat in overleg met de staf van Ajax. Het is leuk om te zien dat er bij Ajax mensen werken, die een mediterrane ach tergrond hebben. Eten hoeft tegenwoordig niet alleen maar voedzaam te zijn; er mag ook van worden genoten", aldus de propriétaire. In 30 jaar tijd heeft De Bloemenbeek een meta morfose ondergaan. Zestig kamers, waarvan 25 luxe suites, vormen de basis van een 'nonchalant sjiek' onderkomen, waaTbij de typerende land huissfeer nooit is verdwenen. Strikker: „Als wij niet waren meegegroeid, had Ajax hier niet kun nen blijven. In 1973 paste het gezelschap net in 12 kamers. Tegenwoordig zijn de selecties dermate groot, dat we een aparte vleugel voor Ajax reser veren." Anekdotes zijn er natuurlijk te over. Zoals de beroemde 'aanvoerdervergadering' in 1973. Piet Keizer werd destijds met een minimale meer derheid - nét voor Johan Cruijff - tot aanvoerder gekozen. Die pikte dat niet en belde vanuit De Bloemenbeek direct met zijn schoonvader annex zaakwaarnemer Cor Koster en met Barcelona. 'Regel het maar, ik ben weg hier' schijnt Cruijff gezegd te hebben. Strikker: „Het hotel beschikte destijds over één telefoon en een extra aanslui ting. Mijn vader heeft verteld dat hij die bewuste avond de telefoontikker als een gek heeft zien draaien. 'Dat moet het buitenland zijn', zei hij. Hij heeft zelfs iemand van de technische staf erbij moeten halen, omdat de tikker na 999 niet naar 1000 oversloeg, maar terug naar o ging. Hij was bang dat Ajax hem niet zou geloven."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 4