UONG Het geslaagde EK van Heitinga Jong Ajax van start VAN N, OUD! F AJAX S E R U I C E Profiteer nu van deze voordelen en beleef het Ajax-gevi Lid worden of meer informatie? Kijk op www.ajax.nl of bel 020 - 3 111 444 Ajax Life nummer 1 17 juli 2004 9 0-12 jaar Welkomstpakket Eigen clubblad Eigen Kids mail Speciale acties en evenementen Kids Club Card 10% Korting Fanshop 16,- per seizoen 13- 17 jaar 25,- per seizoen Alle leeftijden 20x De krant Ajax Life 'jffc Supporters Club Card Speciale acties 10% Korting Fanshop 25,- per seizoen ALBUFEIRA - EURO 2004 werd niet het EK van Rafael van der Vaart, noch dat van Wesley Sneijder. Nee, de Nederlandse Ajacied met de meeste speelminuten op zijn naam, werd Johnny Heitinga. De 20-jarige verdedi ger begon het toernooi in de basis, kreeg rood tegen Tsjechië, benutte een strafschop tegen Zweden en beëindigde EURO 2004 als bankzitter. Door Daan Schippers EURO 2004 werd voor Johnny Heitinga een beladen toernooi. Vooraf had hij slechts durven hopen aan spelen toe te komen, maar uiteindelijk werd het mooier dan hij had kunnen dromen. De man die van ver kwam (hij overwon twee zware knieblessures), stond in de openingswedstrijd tegen Duitsland zowaar in de basis. Als rechtsback, dat wel. Maar dat kwam omdat de favo riete positie van Heitinga in Portugal nog werd bekleed door (inmiddels) oud-international Jaap Stam. Zoals heel Oranje matig acteerde tegen de Oosterburen, zo kon ook Heitinga niet uitblinken. Omdat Nederland een achterstand goed moest maken, werd hij een kwartier voor tijd gewisseld voor Pierre van Hooijdonk. Tegen Tsjechië stond Heitinga opnieuw in de basis. Tot hij - een kwartier voor tijd - na een schwalbe van Pavel Ned- ved zijn tweede gele kaart incasseerde. „Dat was slim van Nedved, maar natuurlijk ook wel een beetje maten naaien. Ik viel pas over hem heen, toen hij al lang op de grond lag. Het had iedereen kunnen gebeuren, ik kon hem niet meer ontwijken." De rode kaart kostte hem de wedstrijd tegen Letland, een ontmoeting die hij, met mobiele telefoon in de hand, vanaf de tribune volgde. Een "klotegevoel", zo beschrijft hij het verplicht op de tri bune zitten, maar achteraf heerst opluchting als blijkt dat Duitsland van Tsjechië heeft verloren. „Ik had er alle vertrouwen in, maar we moesten natuurlijk wel eerst zélf winnen." Omdat zijn vervanger Michael Reiziger tegen Letland uitstekend presteerde, begon Heitinga tegen Zweden op de bank. Een half uur voor tijd loste hij Edgar Davids af en ging centraal voor de verdediging spelen. In de strafschop- penserie benutte hij zijn penalty feil loos en kreeg de lachers op zijn hand door - na de redding van Edwin van der Sar, maar nog vóót de penalty van Arjen Robben - juichend naar voren te stor men. Het zou de laatste actie van Hei tinga zijn op EURO 2004, want tegen Portugal bleef hij op de bank. Toch kijkt hij terug op een geslaagd toernooi. „Ik heb nog aardig wat wedstrijden gespeeld en ervaring opgedaan. Echt geslaagd was het pas geweest als we het toernooi hadden gewonnen, maar ik heb gespeeld en het was wel weer een fase verder in mij carrière." JAARGANG 12, NUMMER 1 ZATERDAG 17 JULI 2004 Uitgever: Supportersvereniging Ajax AFC Ajax i.s.m. Ledenadministratie Supportersvereniging Ajax: Voor aanmeldingen, info en adreswijzigingen: Telefoon 020 - 3111444 Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten altijd schriftelijk: Postbus 22944 1100 DK Amsterdam SVA: www.ajax.nl Button SVA Z-Press sport media BV: Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht aiaxlifekrant@zpress.nl Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svaiax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Telefoon: 020 - 3111515 Telefax: 020-3111510 Hoofd- en eindredactie: Nico Smith Arnout Verzijl Redactiecoördinatie: Jan-Hermen de Bruijn Medewerkers: Sander Berends, Daan Schippers, Sander Zeldenrijk, Hennie Schuurman. Bladmanagement: Robert Bisschops Advertenties: Z-Press sport media BV, 078-6397070 Lambert van Waardenburg, Theo Wijland Prepress: Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving: Guilhermo Barten Ferry Thissen Druk: Wegener Grafische Groep Lidmaatschap SVA: bedraagt 25. een gezinslid betaalt 17,50. Hiervoor krijgen zij: Supportersclubkaart Ajax Life (gezinsleden ontvangen deze niet) 10% korting op bijna alle artikelen uit de officiële Ajax fanshop Ajax catalogus Supportersverenigingactiviteiten gratis of tegen een gereduceerd tarief te bezoeken Copyright: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever. Z-Press Sport Media BV VOLGENDE EDITIE VERSCHIJNT OP 15 AUGUSTUS 2004 AMSTERDAM - De selectie van Jong Ajax is op 14 juli begonnen met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Jong Ajax verde digt dit jaar zowel het landskam pioenschap als de beker. Het technisch duo Marco van Bas ten en John van 't Schip heeft, zoals gebruikelijk bij Jong Ajax, weer de beschikking over een aan tal jonge en talentvolle voetbal lers. Onder hen ook spelers die pas deze zomer een contract kregen aangeboden. De 19-jarige Rachid Tiberkanine tekende voor twee seizoenen. Het Belgische talent is afkomstig uit de jeugdopleiding van Ajax en maakte afgelopen sei zoen deel uit van de Ai van Danny Blind. Tiberkanine, middenvelder, is Belgisch jeugdinternational onder 19 en speelde voorheen bij Pierreuse en FC Luik. Ook doelman Kenneth Vermeer heeft voor twee jaar getekend bij Ajax. Net als bijna iedere speler van Jong Ajax is ook hij afkomstig uit de eigen jeugdopleiding. Jong Ajax speelt in de eerste ronde van de grote Amstel Cup tegen Rohda Raalte. Het duel wordt gespeeld op zaterdag 7 augustus en vangt aan om 14.30 uur. De loting voor de Amstel Malt Cup is nog niet verricht. Jong Ajax traint sinds dit seizoen weer op De Toekomst. Algemeen Directeur Arie van Eijden legt uit waarom: „Gedurende het afgelo pen seizoen is er met de technische staf veelvuldig overleg gepleegd over de trainingslocatie van het tweede elftal. Daaruit is gebleken dat het tweede elftal wordt gezien als sluitstuk van de jeugdoplei ding. Dientengevolge was het wenselijk dat Jong Ajax weer op De Toekomst gaat trainen. Dat gebeurt dus met ingang van dit seizoen. We hebben de zomerstop gebruikt om de nodige voorzienin gen te treffen en dat is gelukt." 9

Ajax Life (vanaf 1994) | 2004 | | pagina 15